Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
TYLKO U NAS

Adam Sztaba o rozstaniu z żoną Dorotą Szelągowską: „Rozwód to strata, ale też refleksja”

Aleksandra Leszczyńska 10 marca 2016 11:44
Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Rok temu roku rozstał się z żoną, Dorotą Szelągowską, po 11 latach związku. To był dla Adama Sztaby duży cios, ale z rozmowy z Piotrem Najsztubem w najnowszej „VIVIE!” wynika, że nie żałuje tej decyzji. Jako dyrygent w pełni panuje nad sytuacją (co widać doskonale na naszym filmie z sesji). Jednak w życiu prywatnym nie da się wszystkiego zaplanować.

Adam Sztaba o rozwodzie

– Rozwód to porażka?

Adam Sztaba: Oczywiście.

 

– Dlaczego? Może przypieczętowanie jakiegoś stanu.

Adam Sztaba: Rozwód to strata.

 

– Kobiety?

Adam Sztaba: Wszystkiego. Ale też refleksja, że nie wolno bać się ostrych cięć, one naprawdę są czasem w życiu konieczne.

 

– Kiedy stają się niezbędne?

Adam Sztaba: Gdy dochodzi się do ściany.

 

– Miałem takie wrażenie w tej pańskiej historii małżeństwa z Dorotą Szelągowską po 11 latach związku, że ten ślub miał coś uratować, a nie przypieczętować. Są takie małżeństwa ratunkowe…

Adam Sztaba: Przez lata było tak, że raz ślubu chciało jedno, raz drugie, nigdy razem. Nagle ślubu zapragnęliśmy oboje w tym samym czasie. Może to była kwestia obecności na ślubie naszych przyjaciół, nie wiem.

 

– Więc to nie miało ratować Waszego związku?

Adam Sztaba: Skąd. Traktowałem to jako przypieczętowanie czegoś, co jest oczywiste i pewne.

 

 

Adam Sztaba, Viva! marzec 2016
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Adam Sztaba, "VIVA!" marzec 2016

Adam Sztaba o związkach

– Pan wygląda mi na takiego upartego monogamistę.

Adam Sztaba: Tak, bo jestem idealistą. I pewnie zawsze nim będę.

 

– Przecież można być idealistą i niezmordowanie poszukiwać tej idealnej „chemii” i kobiety. Szukać, zmieniać, patrzeć, poznawać.

Adam Sztaba: Ideałem jest trzymanie się określonych zasad, ustalenie priorytetów. Związek zawsze był i nadal jest dla mnie absolutnie priorytetowy.

 

Co jeszcze Adam Sztaba wyznał Piotrowi Najsztubowi? Czy rozpacz jest dla niego inspirująca? Czy ma stany depresyjno-kompozytorskie i co wyprawia w swojej pracowni? Cały wywiad z Adamem Sztabą można przeczytać w najnowszej marcowej VIVIE! z Margaret na okładce.
 

Polecamy także: Margaret: „Poradziłam sobie z najbardziej doskwierającymi kompleksami”. Jakie to były kompleksy i jak się ich pozbyła?

 

 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.