Fot. Materiały prasowe / Katarzyna Kural-Sadowska
materiał sponsorowany

Pierwszy monodram w bogatej karierze Marii Seweryn. Na pierwszy rzut oka już wkrótce na deskach Teatru Polonia

Znamy oficjalną datę premiery!

Marcjanna Maryszewska 27 września 2023 12:45
Fot. Materiały prasowe / Katarzyna Kural-Sadowska

Niezwykły spektakl „Na pierwszy rzut oka” wystawia Teatr Polonia. Ten obsypany nagrodami monodram, grany z ogromnym sukcesem na West Endzie i Broadwayu, jest zarazem pierwszym monodramem w bogatej karierze Marii Seweryn. Poznaliśmy datę wyczekiwanej premiery oraz kolejnych spektakli.

Na pierwszy rzut oka już wkrótce na deskach Teatru Polonia

Sztuka powszechnie uznawana jest za jeden z najlepiej napisanych monologów scenicznych ostatnich kilku lub nawet kilkunastu lat. Ale do tego dochodzi coś najważniejszego – temat!

To opowieść adwokatki u progu wielskiej kariery, która wyspecjalizowała się w niezwykle skutecznej obronie gwałcicieli i która sama pada ofiarą takiego przestępstwa, a sprawcą jest jej równie zdolny kolega adwokat. Tessa staje przed wyborem: uznać, że nic się nie stało lub zaryzykować całą karierę, by zmierzyć się z systemem prawnym, którego wcześniej była częścią.

Fot. Materiały prasowe / Katarzyna Kural-Sadowska

Fot. Materiały prasowe / Katarzyna Kural-Sadowska

Na pierwszy rzut oka — data premiery, spektakle

Premiera w Polonii trafia na deski sceniczne dokładnie wtedy, kiedy w Polsce coraz głośniejsza jest dyskusja o koniecznych zmianach w prawie i sądowej praktyce w kwestii gwałtu. Stanowczo wypowiadała się o tym m.in. mec. Danuta Wawrowska, laureatka nagrody ostatniego Kongresu Kobiet.

Reżyseruje Adam Sajnuk, a kostiumy dla Marii Seweryn zaprojektował Tomasz Ossoliński.

Premiera 1 października, spektakle: 2, 3, 7, 8, 21 i 22 października. 

Więcej szczegółów oraz bilety na wydarzenie znajdziecie TUTAJ 

Fot. Materiały prasowe

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.