Anna Cieślak, 03.12.2019 r.
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Cieślak zaszczepiona poza kolejnością na koronawirusa. Wydała oświadczenie

Z jej ust padły ważne słowa

Konrad Szczęsny 5 stycznia 2021 08:58
Anna Cieślak, 03.12.2019 r.
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Ta sprawa wciąż  budzi ogromne emocje. Od kilku dni Polska żyje doniesieniami na temat afery szczepionkowej. Według różnych informacji, w gronie 18. osób, którym podano wakcynę w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest szereg aktorów i osób znanych z pierwszych stron gazet. Wśród nich m.in. 40-letnia Anna Cieślak. Ukochana Edwarda Miszczaka wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Anna Cieślak o szczepionce na koronawirusa. Oświadczenie na Instagramie

W Polsce szczepienia rozpoczęto 27. grudnia 2020 roku. W tzw. grupie zero mieli znaleźć się wszyscy przedstawiciele służby zdrowia. To im w pierwszej kolejności zaaplikowano preparat. Niestety, jak się okazało na początku roku, wakcynę podano również 18 osobom poza kolejnością. Wśród nich są m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Michał Bajor, Magda Umer, Edward Miszczak, Olgierd Łukaszewicz, Emilia Krakowska, Grzegorz Warchoł, Radosław Pazura, Maria Seweryn oraz Andrzej Seweryn. We wtorek 5. stycznia w rozmowie z „Faktem” przyznała się do tego również Mariola Bojarska-Ferenc. Została zaszczepiona wraz z mężem Ryszardem Ferencem.

W gronie tym znalazła się także 40-letnia Anna Cieślak. Aktorka i ukochana dyrektora programowego TVN wydała w tej sprawie oświadczenie za pośrednictwem oficjalnego profilu na Instagramie.

„Szanowni Państwo, otrzymałam propozycję i poddałam się zaszczepieniu w ramach promocji szczepień przeciw Covid-19. Nie pierwszy raz miałam szansę zaangażowania się w ważną akcję prospołeczną”, przypomniała.

Wyjaśniła również powody tej decyzji i to, dlaczego nie wahała się zbyt długo, gdy taką propozycję otrzymała. Podkreśliła także, jak ważne jest przystąpienie do Narodowego Programu Szczepień.

„Wiedząc, jak wielu Polaków obawia się szczepionki, chciałabym dać świadectwo swojego zaufania do jej bezpieczeństwa. Wierzę naukowcom i lekarzom, którzy zalecają szczepienia, jako bezpieczną i skuteczną drogę do pokonania pandemii i powrotu do normalności. Warunkiem powodzenia ich misji jest nasz masowy udział w Narodowym Programie Szczepień”, zaapelowała.

Fani wspierają Annę Cieślak

Deklaracja Anny Cieślak spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony jej fanów. Gratulują jej odwagi oraz podkreślają, jak istotny wydźwięk ma publiczne mówienie o potrzebie szczepień.

„I brawo Aniu!”, „Na zdrowie, większość tych oburzonych pewnie nawet się nie zaszczepi, bo po co”, „I bardzo dobrze. Brawo Ania”, „Zdrowie jest najważniejsze ❤️❤️❤️❤️”, „Podziwiam za odwagę, gdyż ja na ten moment mam mieszane uczucia. Sanepid oficjalnie wydał oświadczenie, że wszystkie szczepionki to eksperyment ... daje do myślenia”, czytamy na oficjalnym profilu aktorki na Instagramie.  

Oświadczenie Anny Cieślak na Instagramie:

Anna Cieślak również została zaszczepiona na koronawirusa poza kolejnością:

Anna Cieślak, 03.12.2019 r.
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.