Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Zmiany w zespole Ex Maanam. Kolejna wokalistka będzie śpiewać utwory Kory

Poprzednia zrezygnowała z koncertowania...

Rafał Kowalski 3 sierpnia 2019 11:39
Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Po śmierci Kory jej mąż Kamil Sipowicz i muzycy Złotego Maanamu pogodzili się. Wcześniej, od 2014 roku, trwał konflikt spowodowany tym, że po odejściu Olgi Jackowskiej z Maanamu reszta zespołu zaczęła koncertować pod nową nazwą bez niej. W lutym, po porozumieniu stron, Złoty Maanam przyjął nową nazwę Ex Maanam. Przez prawie pół roku w kapeli śpiewała wyłoniona w castingu Karolina Gibki. Niestety miesiąc temu podjęła decyzję o odejściu…

Nowa wokalistka Ex Maanamu – Aga Bieńkowska

Kto zastąpił Karolinę Gibki i dlaczego artystka nie chciała już śpiewać w Ex Maanamie? Muzycy wydali w tej sprawie oświadczenie. „Zespół szanuje wybór drogi artystycznej Karoliny, która jednak wiąże swoją przyszłość z teatrem i sztuką aktorską. Dziękując za dotychczasową współprace życzmy jej szczerze sukcesów i realizacji zamierzeń. Miejsce Karoliny zajmuje Aga Bieńkowska, obecnie aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Aga to wielce utalentowana charyzmatyczna aktorka śpiewająca i mająca na swym koncie wiele ról pierwszoplanowych w muzycznych spektaklach. Obdarzona jest wręcz niebywałą energią, którą w sposób autentyczny prezentuje na scenie a jej kunszt wokalny po pierwszej próbie nas oczarował”, czytamy na Facebooku zespołu.

W oświadczeniu wytłumaczono też, jakie atuty zadecydowały o tym, że to właśnie Aga Bieńkowska będzie śpiewać piosenki Kory. „Aga po prostu ma w sercu rock and rolla i nie musi go udawać. Od lat wręcz zakochana w piosenkach Maanamu, które śpiewała występując na swoich koncertach. Jest tak perfekcyjna i profesjonalna w tym co robi, że po dwóch próbach jesteśmy gotowi wspólnie występować. Praca z tak artystycznie dojrzałą osobą to czysta przyjemność. Bardzo się cieszę, że Aga przyjęła moje zaproszenie do współpracy i bardzo jej za to dziękuję. Szkoda, że nie udało się nam spotkać na naszym „castingu” wcześniej ale zobowiązania zawodowe Agi stanęły wtedy na przeszkodzie”, napisano w sieci.

Kim jest Agnieszka Bieńkowska?

Członkowie zespołu zamieścili też krótką notatkę o nowej wokalistce. „AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!”, czytamy na Facebooku Ex Maanamu.

Aga Bieńkowska odbyła już z zespołem koncertowy debiut. Według relacji internetowych, podczas występu w Tarnowie poradziła sobie znakomicie. Zdjęcia z show tylko to potwierdzają! Czekamy na pierwszy album grupy w tym składzie… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aga Bieńkowska nowa wokalistka exMaanam

Post udostępniony przez ex Maanam (@exmaanam)

Kora i Marek Jackowski
Fot. East News

TAGI #Kora #muzyka

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.