Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Bartosza Bieleni!

Polski aktor został doceniony za granicą!

Olga Figaszewska 18 listopada 2019 19:51
Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News

Ta rola będzie dla niego przełomowa! Bez wątpienia. Bartosz Bielenia otrzymał kolejną nagrodę za role w filmie Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Nagroda Aluminiowego Konia za najlepszą rolę męską na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie trafiła w ręce polskiego aktora!

Bartosz Bielenia z nagrodą za rolę w filmie Boże Ciało

Boże Ciało jest polskim kandydatem do Oscarów 2020. Czy uda mu się sięgnąć po tę prestiżową statuetkę? 

„Nie wiem. Już to, co się wydarzyło jest wielkim zaskoczeniem i radością. Nie spodziewałem się tego. Będzie mi bardzo miło i będę bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli trafimy na listę nominowanych. Czekamy”, powiedział Bartosz Bielenia w rozmowie z Karoliną Stankiewicz. Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film nie miał sobie równych, otrzymując aż 10 nagród.

Kreacja Bartosza Bieleni zdobywa kolejne wspaniałe recenzje i nagrody. Aktor został doceniony m.in. podczas 55. The Chicago International Film Festival, otrzymał nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu", a teraz jego talent dostrzeżono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie. Oczarował wszystkich swoją energią i blaskiem!

„To aktor, który jest gotowy na wszystko. Pokazał przejście między słabością a siłą, szaleństwem a świętością. Wszystko to ze spojrzeniem, które trudno zapomnieć”, tak jury uzasadniło swoja decyzję.

Serdecznie gratulujemy! 

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.