Fot. Instagram
ZE ŚWIATA KULTURY

Była Miss Izraela, filmowa Wonder Woman. Kim jest Gal Gadot? O niej będzie głośno!

Gabriela Czernecka 10 lipca 2017 06:30
Fot. Instagram

Jedni porównują ją do Kim Kardashian, inni do Meghan Markle. Film z jej udziałem już robi furorę - w samym dniu otwarcia zarobił ponad 100 milionów dolarów. Wszyscy zadają sobie pytanie kim jest Wonder Woman? Była Miss Izraela, żona biznesmena i szczęśliwa mama. Kim jest Gal Gadot? Poznajcie najgorętsze nazwisko w Hollywood tego sezonu!

Gal Gadot Wonder Woman

Gal Gadot jest debiutującą aktorką, ale na taki debiut może liczyć niewielu. Historia jej życia to scenariusz na dobry film! W 2004 roku, mając zaledwie osiemnaście lat wystartowała w wyborach Miss Izraela. Piękny uśmiech, ciemne oczy i majestatyczne spojrzenie przyniosły jej tytuł Miss. Gal Gadot uznano najpiękniejszą mieszkanką Izraela.  Dwa lata później czekała ją przygoda życia. Jak wszystkie rówieśniczki na dwa lata trafiła do izraelskiej armii. „Obowiązkiem Izraelczyka jest iść do wojska. Wszyscy moi przyjaciele byli w wojsku, moi rodzice również, także moi dziadkowie”, powiedziała w jednym z wywiadów. 

Zobacz: Ten film bije rekordy popularności równe serii o Greyu. W czym tkwi fenomen „Wonder Woman”?

Gal Gadot chwilę później rozpoczęła studia. Ukończyła prawo i stosunki międzynarodowe. W rozmowie z W magazine wyznała, że gdy otrzymała propozycję roli w filmie, pomyślała, że jest... zbyt inteligentna, by zostać aktorką. Ta propozycja dała jej jednak do myślenia. Gal Gadot postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie.  Ubiegała się o rolę dziewczyny Jamesa Bonda. Ostatecznie otrzymała ją Olga Kurylenko, ale Gal tak zafascynowała praca aktorki, że zaczęła bardziej się tym interesować.  Długo nie musiała czekać - dostała pierwszą rolę w serialu.

Na swoją chwilę sławy musiała jednak trochę poczekać. W 2009 roku zagrała w filmie „Szybcy i wściekli”, a później w kolejnych dwóch częściach produkcji.  Kasowym sukcesem okazała się jednak wygrana castingu do filmu „Wonder Woman”.

Polecamy też: „Szybcy i wściekli 8” z rekordem otwarcia! Ile film zarobił w pierwszy weekend?


Gal Gadot życie prywatneGal Gadot swojego przyszłego męża, Yarona Varsano poznała na... pustyni! Aktorkę i właściciela firmy deweloperskiej poznali ze sobą znajomi. „To była dziwna impreza na pustyni z jogą, czakrami i zdrowym jedzeniem”, powiedziała w jednym z wywiadów. Para jest w związku od 9 lat. Wspólnie wychowują dwie córki - Almę, która przyszła na świat w 2011 roku i Mayę urodzoną w marcu 2017 roku. Co ciekawe, wcielając się w Wonder Woman, Gal Gadot była wówczas w ciąży z Mayą! W 2015 roku Gal Gadot wraz z mężem sprzedali luksusowy hotel (The Varsano), za 26 milionów (!) dolarów. Zakupu dokonał rosyjski miliarder, Roman Abramovich.

TAGI #film #Izrael

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.