Znamy zwycięzców Drone Awards 2018

Sabina Zięba 12 sierpnia 2018 09:31

Drone Awards to nowy konkurs zorganizowany przez Art Photo Travel Association, poświęcony powstającej sztuce fotografii lotniczej, który ma na celu wyróżnienie zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych fotografów.

W tym roku jego pierwsza edycja pokazała, jak zróżnicowane może być wykonywanie zdjęć dronami, samolotami, helikopterami, balonami, lotniami czy czymkolwiek, co unosi się nad ziemią - od niesamowicie surrealistycznych obrazów, po wyjątkowo unikatowe portrety miejskiego życia.

Z tego powodu ponad 4400 prac ze 101 krajów podzielono na 6 kategorii: natura, sport, miasto, ludzie, dzika przyroda oraz abstrakcja. Wybrano również główne zdjęcie roku - uchwycenie niedźwiedzia polarnego przeprawiającego się przez rzekę przez francuskiego fotografa, Floriana Ledoux. Powiedział on: „Byłem świadkiem niesamowitych momentów i scen z natury, ale mogę zagwarantować, że to, jak dotąd, jest najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia będą nadal świadkami piękna i wielkości dzikiej przyrody Arktyki w taki sam sposób, jak dzisiaj”.

Zobaczcie dzieła zwycięzców, a także wyróżnione prace w naszej galerii! Wiecie, że znalazły się wśród nich zdjęcia dwóch Polaków?  

1/16
Copyright @Florian Ledoux
1/16

Zdjęcie roku 2018: Above The Polar Bear

2/16
Copyright @Ovi D. Pop
2/16

I miejsce w kategorii Abstrakcja: Weather Snake. Ovi D. Pop pokazał kontrastującą krętą drogę przez gęsty las w różnych porach roku.

3/16
Copyright @Qinghua Shui
3/16

I miejsce w kategorii Ludzie: Pilgrimage of Millions of People

4/16
Copyright @Gabriel Scanu
4/16

I miejsce w kategorii Natura: Mada’in Saleh. Gabriel Scanu przedstawił legendarne stanowisko archeologiczne z takiej odległości, aby wyglądało jak zamek z piasku.

5/16
Copyright @Vincent Riemersma
5/16

I miejsce w kategorii Sport: Skating Shadows

6/16
Copyright @Adam Barker
6/16

I miejsce w kategorii Dzika przyroda: Blacktip Shark

7/16
Copyright @Francesco Cattuto
7/16

I miejsce w kategorii Miasto: Assisi Over the Clouds. Francesco Cattuto przedstawił nieziemski wizerunek włoskiego miasteczka, wyglądający jak półwysep wśród morza chmur.

8/16
Copyright @Dhritiman Mukherjee
8/16

Wyróżnione: Responsible Dady the Gharial with Babies

9/16
Copyright @Alex Visbal
9/16

Wyróżnione: Chaos

10/16
Copyright @Bachir Moukarzel
10/16

Wyróżnione: Whale Sharcks

11/16
Copyright @Gary Cummins
11/16

Wyróżnione: Ameneties

12/16
Copyright @Byron du Bois
12/16

Wyróżnione: Warehouse Fire

13/16
Copyright @Witold Ziomek
13/16

Wyróżnione: Seal, autorstwa Polaka, Witolda Ziomka.

14/16
Copyright @Senrong Hu
14/16

Wyróżnione: Sportsmen Under the Sun

15/16
Copyright @Anders Carlson
15/16

Wyróżnione: Mother and Calf

16/16
Copyright @Fan Zhang
16/16

Wyróżnione: Saving to Start Out

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?