Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska
WSPOMNIENIE

Anna Dymna ze łzami w oczach wspomina wybitnego aktora Jana Nowickiego. Jej słowa chwytają za serce

„Trudno mi tak o nim mówić, bo znałam go prywatnie”, wyznała

Karol Sowa 9 grudnia 2022 09:01
Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

W nocy z 6 na 7 grudnia zmarł Jan Nowicki. Przypomnijmy, że aktor odszedł nagle w wieku 83-lat, a jego śmierć zaskoczyła niemal wszystkich. Ulubieniec widzów przez długi czas był związany z Krakowem. Tam pracował w Starym Teatrze. Później poznał Annę Dymną, która niedawno została zaproszona do studia programu „Fakty po południu”. Opowiedziała wówczas o koledze z branży. Ze łzami w oczach dodała, że jest to dla niej bardzo trudny moment w życiu.  

Anna Dymna wspomina Jana Nowickiego 

Aktorka w „Faktach po południu” wspomniała zmarłego już Jana Nowickiego. Artystka nie była w stanie ukryć łez wzruszenia, a jej głos wyraźnie się łamał. Jak się okazuje, Anna Dymna doskonale znała kolegę z branży. Byli przyjaciółmi od 50 lat. „Ja Janka znam pół wieku. Kiedy przyszłam do Teatru Starego po studiach, to od razu się z nim zetknęłam w „Nocy Listopadowej". Nie będę mówiła o jego rolach, bo aktorem był niezwykłym, prowokującym, odważnym, mięsistym […] Był taki, że jak byłam młoda, to tak się na niego patrzyłam, bałam się go trochę, nie wiedziałam, co powie”, wyznała. 

CZYTAJ TEŻ: Łukasz Nowicki czule pożegnał ukochanego tatę. Te słowa wyciskają łzy

Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020, grudzień 2020
Fot. Antoni Zamachowski

Anna Dymna ze łzami w oczach mówiła o Janie Nowickim 

Aktorka dodała, że 83-latek był dla niej nauczycielem, który przez cały czas ją inspirował. „Nauczył mnie takiej odwagi, takiej wolności. Był silnym, prowokującym, cynicznym człowiekiem, kojarzył mi się ze zwierzęciem […] Używam tu tego słowa w jego najlepszym znaczeniu, bo Janek przede wszystkim miał w sobie nieprawdopodobną siłę i prawdę. Nawet jak sobie zaprzeczał czasem, to zawsze zaskakiwał. Trudno mi tak o nim mówić, bo znałam go prywatnie”, słyszeliśmy. Później w jej oczach pojawiły się łzy wzruszenia, a głos wyraźnie zaczął się łamać. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Celine Dion przerwała milczenie. Cała we łzach ujawniła prawdę o nieuleczalnej chorobie

Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020, grudzień 2020
Fot. Antoni Zamachowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.