Brad Pitt i Angelina Jolie
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Angelina Jolie i Brad Pitt walczą o prawo do opieki nad dziećmi! „Wszyscy są już zmęczeni”

Ich rozwód nie przebiega jednak pokojowo...

Weronika Kostyra 25 maja 2018 19:00
Brad Pitt i Angelina Jolie
Fot. Getty Images

Angelina Jolie i Brad Pitt przez lata uchodzili za idealną parę. Gdy ogłosili decyzję o rozstaniu, nikt temu nie dowierzał. Szczegóły końca ich związku były szokujące, a walka o prawa do opieki nad sześciorgiem dzieci – dramatyczna. Na jaw wyszło, że Brad Pitt od lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu, przypisywano mu też liczne romanse, którym zaprzeczał. Wciąż jednak nie słyszeliśmy o ostatecznym rozwodzie pary. Głównym powodem, dla którego nie nastąpił on do tej pory, był spór o prawa do opieki nad szóstką dzieci pary.

Walka o prawo do opieki nad dziećmi

Do tej pory byli małżonkowie byli w stanie porozumieć się w sprawie opieki nad dziećmi, jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że Brad i Angelina wrócili na wojenną ścieżkę. Aktorka ze względu na zobowiązania zawodowe i działalność humanitarną często podróżuje, ale nie lubi rozstawać się z dziećmi, dlatego często zabierała je ze sobą. Wkrótce czeka ją wyjazd do Londynu na plan drugiej części filmu Czarownica. Tym razem ojciec dzieci wyraźnie się temu sprzeciwił i wystąpił o zakaz wywożenia dzieci poza Stany Zjednoczone.

Angelinę opanowała bezsilność i trudno jest jej ukryć wściekłość. „Wciąż próbują określić zasady, ale Angelina nie jest szczęśliwa. Chciała zabrać dzieci ze sobą do Londynu, gdy będzie kręciła film. Jest wściekła, że proces jej to uniemożliwia. Rozmawiają cały czas o tym jak powinno to wyglądać i nawet ludzie w ich najbliższym otoczeniu są już zmęczeni”, podaje źródło MailOnline.

Tuż po ogłoszeniu rozstania, kiedy trwało śledztwo dotyczące Brada Pitta, dzieci mogły spotykać się z nim tylko pod opieką psychologa. Dla wszystkich była to bardzo trudna i traumatyczna sytuacja. Przypomnijmy, że para była razem 12 lat. Pobrali się w 2014 roku głównie ze względu na dzieci, którym bardzo na tym zależało. Rozstali się natomiast 1,5 roku temu. Kryzys narastał od pewnego czasu, a osiągnął swój punkt kulminacyjny podczas dramatycznego lotu prywatnym samolotem, kiedy to podobno doszło do konfliktu i agresji pomiędzy Bradem a Maddoxem. Gdy tylko wylądowali, Jolie zabrała dzieci i wyrzuciła męża z ich życia. Nie ugięła się. Wkrótce po „anonimowym telefonie” FBI i inne służby rozpoczęły śledztwo przeciwko Pittowi za nadużycia wobec dzieci. Później Brad Pitt został oczyszczony z zarzutów. Wyznał potem, że tak ostre odcięcie go od rodziny było dla niego i dzieci niezwykle bolesne. Przyznał się także do poważnego problemu z alkoholem i terapii, która bardzo mu pomogła. 

Angelina Jolie, dzieci Angeliny Jolie
Fot. East news

Angelina Jolie z dziećmi
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.