Olga Figaszewska 4 grudnia 2016 21:15
1/11
fotografia
Copyright @Neely Ker-Fox/www.kerfox.com
1/11

U wielu młodych kobiet po porodzie pojawiają się problemy z brakiem akceptacji własnego ciała. Ta fotografka stworzyła projekt, który ukazuje jego piękno po ciąży. 

Po ciąży kobiece ciało zmienia się nie do poznania. To nie pierwszy tego typu projekt. Neely Ker-Fox dołączyła do Ashlee Wells Jackson i Jade Beall, które również sprzeciwiają się promowaniu odrealninego obrazu ciała po porodzie, bez rozstępów, blizn czy przebarwień, który wykreowały media.

 

Polecamy też: Oburzona krytyką stworzyła najpiękniejszy album matek karmiących piersią w miejscach publicznych

 

„Perfekcyjne niedoskonałości”

 

Fotografka Neely Ker-Fox, doskonale wie jak to jest, zmagać się z postrzeganiem swojego ciała w trakcie i po ciąży. Po narodzinach drugiego dziecka, miała rozstępy, problemy z kręgosłupem, które wymagały fizykoterapii.  „Nie byłam w stanie rozpoznać mojego ciała” - powiedziała w rozmowie z  The Huffington Post. 

 

„Perfekcyjne niedoskonałości”, to projekt, który powstał rok temu. Jednak jego przesłanie jest jak najbardziej aktualne. Ten projekt to dużo więcej niż zdjęcia kobiet i ich ciał z rozstępami, cellulitem. Chodzi o kobiety, które decydują się wyjść z cienia. Autorka jest dumna z tego, że pomaga kobietom niezależnie od ich wieku i środowiska, z którego pochodzą. Każda z nich zupełnie inaczej przechodziła psychiczny i emocjonalny ból. Tak powstała seria fotografii, które mogłyby opisać doświadczenia kobiet i stać się podstawą do dostrzeżenia ich piękna, daru macierzyństwa. Zdjęcia nie poddane żadnej obróbce, obnażają wszystkie niedoskonałości ciała kobiet. Na swoim blogu Nelly, opublikowała post o celach i nadziejach związanych z akcją. Sama również zdecydowała się obnażyć swoje niedoskonałości. „Chciałam wiedzieć, co te kobiety czują stojąc po tej stronie  aparatu.  Czułam że mogę w peni zrozumieć ich sytuację”. Szesnaście kobiet odważyło się wziąć udział w sesji i opowiedziało o swoich doświadczeniach, przemyśleniach. 

 

Polecamy też: Wielka przyjaźń skrzywdzonego psa i małego dziecka. Ta niezwykła historia na pewno cię wzruszy

 

Dla Neely Ker-Fox, tworzenie serii było także procesem odnowy personalnej. „Te linie, te blizny życia, będą towarzyszyć mi aż do mojej śmierci” - wyznała autorka. Naturalnie każda z kobiet jest zakłopotana, w związku z wyglądem własnego ciała.  „Chce sprawić by te kobiety zobaczyły jak są piekne, prawdziwe, zrobić coś co wzmocni ich odwagę i sprawi, ze będą mniej podatne na poniżenia” – dodaje Nelly Ker-Fox. Ludzie odczuwają pewien brak pewności siebie i każdy z nas posiada blizny, niedoskonałości i mankamenty.

 

Siła projektu tkwi w kobietach. Zobaczcie niezwykłą galerię zdjęć. 

 

Źródło: adme.ruhuffingtonpost.com

Strona autorki projektu: www.kerfox.com/#photobiography

 

Zobacz też: Iris Grace to sześciolatka z autyzmem, której obrazy zachwycają krytyków. Zobaczcie jej prace!

 

 

10/11
fotografia
Copyright @Neely Ker-Fox/www.kerfox.com
10/11
11/11
fotografia
Copyright @Neely Ker-Fox/www.kerfox.com
11/11
TAGI #fotografia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.