Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba
o nim się mówi

Jolanta Kwaśniewska każdego dnia zajmowała się domem. Jednej rzeczy nie odpuszczała mężowi

Aleksander Kwaśniewski musiał to robić mimo braku czasu!

Marcjanna Maryszewska 14 listopada 2023 09:55
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Aleksandra Kwaśniewska od niedawna prowadzi podcast "Portret kobiecy". Ostatnio gościła u niej mama, czyli była pierwsza dama Polski. Jolanta Kwaśniewska w szczerej rozmowie z córką opowiedziała o swojej pracy, zarobkach, a także podziale obowiązków domowych. Była jedna rzecz, której nigdy nie odpuszczała mężowi! 

Aleksandra Kwaśniewska ugościła mamę w podcaście "Portret kobiecy"

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od 44 lat tworzą wspaniałe małżeństwo. Spotkali się po raz pierwszy na zebraniu uczelni, do której oboje uczęszczali. Przyszły prezydent od razu poczuł, że chce spędzić z nią życie. "To piękna historia miłości i cierpliwości. […] Gdyby zapytać, kto jest moim najlepszym przyjacielem, to zawsze odpowiem, że moja żona i ona odpowiedziałaby to samo — wyznał Aleksander Kwaśniewski na łamach Super Expressu w 2021 roku.

Teraz jego żona zagościła w podcaście "Portret kobiecy", prowadzonym przez ich córkę Aleksandrę we współpracy z marką jubilerską. Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o sile kobiet, a także poruszyła temat podziału obowiązków domowych. Przytoczone przez gospodynię programu badania wskazywały, że nawet jeśli w związku to kobieta jest stroną zarabiającą więcej, to wciąż właśnie jej przypada większość obowiązków domowych. W ten sposób stara się udowodnić, że sukces zawodowy nie odbiera niczego jej rodzinie.

CZYTAJ TAKŻE: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska od czterech lat tworzą zgrane małżeństwo. Jak wygląda historia ich miłości? 

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! listopad 2010

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! listopad 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Aleksander Kwaśniewski miał w domu jeden obowiązek. Tego Jolanta Kwaśniewska mu nie odpuściła

Jolanta Kwaśniewska zdradziła wówczas, jak to wyglądało w jej małżeństwie. Nie tak dawno w jednej z rozmów przyznała, że w swojej firmie zarabiała dużo więcej od męża, który był wówczas ministrem. Jednak to jej przypadło większość obowiązków domowych, podczas gdy Aleksander Kwaśniewski był po uszy zakopany w pracy. "Pracując w tej firmie, zarabiałam więcej od taty, który był ministrem, co było miłą rzeczą, ale mimo wszystko obciążenie czasowe taty było takie, że wszelkie zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie — wszystkie takie rzeczy robiłam ja. Dopiero, jak zdarzył się wypadek i trafiłam do szpitala, to wtedy po raz pierwszy tata wyprasował koszulę" — opowiadała.

W odpowiedzi Aleksandra Kwaśniewska wspomniała, że pamięta opowieści taty o tym, jak w przeszłości prał i prasował pieluszki. Była pierwsza dama Polski potwierdziła, że właśnie te obowiązki przypadły mu w przydziale! Wszystko inne wykonywała jednak zupełnie sama.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka polskiego księcia i bizneswoman pójdzie w ślady rodziców? Weronika Lubomirska-Lanckorońska ma już 15 lat

"Prasował pieluchy. Tak. To prawda. Jak byłaś malutka to mieliśmy taką pralkę Blomberga. Prałam w niej pieluchy perfekcyjnie — w perhydrolu, mydle i wodzie szklanej. W związku z tym twoje pieluchy były tak białe, jak kartki papieru", wspominała mama prowadzącej.  

Źródło: g.pl

Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023

Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.