Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Bartosza Bieleni!

Polski aktor został doceniony za granicą!

Olga Figaszewska 18 listopada 2019 19:51
Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News

Ta rola będzie dla niego przełomowa! Bez wątpienia. Bartosz Bielenia otrzymał kolejną nagrodę za role w filmie Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Nagroda Aluminiowego Konia za najlepszą rolę męską na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie trafiła w ręce polskiego aktora!

Bartosz Bielenia z nagrodą za rolę w filmie Boże Ciało

Boże Ciało jest polskim kandydatem do Oscarów 2020. Czy uda mu się sięgnąć po tę prestiżową statuetkę? 

„Nie wiem. Już to, co się wydarzyło jest wielkim zaskoczeniem i radością. Nie spodziewałem się tego. Będzie mi bardzo miło i będę bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli trafimy na listę nominowanych. Czekamy”, powiedział Bartosz Bielenia w rozmowie z Karoliną Stankiewicz. Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film nie miał sobie równych, otrzymując aż 10 nagród.

Kreacja Bartosza Bieleni zdobywa kolejne wspaniałe recenzje i nagrody. Aktor został doceniony m.in. podczas 55. The Chicago International Film Festival, otrzymał nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu", a teraz jego talent dostrzeżono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie. Oczarował wszystkich swoją energią i blaskiem!

„To aktor, który jest gotowy na wszystko. Pokazał przejście między słabością a siłą, szaleństwem a świętością. Wszystko to ze spojrzeniem, które trudno zapomnieć”, tak jury uzasadniło swoja decyzję.

Serdecznie gratulujemy! 

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.