Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Zmiany w zespole Ex Maanam. Kolejna wokalistka będzie śpiewać utwory Kory

Poprzednia zrezygnowała z koncertowania...

Rafał Kowalski 3 sierpnia 2019 11:39
Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Po śmierci Kory jej mąż Kamil Sipowicz i muzycy Złotego Maanamu pogodzili się. Wcześniej, od 2014 roku, trwał konflikt spowodowany tym, że po odejściu Olgi Jackowskiej z Maanamu reszta zespołu zaczęła koncertować pod nową nazwą bez niej. W lutym, po porozumieniu stron, Złoty Maanam przyjął nową nazwę Ex Maanam. Przez prawie pół roku w kapeli śpiewała wyłoniona w castingu Karolina Gibki. Niestety miesiąc temu podjęła decyzję o odejściu…

Nowa wokalistka Ex Maanamu – Aga Bieńkowska

Kto zastąpił Karolinę Gibki i dlaczego artystka nie chciała już śpiewać w Ex Maanamie? Muzycy wydali w tej sprawie oświadczenie. „Zespół szanuje wybór drogi artystycznej Karoliny, która jednak wiąże swoją przyszłość z teatrem i sztuką aktorską. Dziękując za dotychczasową współprace życzmy jej szczerze sukcesów i realizacji zamierzeń. Miejsce Karoliny zajmuje Aga Bieńkowska, obecnie aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Aga to wielce utalentowana charyzmatyczna aktorka śpiewająca i mająca na swym koncie wiele ról pierwszoplanowych w muzycznych spektaklach. Obdarzona jest wręcz niebywałą energią, którą w sposób autentyczny prezentuje na scenie a jej kunszt wokalny po pierwszej próbie nas oczarował”, czytamy na Facebooku zespołu.

W oświadczeniu wytłumaczono też, jakie atuty zadecydowały o tym, że to właśnie Aga Bieńkowska będzie śpiewać piosenki Kory. „Aga po prostu ma w sercu rock and rolla i nie musi go udawać. Od lat wręcz zakochana w piosenkach Maanamu, które śpiewała występując na swoich koncertach. Jest tak perfekcyjna i profesjonalna w tym co robi, że po dwóch próbach jesteśmy gotowi wspólnie występować. Praca z tak artystycznie dojrzałą osobą to czysta przyjemność. Bardzo się cieszę, że Aga przyjęła moje zaproszenie do współpracy i bardzo jej za to dziękuję. Szkoda, że nie udało się nam spotkać na naszym „castingu” wcześniej ale zobowiązania zawodowe Agi stanęły wtedy na przeszkodzie”, napisano w sieci.

Kim jest Agnieszka Bieńkowska?

Członkowie zespołu zamieścili też krótką notatkę o nowej wokalistce. „AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!”, czytamy na Facebooku Ex Maanamu.

Aga Bieńkowska odbyła już z zespołem koncertowy debiut. Według relacji internetowych, podczas występu w Tarnowie poradziła sobie znakomicie. Zdjęcia z show tylko to potwierdzają! Czekamy na pierwszy album grupy w tym składzie… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aga Bieńkowska nowa wokalistka exMaanam

Post udostępniony przez ex Maanam (@exmaanam)

Kora i Marek Jackowski
Fot. East News

TAGI #Kora #muzyka

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.