16 września 2016 11:30
1/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
1/6

Iris ma sześć lat, głęboki autyzm i wielki malarski talent. Jej dzieła krytycy sztuki porównują do Renoira i Moneta.

 

Gdy u Iris zdiagnozowano autyzm, jej rodzice zaczęli szukać dla niej terapii i dowiedzieli się, że w niektórych przypadkach pomaga sztuka. Kupili córce farby, i efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że ma duży talent i potrafi skoncentrować się na malowaniu przez około 2 godziny, co jest rzadko spotykane nawet u zdrowych dzieci. Malarstwo Iris rodzice traktują jako pewną formę komunikacji ze świat. Moment, w którym wyszły na jaw jej niezwykłe możliwości był dla angielskiej rodziny przełomowy. Podobnie jak pojawienie się nowego domownika - kotki, Thuli, z którą dziewczyna nawiązała jedyną w swoim rodzaju więź. Dzięki zwierzęciu na twarzy Iris częściej gości uśmiech. Dziewczynka zaczęła wychodzić do ogrodu i otwierać się na innych ludzi.

 

Obrazy Iris Grace można kupić na jej stronie za około 8 tysięcy funtów.

 

Rodzice Iris sprzedają obrazy córki na stworzonej specjalnie w tym celu stronie internetowej, a jej obrazy kupują nie tylko kolekcjonerzy w Wielkiej Brytanii, a także w całej Europie, Ameryce i Azji. Jeden kosztuje około 8 tysięcy funtów. Zyski z ich sprzedaży państwo Johnson przeznaczają na rehabilitację córki, która korzysta nie tylko z terapii sztuką - uczęszcza też na muzykoterapie, jogę i korzysta z usług logopedy.

 

Matka Iris postanowiła spisać niezwykłą historię swojej córki i jej ukochanego zwierzęcia.  A jej książka ukazała się już w 207 krajach.Książka „Niezwykły talent Iris Grace” ukazała się nakładem wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Można już ją kupić w księgarniach i sklepach internetowych.

 

Zapraszamy do obejrzenia prac Iris w naszej galerii!

 

Iris Grace z mamą.

 

Polecamy też: „Maluję własną rzeczywistość. Straciłam troje dzieci. Zastąpiły je obrazy”. Historia Fridy Kahlo

2/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
2/6

Iris Grace to niezwykle uzdolniona 6-latka.

3/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
3/6

  1. Obraz Iris Grace "Don! Don! Don!/Zin! Zin! Zin!", akryl, czerwiec 2015

4/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
4/6

  1. Obraz Iris Grace "Monsun/Monsoon", akryl, kwiecień 2013

5/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
5/6

  1. Obraz Iris Grace "Taniec przy dźwiękach oboju/Dance to the Oboe", akryl, lato 2014

6/6
Iris Grace
Copyright @materiały prasowe
6/6

  1. Obraz Iris Grace "Kwiaty na wietrze/Blossom in the Wind", akryl, maj 2013

TAGI #Iris Grace

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.