Alicja Majewska, VIVA! grudzień 2015, VIVA! 26/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Alicja Majewska przechodzi trudne chwile. Artystka odwołała koncerty

„Teraz najważniejsze jest zdrowie”

Redakcja VIVA! 15 października 2020 17:51
Alicja Majewska, VIVA! grudzień 2015, VIVA! 26/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Alicja Majewska ze względu na drugą falę pandemii koronariwurusa musiała odwołać zaplanowane koncerty, promujące nową płytę – Żyć się chce. To będzie dla niej niezwykle trudny czas, ponieważ brak występów boleśnie odbije się na jej finansach, zwłaszcza, że artystka ma niską emeryturę. Alicja Majewska nie traci pogody ducha i podkreśla, że najważniejsze jest zdrowie.

Alicja Majewska o finansach i pandemii koronawirusa

Alicja Majewska rozpoczęła karierę pond 50 lat temu. Od tamtej pory wie, że jej miejsce jest na scenie, a liczni fani, którzy wciąż przychodzą na jej koncerty tylko to potwierdzają. Kiedy śpiewa tworzy prawdziwą magię.  W jednym z wywiadów wyznała, że osiągnęła nawet więcej niż marzyła. Jej przeboje – „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Być kobietą” – nuciła kiedyś cała Polska. I nuci do dziś.

Kilka lat temu w VIVIE!, mówiła : „Mam niemal każdy dzień zajęty. Jeździmy z Włodkiem Korczem po całej Polsce, spędzamy milion godzin w samochodzie, dużo rozmawiamy i oboje nie możemy uwierzyć, że w naszym wieku mamy tyle pracy”. 

Teraz artystka przeżywa trudny czas. W sezonie jesienno-zimowym Alicja Majewska miała zaplanowanych 30 koncertów, promujących jej nowy krążek – Żyć się chce.

Gwiazda musiała odwołać występy ze względu na pandemię. Koronawirus pokrzyżował plany wszystkim artystom. Dla niektórych koncerty to główne źródło utrzymania. Alicja Majewska w jednym z wywiadów dla Na Żywo wyznała, że jej emerytura wynosi niewiele ponad tysiąc złotych. Dzięki występom zawsze mogła dorobić do domowego budżetu.  Gwiazda nie skarży się też na swój los i podchodzi optymistycznie do życia.

„Życie zmusza nas do godzenia się z wieloma rzeczami, na które nie mamy wpływu. Teraz najważniejsze jest nasze zdrowie”, cytuje wypowiedź wokalistki JastrząbPost.  

Najtrudniejszy jest dla niej brak kontaktu z ukochanymi fanami. Spotkania z nimi dodają jej sił i są źródłem radości. Podczas koncertów publiczność szaleje. Trudno się dziwić, że piosenki artystki są wciąż popularne. Śpiewa o tym co ponadczasowe. Muzyka otwiera ludzi. Artystka wyznała, że ludzie często przychodzą do niej po koncertach porozmawiać, opowiedzieć o swoim życiu, poradzić się.

„Każde spotkanie z publicznością to dla mnie wielki zaszczyt. Ogromnie doceniam to, że ludzie kupują bilety na moje koncerty ”, mówiła Alicja Majewska.

Gwiazda w jednym z ostatnich wywiadów podkreśliła, że dla wielu osób pandemia jest sprawdzianem. „Musimy nabrać pokory. Musimy nabrać pokory do tego, co niesie życie, bo jak widać, to jest nieprzewidywalne, nieoczywiste. To, co obserwujemy gdzieś przez całe życie na świecie, kataklizmy, nieszczęścia, które daleko dotykają ludzi, mogą i nas dotknąć. Sprowadza się to też do tego, aby to uznać i nie liczyć strat i żeby wynieść z tej całej sytuacji, że nas nie dotknęło to najgorsze, czyli że ja na przykład nie mam w swoim gronie kogoś, kto zetknął się z koronawirusem ”, mówiła w Onet Rano Beacie Tadli. 

Alicji Majewskiej życzymy wszystkiego dobrego. 

Alicja Majewska, VIVA! grudzień 2015, VIVA! 26/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jurorzy The Voice Senior 2, Alicja Majewska
Fot. Natasza Młudzik / TVP / materiał prasowy

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.