Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Bartosza Bieleni!

Polski aktor został doceniony za granicą!

Olga Figaszewska 18 listopada 2019 19:51
Bartosz Bielenia
Fot. Kacper Bierylo/East News

Ta rola będzie dla niego przełomowa! Bez wątpienia. Bartosz Bielenia otrzymał kolejną nagrodę za role w filmie Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Nagroda Aluminiowego Konia za najlepszą rolę męską na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie trafiła w ręce polskiego aktora!

Bartosz Bielenia z nagrodą za rolę w filmie Boże Ciało

Boże Ciało jest polskim kandydatem do Oscarów 2020. Czy uda mu się sięgnąć po tę prestiżową statuetkę? 

„Nie wiem. Już to, co się wydarzyło jest wielkim zaskoczeniem i radością. Nie spodziewałem się tego. Będzie mi bardzo miło i będę bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli trafimy na listę nominowanych. Czekamy”, powiedział Bartosz Bielenia w rozmowie z Karoliną Stankiewicz. Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film nie miał sobie równych, otrzymując aż 10 nagród.

Kreacja Bartosza Bieleni zdobywa kolejne wspaniałe recenzje i nagrody. Aktor został doceniony m.in. podczas 55. The Chicago International Film Festival, otrzymał nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu", a teraz jego talent dostrzeżono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie. Oczarował wszystkich swoją energią i blaskiem!

„To aktor, który jest gotowy na wszystko. Pokazał przejście między słabością a siłą, szaleństwem a świętością. Wszystko to ze spojrzeniem, które trudno zapomnieć”, tak jury uzasadniło swoja decyzję.

Serdecznie gratulujemy! 

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.