Adam Małysz
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Adam Małysz: „Wstydziłem się pokazywać na plaży, teraz czuję się bardziej komfortowo”

Sportowiec przed laty ważył około... 50 kilogramów!

Gabriela Czernecka 1 sierpnia 2019 16:44
Adam Małysz
Fot. East News

Prawdziwa legenda polskiego sportu. Adam Małysz ma na swoim koncie niesamowitą karierę sportową. Swego czasu wybitny skoczek narciarski zachwycał wynikami na skoczni, intensywnie dbał o swoją sylwetkę i większość czasu spędzał na ćwiczeniach i treningach. Teraz po zakończeniu kariery cieszy się wolnym czasem, który spędza w gronie rodzinnym. Nie da się jednak nie zauważyć zmian w jego wyglądzie. By utrzymać odpowiednią formę musiał sporo ćwiczyć. Jak dziś wygląda jego życie? Adam Małysz przeszedł spektakularną metamorfozę!

Ile waży Adam Małysz po zakończeniu kariery

Adam Małysz ze skokami narciarskimi pożegnał się w 2011 roku. Od tamtej pory nie musiał trzymać się restrykcyjnych przepisów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i trzymać wagi. Przypomnijmy, że o niskich wagach skoczków zrobiło się głośno w ubiegłym roku. Dyskusję zapoczątkowało to, co spotkało Svena Hannawalda, który wpadł w anoreksję i miał przez to wiele problemów zdrowotnych. Chwilę później swoje zdjęcie bez koszulki zaprezentował światu Czech Vojtech Stursy. Jego wychudzone ciało stało się przedmiotem debat dotyczących wymogów FIS.

W ubiegłym roku wprowadzono więc zmiany w przepisach. Jak mówiła w rozmowie z Onet Sport Agnieszka Baczkowska, polska przedstawicielka w FIS: „Zawodnicy będą musieli podnieść swoją wagę. Nie będzie to jednak wiązało się bezpośrednio ze zmianą tabeli BMI (Body Mass Index - masa ciała w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości), tylko z procedurą kontroli. Do tej pory skoczkowie byli ważeni w butach i z wkładkami. Teraz będą ważeni bez butów i bez wkładek. To spowoduje, że będą musieli przybrać na wadze około 1,5-2 kilogramów”. 

Wydawałoby się, że to niewiele, ale w przypadku naprawdę szczupłych skoczków ta różnica będzie większa, niż nam się wydaje. Skoczkowie przy wzroście 185 cm ważą około 60 kg. „Każdy stracony kilogram na dużej skoczni oznaczał od pięciu do dziesięciu metrów dłuższy skok” przyznał w jednym z wywiadów Sven Hannawald.

Adam Małysz waga

Dziś niemal dziesięć lat po ukończeniu kariery sportowej Adam Małysz wspomina czasy, w których musiał przestrzegać odpowiedniej diety. Według niektórych źródeł, mierzący 1,70 cm sportowiec ważył około 50 kilogramów (w niektórych źródłach waga waha się od 53-54 kilogramów). 

Takie były wymogi skoczni, polski skoczek musiał więc się do nich dostosowywać. Po zakończeniu kariery skoczek przytył, w 2016 roku ważył około 70 kilogramów. Teraz przyznaje, że nie czuł się zbyt dobrze będąc bardzo chudym: „Po zakończeniu kariery, w końcu mogłem sobie pozwolić na potrawy, które były zakazane w diecie skoczka narciarskiego. Trenując do rajdów, potrzebowałem dużo więcej kalorii, aby mieć energię podczas startów. Obecnie moja waga jest dużo większa niż 10 lat temu, ale jestem zadowolony ze swojego wyglądu ! ☺️ Wcześniej wstydziłem się pokazywać na plaży, teraz czuję się znacznie bardziej komfortowo 😊 Bądźmy dumni z tego jak wyglądamy i kim jesteśmy ! Bo wszyscy jesteśmy wyjątkowi 😉💪 #motivation #strength #skijumping #skijumper #dakar #rally #weight ”, napisał na Instagramie Małysz.

Dziesięć lat temu na wygląd skoczków niewielu zwracało uwagę, wówczas ważniejsze były forma, wytrzymałość i ... wyniki. A te Adam Małysz miał fenomenalne. W ubiegłym roku w rozmowie z Radiem Zet przyznał, że od zakończenia kariery przytył 22 kg: „Lubię sobie teraz pojeść. Moja żona o tym najlepiej wie. Muszę jednak coś z tym zrobić, bo obiecałem sobie, że mi brzuch nie będzie rósł, a powoli tak się staje”, mówił z uśmiechem.  

Etap trzymania surowej diety Adam Małysz ma już za sobą, dziś może więc w pełni cieszyć się swoją sylwetką. Skoczek nie ma żadnego problemu z większą wagą i innych również zachęca do samoakceptacji.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

Adam Małysz
Fot. RAFAL KLIMKIEWICZ/REPORTER,Andrzej Iwanczuk/REPORTER, East News
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.