Anna Jantar, Natalia Kukulska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News, Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Natalia Kukulska w wyjątkowy sposób uczci pamięć mamy...

Zbliża się 40. rocznica śmierci Anny Jantar

Redakcja VIVA! 27 lutego 2020 13:51
Anna Jantar, Natalia Kukulska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News, Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wkrótce minie 40. rocznica śmierci Anny Jantar. Wybitna wokalistka zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik”. Gwiazda znajdowała się na pokładzie maszyny lecącej z Nowego Jorku. Tuż przed lądowaniem  samolot rozbił się w pobliżu Okęcia. Natalia Kukulska w poruszający sposób uczciła pamięć o ukochanej mamie.

Natalia Kukulska złożyła hołd mamie

Natalia Kukulska miała zaledwie cztery lata kiedy Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotu. Czekała na mamę na płycie lotniska. W jednym z wywiadów wspominała, że pamięta z tamtego dnia zamieszanie i panikę.

Rok temu córka artystki po raz pierwszy znalazła w sobie siłę, by odwiedzić miejsce tragedii. Na Okęciu znajduje się pomnik i mural, upamiętniające ofiary katastrofy.

„Kiedyś to musiało nastąpić. Dziś pierwszy odważyłam się pojechać na miejsce katastrofy samolotu, w którym zginęła moja mama. Miejsce to jest upamiętnione pomnikami ofiar i muralem, na którym widnieje portret mojej mamy i kapitana Pawła Lipowczana”, napisała rok temu Natalia Kukulska.

W czterdziestą rocznicę śmierci Anny Jantar jej córka postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić jej pamięć. To będzie piękny hołd. Na Instagramie podzieliła się z fanami wyjątkowym zdjęciem mamy, które opatrzyła podpisem:

„Już niedługo będziemy zapalać lampkę pamięci o mojej mamie w 40 rocznicę śmierci. Szykuje się kilka wydarzeń, o których wkrótce poinformuję. Dziś miało miejsce pewne nagranie telewizyjne... byli zaproszeni goście... a scenografię zdobiło jedno z moich ulubionych zdjęć w wielkim formacie... Zgadniecie, jaki to program?”.

Tegoroczny koncert Debiutów w Opolu będzie poświęcony pamięci i twórczości wybitnej polskiej wokalistki.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.