Agnieszka Dranikowska, Adam sztaba
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska wzięli ślub kościelny. Znamy szczegóły uroczystości

Muzyk musiał więc unieważnić poprzedni ślub z Dorotą Szelągowską

Rafał Kowalski 30 kwietnia 2022 18:00
Agnieszka Dranikowska, Adam sztaba
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Miłość do siebie poczuli w roku 2014, a dwa lata później byli już po ślubie. Ale cywilnym! A zarówno Agnieszka Dranikowska, jak i Adam Sztaba pragnęli wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej przed Bogiem. Zorganizowanie ślubu kościelnego było jednak trudne, bo trzeba było zamknąć sprawy z przeszłości. W końcu się jednak udało!

Adam Sztaba otrzymał kościelne unieważnienie małżeństwa z Dorotą Szelągowską.

Maj 2013 Adam Sztaba zapamięta na długo, bo to właśnie wtedy po wielu latach związku z Dorotą Szelągowską, zdecydował się na ślub kościelny. Para szybko się jednak rozstała i dziś każde z nich układa sobie życie na nowo.

Dyrygent i kompozytor jest w szczęśliwej relacji z Agnieszką Dranikowską, która jest jednocześnie jego managerką. Zakochani mają synka Leopolda, wspólną pasję i wiele pięknych wspomnień. Do pełni spełnienia brakowało im tylko ślubu kościelnego…

Zobacz też„Cieszę się, że będę miał szansę być bardziej świadomym ojcem” - Adam Sztaba o późnym ojcostwie

W rozmowie z Faktem Agnieszka Dranikowska wyznała, że już prawie rok temu udało się im pobrać przed Bogiem! Gdzie? I jak się to udało? „Jesteśmy wierzący. Bardzo zależało nam na ślubie kościelnym. Czekaliśmy na unieważnienie poprzedniego ślubu Adama 2 lata. Gdy to się udało, zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę i bez szumu medialnego ślubowaliśmy w kościele pod Łodzią. To był konkretny kościół, który sobie upatrzyliśmy”, powiedziała.

Już za kilka tygodni – w maju – para będzie obchodzić pierwszą rocznicę tego wydarzenia.

Duże zdjęcia poniżej pochodzi z kościelnego ślubu Adama Sztaby i Agnieszki Dranikowskiej

Agnieszka Dranikowska, Adam Sztaba, 2018

Agnieszka Dranikowska, Adam Sztaba, 2018
Fot. Baranowski Michał AKPA

Piosenka od Adama Sztaby dla żony

Niedawno w sieci pojawił się utwór Mamy siebie. Kompozycję Adama Sztaby i artystki Carmell (przyp. red. – córki Ewy Kasprzyk) wykonało wspólnie wielu polskich artystów. Wszystko po to, by dochód z piosenki przekazać dla obywateli Ukrainy.

Niewiele jednak osób wie, że pierwotnie kompozycja była prezentem od Adama Sztaby dla ukochanej żony z okazji jej 40. urodzin. „Agnieszka oddała swój piękny prezent, na rzecz Ukrainy a oboje sprawili, wkładając w to całe serce, że dołączyło do nich kilkudziesięciu Artystów. […] Powstał teledysk, który możecie zobaczyć na yt. Dochód przeznaczony jest na pomoc Ukrainie tak więc każde jego odtworzenie to realna pomoc. Ten utwór powstał z miłości...a jak wiadomo, miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli", pisała w sieci jedna z artystek występujących w klipie, Magda Steczkowska.

Nowożeńcom – choć od ślubu kościelnego minęło już 11 miesięcy – życzymy wszystkiego dobrego! 

Sprawdź też: Adam Sztaba - kim dyryguje, dla kogo komponuje, przed czym ucieka? Niezwykły film z sesji

Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.