Oto nowości w repertuarze!

Weronika Kostyra 10 października 2019 15:53

To jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tej jesieni. Boże Ciało Jana Komasy to polski kandydat do Oscara w kategorii dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Zanim dowiemy się, czy znajdzie uznanie w oczach Akademii Filmowej, od piątku 11 października będzie można zobaczyć go w kinach.

Co obejrzeć w kinie w weekend 11.10-13.10.2019 roku?

Wojna o prąd to historia genialnego wynalazku i rywalizacji dwóch wielkich umysłów. Wynalezienie elektryczności w latach 80. XIX wieku zrewolucjonizowało ówczesny świat. Doprowadziło też do zaciekłej rywalizacji między Nikolą Teslą i Thomasem Edisonem.

Ślicznotki, dziewczyny pracujące w jednym z najmodniejszych klubów go-go w Nowym Jorku tracą wszystkie oszczędności w wyniku krachu finansowego 2008 roku. Cały świat za kryzys wini nadzianych finansistów z Wall Street, którzy są częstymi gośćmi klubu. To oni stają się celem zdesperowanych striptizerek, na których czele staje Jennifer Lopez.

Do kin wchodzi też horror Zabawa w chowanego oraz film animowany O Yeti! Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: głośnego Jokera Todda Phillipsa, (Nie)znajomi, czyli polską wersję włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz polski kryminał Czarny Mercedes. 

1/8
plakat filmu Boże Ciało
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
1/8

Daniel w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. W czasie zwolnienia warunkowego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod jego nieobecność zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody ewangelizacji budzą jednak kontrowersje.

2/8
Plakat filmu Wojna o prąd
Copyright @Materiały prasowe
2/8

Historia wyścigu pomiędzy Thomasem Edisonem (Benedict Cumberbatch), a George’em Westinghousem (Michael Shannon) w zbudowaniu systemu elektrycznego  w dziewiętnastowiecznej Ameryce.

3/8
Plakat filmu Ślicznotki
Copyright @Materiały prasowe
3/8

Młodziutka Destiny ledwo wiąże koniec z końcem, mimo że całymi nocami tańczy w klubie. Spotyka na swej drodze Ramonę, największą gwiazdę klubu, która potrafi oczarować i omotać dosłownie każdego. Tancerki zarabiają w kolejnych miesiącach pieniądze, o jakich nigdy nawet nie śniły.

4/8
plakat filmu Zabawa w pochowanego
Copyright @Imperial CInepix/materiały prasowe
4/8

Romans Grace i bogatego Alexa Le Domasa kończy się ślubem w jego rodzinnym majątku. W ramach przyjęcia zaplanowano specjalną atrakcję dla panny młodej. Ma wziąć udział w zabawie, którą nazywają tradycyjną rodzinną grą. Wkrótce Grace dokonuje przerażającego odkrycia.

5/8
Plakat filmu O Yeti!
Copyright @Materiały prasowe
5/8

Nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca i razem z przyjaciółmi nadaje mu imię Everest. Organizują wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, milioner, który marzy o schwytaniu Yeti.

6/8
plakat filmu Joker
Copyright @Warner Bros./materialy prasowe
6/8

Wiecznie samotny Arthur Fleck pragnie kontaktu. Mimo to swoją prawdziwą twarz ukrywa aż za dwiema maskami. Jedną z nich przywdziewa każdego dnia, nakładając makijaż klauna do pracy. Drugiej nie może zdjąć nigdy. To iluzja, jaką otacza się, aby przesłonić fakt, że nie może poczuć się częścią świata wokół.

7/8
plakat filmu (Nie)znajomi
Copyright @Mówi Serwis/materiały prasowe
7/8

Ewa i Tomek zapraszają znajomych na kolację. Wszyscy znają się od lat i wszystko o sobie wiedzą. Nowa w towarzystwie Ola proponuje niewinną zabawę - wszyscy mają wyłożyć na stół swoje telefony. Od tej pory wszyscy będą mieli wgląd w przychodzące tam wiadomości, a wszelkie rozmowy prowadzone będą przez głośnik.

8/8
Plakat filmu Czarny Mercedes
Copyright @Materiały prasowe
8/8

Żona szanowanego adwokata zostaje zamordowana w podejrzanych okolicznościach. Sprawę zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej...

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.