Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
TYLKO U NAS

„Cieszę się, że będę miał szansę być bardziej świadomym ojcem” - Adam Sztaba o późnym ojcostwie

11 marca 2016 20:45
Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Adam Sztaba - świeżo upieczony ojciec z czterdziestką na karku dał się namówić na zwierzenia na temat późnego ojcostwa i swojej drugiej miłości. Mamą jego syna Leopolda jest Agnieszka Dranikowska. „Ona jest najważniejsza. Bo to ona była pierwsza, to od niej wszystko się zaczęło. Dziecko jest cudownym potwierdzeniem tego, co zdarzyło się wcześniej” - mówi Sztaba.

W najnowszym numerze VIVY! batutę od kompozytora, muzyka, jurora „Must Be The Music” przejmuje Piotr Najsztub w zadziornej rozmowie, w której wypytuje się między innymi o uroki i minusy późnego ojcostwa, partnerkę i życiowe przewroty.

 

Czy dziecko zaburzy życie Adama Sztaby?

– Urodziło się Panu dziecko. To straszne czy fajne?

Adam Sztaba Upragnione i fantastyczne!

 

– Ale ono będzie uporczywie żyło, już zawsze będzie Panu zakłócało skupienie, twórco.

Adam Sztaba Cieszę się, że będę miał szansę być bardziej świadomym ojcem, taką szansę daje późne ojcostwo. Poza tym, że jest się 60-latkiem, gdy dziecko zdaje maturę… Tym bardziej że jeszcze nie tak dawno godziłem się z myślą, że nie będę już biologicznym ojcem. Byłem i jestem oczywiście tatą Antka, mojego wspaniałego, 14-letniego syna, który nosi moje nazwisko, ale…

 

– Trzeba było aż się godzić? To znaczy, że była silna potrzeba.

Adam Sztaba Była. Tylko zacząłem wątpić.

 

– Nie wystarczyło poprosić kobietę, żeby przestała używać środków antykoncepcyjnych?

Adam Sztaba Nowe życie jest jednak trochę bardziej skomplikowaną sprawą. Potrzeba było przewrotu, abym usłyszał, że będę ojcem.

 

– I żadnych obaw, że to mocno zaburzy życie 40-latka?

Adam Sztaba Dziś nie mam żadnych obaw.

 

Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Adam Sztaba, VIVA! marzec 2016.

 

– Który jest w pędzie, wszyscy od niego czegoś chcą, on chce być coraz lepszy, a tu bach, niemowlę.

Adam Sztaba Rzeczywiście, gdybym miał 20 lat, czułbym obawę o zaburzenie mojego porządku świata. Dziś nie. Dziś jestem przeszczęśliwy. To najlepszy moment mojego życia.

 

– Ważne jest dziecko, czy dziecko razem z matką?

Adam Sztaba Patrząc na to, jak fruwam nad ziemią… Agnieszka też mnie czasem dopytuje żartem, czy ona w tym wszystkim jest jedynie inkubatorem.

 

– I co jej Pan odpowiada?

Adam Sztaba A ja odpowiadam, że jest najważniejsza. Bo to ona była pierwsza, to od niej wszystko się zaczęło. Dziecko jest cudownym potwierdzeniem tego, co zdarzyło się wcześniej.

 

– Jakich pańskich cech nie chciałby Pan mu przekazać?

Adam Sztaba Nie chciałbym, żeby się aż tak spalał w pracy. Wolałbym, żeby tak bezgranicznie się w nią nie angażował. Miałem taki okres, kiedy totalnie zatapiałem się w pracę i nic nie było ważniejsze. Byłoby dobrze, gdyby nie odziedziczył po mnie kilku nieznośnych dla otoczenia cech, które ujawniają się pod presją czasu i morderczego tempa. Cała reszta jest przyzwoita głównie dlatego, że staram się być przyzwoity.

 

Co jeszcze Adam Sztaba wyznał Piotrowi Najsztubowi? Cały wywiad dostępny jest w najnowszej „VIVIE!”. A u nas już teraz dowiesz się, dlaczego muzyk rozstał się z żoną i jak to przeżył oraz zobaczysz kulisy sesji zdjęciowej na intrygującym filmie z backstage'u.

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…