Arkadiusz Jakubik z żoną
Fot. East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Są jak ogień i woda, nie noszą obrączek. Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak tworzą wybuchową parę

Poznali się w przełomowym momencie swojego życia

Gabriela Czernecka 21 maja 2023 18:04
Arkadiusz Jakubik z żoną
Fot. East News

Oboje mają wybuchowe charaktery. Kilka lat temu, gdy się pokłócili, potrafili ze sobą nie rozmawiać przez tydzień. Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak poznali się, gdy mieli już jakiś bagaż życiowych doświadczeń. Uczucie narodziło się między nimi niespodziewanie, ale nie od razu wiedzieli, że są dla siebie stworzeni. Mówią, że są jak ogień i woda. Ślub wzięli, bo... chcieli zaciągnąć kredyt. Niemal nikomu o nim nie powiedzieli. Doczekali się dwóch synów: Jakuba i Jana. Nie noszą obrączek. Mimo życiowych zakrętów dziś zgodnie mówią: „Na szczęście bardzo się różnimy, bo inaczej byłoby przeraźliwie nudno”. Oto niezwykła historia ich miłości.

Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik - historia ich relacji. Jak się poznali? 

Był rok 1992. Pstrokato ubrany chłopak i mroczna dziewczyna - tak wzajemnie wspominają początki swojej znajomości. Szybko dało się zauważyć, że Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik to kompletnie przeciwieństwa. On odznaczał się buntowniczym charakterem, ona spokojem i opanowaniem. Oboje byli na studiach aktosrkich we Wrocławiu, ale nie od razu między nimi zaiskrzyło, a wręcz przeciwnie. „Poznaliśmy się w takim momencie życia, gdy rozstaliśmy się z naszymi poprzednimi partnerami. Oboje byliśmy w fatalnym stanie psychicznym. Kolega Jakubik wyglądał jak człowiek z Bronksu. Miał na sobie wszystkie kolory świata”, wspominała początki znajomości z Arkadiuszem Jakubikiem Agnieszka Matysiak.

Zobacz: Stefan Friedmann i jego żona są razem od ponad 50 lat, poznali się jeszcze w liceum

Arkadiusz Jakubik żona
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
Wraz z upływem czasu relacja między nimi ewoluowała. Wszystko zmienił jeden dzień, kiedy to aktor postanowił zaprosić Agnieszkę do radia, w którym kręcił reklamy. Wspólne godziny spędzone przed mikrofonem okazały się tym, czego oboje potrzebowali. Szybko uświadomili sobie, że mają masę wspólnych tematów. „Nagle, nie wiadomo, jak do tego doszło, szliśmy na spacer, trzymając się za ręce i szeleszcząc liśćmi”, opowiadał Arkadiusz Jakubik. Nowy związek dla obojga stał się jednak wyzwaniem.

Zobacz także: Marina i Wojciech Szczęśni: „Bardzo się szanujemy i nawet sprzeczając się, nie przekroczyliśmy granicy”

Odmienne charaktery, ciągłe różnice zdań w każdej kwestii były dla nich problematyczne. „Jeszcze kilka lat temu wystarczył drobiazg, by odpalić lont i by wybuchła pierwsza laska dynamitu, po chwili druga i w końcu cały wagon (…). Ale ja też nie odpuszczam. To są takie kłótnie oczyszczające. Po prostu wywalasz z siebie złogi pretensji. Kiedyś potrafiliśmy się zaciąć w sobie i nie rozmawiać przez tydzień”, wspominał aktor w jednym z wywiadów. 

Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak - wypracowali cenną relację 

Trochę zajęło, zanim zaakceptowali swoje wady, ale udało się. Para stanęła na ślubnym kobiercu pod koniec grudnia kilka lat później: „Ślub wzięliśmy parę lat później z prozaicznych powodów: chcieliśmy mieć swoje gniazdo i musieliśmy po prostu wziąć kredyt. To była taka ceremonia pro forma, na którą zaprosiliśmy moją mamę, mamę Agnieszki i parę świadków. Ślub wzięliśmy tuż po świętach – 27 albo 28 grudnia, nawet nie pamiętam – i pojechaliśmy na sylwestra na Słowację do przyjaciół. Nikomu o tym nie powiedzieliśmy”, mówił Arkadiusz Jakubik w rozmowie z Aldoną Sosnowską-Szczuką dla kobieta.pl w 2017 roku.

Para nie nosi obrączek, bo jak mówi aktor: „Ze strachu pewnie, że to usankcjonuje akt własności jednego wobec drugiego. I uśpi naszą wzajemną uważność, potrzebę bycia wiecznym narzeczeństwem”. Arkadiusz Jakubik nie ukrywa, że żona zajmuje ważne miejsce w jego życiu. To jej zadedykował choćby utwór Powstaniec, który mówi o tym, że każdego dnia trzeba walczyć o miłość: „To dla mnie bardzo ważna piosenka. Wystarczy moment zapomnienia i nie ma już nic, jest pustka i ruina”, komentuje. Dziś para jest szczęśliwymi rodzicami dwóch synów - Jakuba i Janka. Starszy z synów Arkadiusza Jakubika i Agnieszki Matusiak poszedł w ich ślady - swego czasu studiował scenopisarstwo w szkole filmowej w Łodzi.   

Zobacz: Nie są już małżeństwem, pozostali przyjaciółmi. Oto historia Małgorzaty Potockiej i Józefa Robakowskiego

Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Arkadiusz Jakubik: życie prywatne, żona, dzieci 

„Nie chciałem, by zostali młodocianymi gwiazdami seriali, z wodą sodową bijącą do głowy, z zawsze pełną kartą kredytową, tylko mieli normalne dzieciństwo. Przerażają mnie ci nastoletni celebryci żyjący tym, co napiszą o nich w kolorowej prasie. Dorosłe dzieci, które konstruują w swoich głowach słaby obraz świata rozgrywający się na trajektorii: plan filmowy, bankiet, wywiad, kasa, sława, podziw, szczęście… Taki świat jest nieprawdziwy. Chcę synów nauczyć skromności”, wyznał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej aktor przed laty.

Zobacz również: Anna Gornostaj i Stanisław Mączyński są razem blisko 40 lat. Nie zawsze było łatwo, długo czekali na dzieci

Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik otwarcie mówią, że są włoskim małżeństwem: „Agnieszka jest straszną bałaganiarą, więc próbowałem sprzątać, co u mnie od razu przyjmuje formę natręctwa. W końcu to zaakceptowałem, może nawet pokochałem”, mówił aktor, z kolei jego żona mówiła w jednym z wywiadów: „Sprzeczamy się, nie zgadzamy. Potrafimy się pokłócić na śmierć i życie, szczególnie kiedy pracujemy nad wspólnym tekstem do spektaklu”, zdradziła. 

Ich przepisem na udany związek jest akceptacja swoich wad. Unikanie kłótni nie pomoże, zdaniem pary o wszystkim trzeba rozmawiać, ale najważniejsze, by później się godzić. Bo jak mówił Arkadiusz Jakubik w rozmowie z Aldoną Sosnowską-Szczuką dla kobieta.pl. w 2017 roku: „Trzeba akceptować, kochać drugą osobę ze wszystkimi jej wadami, z całym cholerstwem, które cię doprowadza do szału. Kochać i nie zmieniać na siłę…”.  

Arkadiusz Jakubik z żoną
Fot. Damian KLAMKA/East News

żona Arkadiusza Jakubika
Fot. podlewski/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.