Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

12 kwietnia 2016 10:45
1/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Miłosz Wozaczynski
1/7

Techniki cyfrowe i internet grają pierwsze skrzypce też w świecie sztuki. Jednak tradycyjna fotografia z duszą wciąż ma się dobrze, a jej miłośnicy wcale nie ograniczają się do podziwiania mistrzów sprzed lat. W Polsce co roku powstają świetne prace, amatorskie i profesjonalne. A na wielu z nich zobaczymy jednego człowieka - niezwykłego modela Andrzeja Bersza.


Andrzej Bersz to wszechstronny artysta - choć skończył studia na wydziale rzeźby, zajmował się malarstwem, grafiką i nawet projektowaniem wnętrz i mebli. Przygodę z modelingiem zaczął dopiero po 60-tce, przez przypadek. Chcąc rozwijać też fotograficzną pasję, zalogował się na portalu dla fotografów i modeli maxmodels.pl. Z ciekawości założył też drugie konto - jako model, i szybko okazało się, że ma do tego prawdziwy talent. Fotografowie docenili jego otwartość, charyzmę i głowę pełną pomysłów. A sam artysta, który zawsze marzył o aktorstwie, odkrył w sobie pasję do pozowania. Wziął udział w ponad 400 sesjach, zagrał w kilku filmach, bywał na warsztatach i plenerach. A tym, którzy uważają, że są na coś za starzy mówił: „Głowa do góry, po sześćdziesiątce wszystko jest łatwiejsze”.

 

W warszawskiej Leica 6x7 Gallery można obejrzeć jak Andrzej Bersz zapozował 36 fotografom. Wernisaż tej wyjątkowej wystawy odbył się 8 kwietnia. Dwa dni później dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci pana Andrzeja. Zdjęcia pokazane w galerii miały być hołdem dla jego talentu, niezamierzenie stały się podsumowaniem twórczości. - Pan Andrzej to doskonały przykład na to, że życie pełne pasji to sposób na wieczną młodość - napisano o nim na serwisie, na którym się udzielał. Warto to stwierdzenie zapamiętać i mieć je z tyłu głowy podczas oglądania zdjęć z wystawy.

Portrety Andrzeja Bersza można oglądać do 17 kwietnia 2016 roku w Leica 6x7 Gallery w Warszawie.

 

 

Plakat wystawy "40 twarzy Bersza".

 

Polecamy też: Kora, Holland, Gajos, Stańko, Olbiński. Co ich łączy? Zobaczcie ich „Drogę do mistrzostwa”!​

2/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Adrian Błachut
2/7
3/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Piotr Pietryga
3/7
4/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Miłosz Wozaczyński
4/7

Zdjęcie autorstwa Miłosza Wozaczyńskiego.

 

Polecamy też: "Czarodziej, który prześwietla człowieka". Irving Penn po raz pierwszy od 20 lat.

5/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Robert Wyrwas
5/7
6/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Radosław Pujan
6/7
7/7
zdjęcie z wystawy "40 twarzy Bersza"
Copyright @Michał Buddabar
7/7

Zdjęcie autorstwa Michała Buddabara.

 

Wszystkie zdjęcia w Leica 6x7 Gallery.

Więcej portretów pana Andrzeja można obejrzeć na stronie maxmodels.

 

Polecamy też: Oto zdjęcie roku 2015! Australijczyk Warren Richardson zwycięzcą World Press Photo

TAGI #fotografia

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.