ZE ŚWIATA FILMU

„Szybcy i wściekli 8” z rekordem otwarcia! Ile film zarobił w pierwszy weekend?

Weronika Bruździak-Gębura 18 kwietnia 2017 16:00

Najgorętsze nazwiska Hollywood i najlepsze samochody świata. Nic dziwnego, że ósma odsłona „Szybkich i wściekłych” szturmem podbiła kina na całym świecie, pobijając przy tym rekord najbardziej kasowego otwarcia w historii kina.

Gorące nazwiska i szybkie samochody

Vin Diesel, Charlize Theron, Jason Statham, Helen Mirren, Dwayne „The Rock” Johnson, Kurt Russel i Scott Eastwood, a to dopiero początek gwiazdorskich nazwisk w obsadzie „Szybkich i wściekłych”. Do tego wspaniałe samochody: wściekle pomarańczowe Lamborghini Murcielago LP 640, Bentley Continental, Dodge Challenger SRT „Demon”, Lamborghini Gallardo, Mercedes AMG GT S oraz kultowe amerykańskie muscle cary, takie jak Dodge Charger 1968 czy Chevrolet Corvette Stingray z 1966 roku.

Tylko kilka filmów zarobiło ponad pół miliarda w weekend otwarcia

To wszystko przełożyło się na niebywały sukces filmu, który podczas świątecznego weekendu zarobił ponad 532,5 milionów dolarów ze sprzedaży biletów, ustanawiając rekord najbardziej kasowego otwarcia w historii kina. Tym samym obraz wyprzedził „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, które w 2015 roku ustanowiły poprzedni rekord na poziomie 529 milionów dolarów. Do tej pory tylko dwóm filmom udało się zarobić ponad pół miliarda dolarów w weekend otwarcia. Oprócz „Gwiezdnych wojen” dokonał tego tylko „Jurassic World”, który w 2015 roku zarobił 525 milionów dolarów.

Kolejna część nie przegoniła poprzedniej

Mimo ogromnego sukcesu na rynku międzynarodowym (ponad 432 milionów dolarów), film „The Fate of the Furious” nie przegonił poprzedniej części w USA. Obraz „Szybcy i wściekli 7” w 2015 roku w pierwszy weekend zarobił ponad 147 milionów dolarów, zaś najnowsza część - „tylko” 100 milionów, mimo że film ten miał aż 66-procentowy udział w sprzedaży biletów w amerykańskich kinach podczas ostatniego weekendu.

Trwający ponad dwie godziny film „The Fate of the Furious” zaczyna się od miesiąca miodowego Doma (Vin Diesel) i Letty (Michelle Rodriguez). Ich spokój przerywa pojawienie się tajemniczej kobiety (w tej roli Charlize Theron), która przeciąga go na ciemną stronę. Jego „rodzina” (jak sami o sobie mówią) po raz kolejny będzie musiała powstrzymać zło i uratować przyjaciela. Co zaskakujące, wśród sprzymierzeńców pojawi się dawny wróg, Deckard Shaw (Jason Statham). Czym jeszcze zaskoczy nas najnowsza część „Szybkich i wściekłych”? Zobaczcie zwiastuny!

Polecamy też: Cate Blanchett zachwyca w zwiastunie filmu „Thor: Ragnarok”. Zobacz, jak wygląda jako bogini śmierci

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.