Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Bartosza Bieleni!

Polski aktor został doceniony za granicą!

Olga Figaszewska 18 listopada 2019 19:51
Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News

Ta rola będzie dla niego przełomowa! Bez wątpienia. Bartosz Bielenia otrzymał kolejną nagrodę za role w filmie Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Nagroda Aluminiowego Konia za najlepszą rolę męską na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie trafiła w ręce polskiego aktora!

Bartosz Bielenia z nagrodą za rolę w filmie Boże Ciało

Boże Ciało jest polskim kandydatem do Oscarów 2020. Czy uda mu się sięgnąć po tę prestiżową statuetkę? 

„Nie wiem. Już to, co się wydarzyło jest wielkim zaskoczeniem i radością. Nie spodziewałem się tego. Będzie mi bardzo miło i będę bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli trafimy na listę nominowanych. Czekamy”, powiedział Bartosz Bielenia w rozmowie z Karoliną Stankiewicz. Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film nie miał sobie równych, otrzymując aż 10 nagród.

Kreacja Bartosza Bieleni zdobywa kolejne wspaniałe recenzje i nagrody. Aktor został doceniony m.in. podczas 55. The Chicago International Film Festival, otrzymał nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu", a teraz jego talent dostrzeżono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie. Oczarował wszystkich swoją energią i blaskiem!

„To aktor, który jest gotowy na wszystko. Pokazał przejście między słabością a siłą, szaleństwem a świętością. Wszystko to ze spojrzeniem, które trudno zapomnieć”, tak jury uzasadniło swoja decyzję.

Serdecznie gratulujemy! 

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…