Alyssa Milano
Fot. LISA O'CONNOR/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Alyssa Milano walczy ze skutkami zakażenia koronawirusem

„Myślałam, że umieram”. Aktorka zamieściła wstrząsające nagranie

Olga Figaszewska 12 sierpnia 2020 11:56
Alyssa Milano
Fot. LISA O'CONNOR/AFP/East News

Alyssa Milano opublikowała w sieci szokujące nagranie. Amerykańska aktorka przyznała, że kilka miesięcy temu chorowała na COVID-19. Dziś jest zdrowa, ale wciąż mierzy się ze skutkami choroby.

Alyssa Milano o skutkach choroby

Gwiazda znana z serialu Czarodziejki kilka miesięcy zaraziła się koronawriusem. Alyssa Milano nie ukrywa, że przebieg choroby był straszny. W jej przypadku COVID-19 objawiał się problemami z oddychaniem, kołataniem serca, zawrotami głowy czy problemami żołądkowymi. Dolegliwości utrzymywały się przez długi czas.

„Nigdy tak nie chorowałam. Wszystko mnie bolało. Straciłam węch. Czułam, jakby słoń usiadł mi na klatkę piersiową. Gorączka i ból głowy były nie do zniesienia. Nie mogłam oddychać, nie mogłam nic jeść. Schudłam w dwa tygodnie ponad 4 kg”, informowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

,,Chcę też, żebyście wiedzieli, że ta choroba nie jest mistyfikacją. Myślałam, że umieram. Czułam się, jakbym umierała. Proszę, uważajcie na siebie. Myjcie ręce, zakładajcie maski, trzymajcie bezpieczną odległość. Nie chcę, żeby ktokolwiek czuł się tak, jak ja. Kocham Was wszystkich, pisała. 

Teraz jest już zdrowa i w poruszającym nagraniu dzieli się z obserwatorami skutkami ubocznymi choroby. Aktorka zaczęła tracić włosy. 

„To jest szczotka do rozczesywania włosów. Moja ulubiona szczotka. Jak widać, w tej chwili nie ma na niej włosów (...) Pomyślałam, że pokażę wam, co COVID-19 robi z włosami. Proszę, weźcie to na poważnie. Noście maski”, apelowała gwiazda Czarodziejek. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This was me on April 2nd after being sick for 2 weeks. I had never been this kind of sick. Everything hurt. Loss of smell. It felt like an elephant was sitting on my chest. I couldn’t breathe. I couldn’t keep food in me. I lost 9 pounds in 2 weeks. I was confused. Low grade fever. And the headaches were horrible. I basically had every Covid symptom. At the very end of march I took two covid19 tests and both were negative. I also took a covid antibody test (the finger prick test) after I was feeling a bit better. NEGATIVE. After living the last 4 months with lingering symptoms like, vertigo, stomach abnormalities, irregular periods, heart palpitations, shortness of breath, zero short term memory, and general malaise, I went and got an antibody test from a blood draw (not the finger prick) from a lab. I am POSITIVE for covid antibodies. I had Covid19. I just want you to be aware that our testing system is flawed and we don’t know the real numbers. I also want you to know, this illness is not a hoax. I thought I was dying. It felt like I was dying. I will be donating my plasma with hopes that I might save a life. Please take care of yourselves. Please wash your hands and wear a mask and social distance. I don’t want anyone to feel the way I felt. Be well. I love you all (well, maybe not the trolls. Just the kind people.)❤️

Post udostępniony przez Alyssa Milano (@milano_alyssa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thought I’d show you what #Covid19 does to your hair. Please take this seriously. #WearADamnMask #LongHauler

Post udostępniony przez Alyssa Milano (@milano_alyssa)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.