Weronika Bruździak-Gębura 22 lutego 2017 08:45
1/6
Gwiazdy ostro o macierzyństwie MT
Copyright @Patrycja Voy
1/6

Gorzkie słowa Anny Dąbrowskiej o macierzyństwie wzbudziły sensację. Jednak piosenkarka nie jest jedyną gwiazdą, która tak szczerze opowiedziała o tym, jak naprawdę wygląda rodzicielstwo.

 

W galerii przypominamy, które gwiazdy zdecydowały się na podobną szczerość!

 

Polecamy też: Kukulska, Mucha, Urbańska. Najpiękniejsze sesje ciążowe VIVY!

2/6
Anna Dąbrowska, Viva!
Copyright @Zuza Krajewska/ LAF AM
2/6

„Nie spodziewałam się, że posiadając dzieci ma się tak mało czasu, szczególnie na pracę twórczą. To bardzo trudne. Nie da się wziąć 5 minut wolnego i teraz napisać piosenki, trzeba czekać na wenę i inspirację. Kiedy przyjeżdża moja mama zamykam się w studio. Już nie mam niani, ale myślę o tym, żeby ją zatrudnić ze względu na zupełny brak czasu. Ale ten moment, kiedy poświęcamy się dzieciom jest raz w życiu”, powiedziała we wtorek w „Dzień Dobry TVN” Anna Dąbrowska.

 

Polecamy też: Dojrzała? Anna Dąbrowska kończy 36 lat. Co mówi o rodzicielstwie, miłości i przyjemnościach?

3/6
Małgorzata Kożuchowska, Viva!
Copyright @Mateusz Stankiewicz/ AF PHOTO
3/6

W podobnym tonie wypowiedziała się Małgorzata Kożuchowska. Aktorka jest bardzo szczęśliwa od kiedy została mamą i podkreśla to we wszystkich wywiadach, jednak przyznała też, że w macierzyństwie bywają trudne chwile.

„Oczywiście, bywają gorsze momenty. To gigantyczny sprawdzian cierpliwości i pokory. Jestem w 200 procentach dla kogoś. To ogromna lekcja rezygnacji ze swojego ego”, powiedziała aktorka w „Pytaniu na Śniadanie” w 2014 roku. Ostatnio, przy okazji promowania nowego sezonu serialu „Druga szansa”, dodała: „Najważniejsze jest, by dziecko było zadbane. Trzeba wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom. Kobieta schodzi na dalszy plan”.

 

Polecamy też: Jest z nami od 20 lat. Przypominamy słynne sesje Małgorzaty Kożuchowskiej dla VIVY!​

4/6
Anna Mucha, Viva!
Copyright @Marlena Bielińska
4/6

Z kolei w 2014 roku Anna Mucha zwróciła uwagę na inny, równie ważny aspekt dotyczący macierzyństwa: sytuację ekonomiczną rodziców.

„Gdybym sobie zrobiła dziecko mając lat 20, tobym zrobiła to dziecko swoim rodzicom. Oni by ponieśli cały trud i ciężar. Ja bym dalej musiała inwestować w siebie i w swoją karierę. Ja jestem późną matką. Pierwsze dziecko urodziłam mając 31 lat. Urodziłam, bo mam stabilną sytuację finansową i mam wsparcie w partnerze. To jest bardzo ważne”, powiedziała aktorka.

 

Polecamy też: Dlaczego Anna Mucha lubi być w ciąży? „Nie trzeba wciągać brzucha na sesjach”. Kultowe zdjęcia VIVY!​

5/6
Agnieszka Chylińska
Copyright @materiały promocyjne
5/6

W październiku zeszłego roku Agnieszka Chylińska w rozmowie z Magdą Mołek użyła jeszcze mocniejszych słów. Zanim wydała płytę „Forever Child”, przez 7 lat zajmowała się wychowywaniem trójki dzieci, co - jak przyznała - mocno dało jej w kość.

„Wszystko chciałam robić sama, żadnej niani, żadnego ściągania rodziców. Chciałam wszystkim pokazać, jaka jestem dzielna i to mnie umordowało na maksa. Cieszę się, że mam pracę. Powinny być zdrowe proporcje, mam czas dla dzieci i mam czas dla siebie. Ja to właśnie spieprzyłam, ja się w pełni przez 7 lat poświęciłam dzieciom. Przegrzałam bardzo. W ch*j jestem rozczarowana. Nie podoba mi się”.

 

W wywiadzie dla Onetu powiedziała równie mocno:

„Mi macierzyństwo solidnie dokopało, a nawet wyjałowiło – wiem, że to mocne określenia. Z jednej strony mocno się zaangażowałam, chciałam coś zrobić dla dzieci, ale z drugiej poczułam, że tracę coś jako kobieta. Łatwowierna dziewczynka zderzyła się z dorosłością. (…) Zawsze nosiłam w sobie radykalizm: jak dzieci, to troje, jak jestem feministką, to roz******lam wszystkich w wywiadach. Nagle okazało się, że muszę powiedzieć sobie samej: "Masz prawo czuć to, ale również coś innego. Kocham swoje dzieci, ale czasami chcę je zostawić w domu pod opieką i iść na mecz z kolegami albo przyznać się do tego, że po prostu nie dam rady czegoś zrobić".

 

Polecamy też: Tak zmieniała się Agnieszka Chylińska. Zobacz spektakularną metamorfozę gwiazdy!​

6/6
Natalia Kukulska, Viva!
Copyright @Patrycja Voy
6/6

W grudniu 2016 roku duże kontrowersje wzbudziła Natalia Kukulska, która zanim urodziła swoje trzecie dziecko, córkę Laurę, w wywiadzie dla internetowego programu „Selfie z gwiazdą” powiedziała szczerze, jak zamierza odreagować ciążę: alkoholem. Ten temat wciąż jest w Polsce tematem tabu, bo na kobiety w ciąży, które tylko wspomną, że tęsknią za lampką wina, od razu patrzy się krzywo.

Natalia Kukulska, która jest mamą też 16-letniego syna Jana i 11-letniej córki Anny, bała się świadomie podjąć decyzję o kolejnym dziecku, o czym z rozbrajającą szczerością opowiedziała w tygodniku „Rewia”. „Zastanawiałam się, czy odważę się na trzecie dziecko. Życie za mnie zdecydowało. Najwyraźniej tak jest najlepiej”, powiedziała artystka. 

 

 

Polecamy też: Dopiero urodziła, a już wróciła do pracy. Zdjęcia Natalii Kukulskiej hitem na Instagramie​

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.