Arkadiusz Jakubik Agnieszka Matysiak
Fot. Bartosz Krupa/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Są jak ogień i woda. Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak tworzą wybuchową parę

Jak się poznali?

Gabriela Czernecka 14 stycznia 2022 07:02
Arkadiusz Jakubik Agnieszka Matysiak
Fot. Bartosz Krupa/East News

Są jak ogień i woda. Ale Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik otwarcie przyznają, że bez ich wybuchowych charakterów ten związek by się nie udał. Poznali się w przełomowym momencie swojego życia, ale nie od razu wiedzieli, że są dla siebie stworzeni. Trochę zajęło im zaakceptowanie swoich wad, ale dziś zgodnie mówią: „Na szczęście bardzo się różnimy, bo inaczej byłoby przeraźliwie nudno”. Oto niezwykła historia ich miłości.

Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik - jak się poznali?

Był rok 1992. Pstrokato ubrany chłopak i mroczna dziewczyna - tak wzajemnie wspominają początki swojej znajomości. Szybko dało się zauważyć, że Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik to kompletnie przeciwieństwa. On odznaczał się buntowniczym charakterem, ona spokojem i opanowaniem. Oboje byli na studiach aktosrkich we Wrocławiu, ale nie od razu między nimi zaiskrzyło, a wręcz przeciwnie. „Poznaliśmy się w takim momencie życia, gdy rozstaliśmy się z naszymi poprzednimi partnerami. Oboje byliśmy w fatalnym stanie psychicznym. Kolega Jakubik wyglądał jak człowiek z Bronksu. Miał na sobie wszystkie kolory świata”, wspominała początki znajomości z Arkadiuszem Jakubikiem Agnieszka Matysiak.

Zobacz: Arkadiusz Jakubik: „Wystarczy moment i nie ma już nic, jest pustka i ruina”

Arkadiusz Jakubik żona
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
Wraz z upływem czasu relacja między nimi uległa zmianie. Wszystko zmienił jeden dzień, kiedy to aktor postanowił zaprosić Agnieszkę do radia, w którym kręcił reklamy. Wspólne godziny spędzone przed mikrofonem okazał się być tym, czego oboje potrzebowali. Szybko oboje uświadomili sobie, że mają masę wspólnych tematów. „Nagle, nie wiadomo, jak do tego doszło, szliśmy na spacer, trzymając się za ręce i szeleszcząc liśćmi”, opowiadał Arkadiusz Jakubik. Nowy związek dla obojga stał się jednak wyzwaniem.

Zobacz także: Byli razem blisko 40 lat... Oto historia miłości Grzegorza Miecugowa i jego żony Joanny

Odmienne charaktery, ciągłe różnice zdań w każdej kwestii były dla nich problematyczne. „Jeszcze kilka lat temu wystarczył drobiazg, by odpalić lont i by wybuchła pierwsza laska dynamitu, po chwili druga i w końcu cały wagon (…). Ale ja też nie odpuszczam. To są takie kłótnie oczyszczające. Po prostu wywalasz z siebie złogi pretensji. Kiedyś potrafiliśmy się zaciąć w sobie i nie rozmawiać przez tydzień”, wspominał aktor w jednym z wywiadów. 

Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak - historia miłości

Trochę zajęło zanim zaakceptowali swoje wady, ale udało się. Para stanęła na ślubnym kobiercu pod koniec grudnia kilka lat później: „Ślub wzięliśmy parę lat później z prozaicznych powodów: chcieliśmy mieć swoje gniazdo i musieliśmy po prostu wziąć kredyt. To była taka ceremonia pro forma, na którą zaprosiliśmy moją mamę, mamę Agnieszki i parę świadków. Ślub wzięliśmy tuż po świętach – 27 albo 28 grudnia, nawet nie pamiętam – i pojechaliśmy na sylwestra na Słowację do przyjaciół. Nikomu o tym nie powiedzieliśmy”, mówił Arkadiusz Jakubik w rozmowie z Aldoną Sosnowską-Szczuką dla kobieta.pl w 2017 roku.

Para nie nosi obrączek, bo jak mówi aktor: „Ze strachu pewnie, że to usankcjonuje akt własności jednego wobec drugiego. I uśpi naszą wzajemną uważność, potrzebę bycia wiecznym narzeczeństwem”. Arkadiusz Jakubik nie ukrywa, że żona zajmuje ważne miejsce w jego życiu. To jej zadedykował choćby utwór Powstaniec, który mówi o tym, że każdego dnia trzeba walczyć o miłość: „To dla mnie bardzo ważna piosenka. Wystarczy moment zapomnienia i nie ma już nic, jest pustka i ruina”, komentuje. Dziś para jest szczęsliwymi rodzicami dwóch synów - Jakuba i Janka. Starszy z synów Arkadiusza Jakubika i Agnieszki Matusiak poszedł w ich ślady - swego czasu studiował scenopisarstwo w szkole filmowej w Łodzi.   

Zobacz: „Myśmy dojrzewali do miłości, jak jabłka”... Oto miłosna historia Agnieszki i Piotra Głowackich 

Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Arkadiusz Jakubik o żonie i dzieciach 

„Nie chciałem, by zostali młodocianymi gwiazdami seriali, z wodą sodową bijącą do głowy, z zawsze pełną kartą kredytową, tylko mieli normalne dzieciństwo. Przerażają mnie ci nastoletni celebryci żyjący tym, co napiszą o nich w kolorowej prasie. Dorosłe dzieci, które konstruują w swoich głowach słaby obraz świata rozgrywający się na trajektorii: plan filmowy, bankiet, wywiad, kasa, sława, podziw, szczęście… Taki świat jest nieprawdziwy. Chcę synów nauczyć skromności”, wyznał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej aktor przd laty.

Zobacz również: Robert Motyka o poznaniu żony Moniki: "Zakochałem się nieprzytomnie z wzajemnością”

Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik otwarcie mówią, że są włoskim małżeństwem: „Agnieszka jest straszną bałaganiarą, więc próbowałem sprzątać, co u mnie od razu przyjmuje formę natręctwa. W końcu to zaakceptowałem, może nawet pokochałem”, mówił aktor, z kolei jego żona mówiła w jednym z wywiadów: „Sprzeczamy się, nie zgadzamy. Potrafimy się pokłócić na śmierć i życie, szczególnie kiedy pracujemy nad wspólnym tekstem do spektaklu”, zdradziła. 

Ich przepisem na udany związek jest akceptacja swoich wad. Unikanie kłótni nie pomoże, zdaniem pary o wszystkim trzeba rozmawiać, ale najważniejsze, by później się godzić. Bo jak mówił mówił Arkadiusz Jakubik w rozmowie z Aldoną Sosnowską-Szczuką dla kobieta.pl. w 2017 roku: „Trzeba akceptować, kochać drugą osobę ze wszystkimi jej wadami, z całym cholerstwem, które cię doprowadza do szału. Kochać i nie zmieniać na siłę…”.  

Arkadiusz Jakubik z żoną
Fot. Damian KLAMKA/East News

żona Arkadiusza Jakubika
Fot. podlewski/AKPA

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.