Film Przypływ wiary
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Prawdziwa historia o sile modlitwy i wierze, która czyni cuda

„Przypływ wiary” w kinach od 12 kwietnia

Łukasz Kaliński 9 kwietnia 2019 17:14
Film Przypływ wiary
Fot. Materiały prasowe

Wyreżyserowany przez Roxann Dawson Przypływ wiary to oparty na prawdziwej historii dramat biograficzny opowiadający historię opisaną przez Joyce Smith w książce Niemożliwe. W kinach od 12 kwietnia.

„Przypływ wiary”. Opis fabuły

Kiedy adoptowany syn Joyce Smith (Chrissy Metz) wpada do skutego lodem jeziora w Missouri, wydaje się, że sprawa jest przesądzona. Choć John nie daje oznak życia, Joyce nie traci nadziei. Jej głęboka wiara inspiruje jej bliskich do modlitwy o wyzdrowienie Johna, mimo iż doświadczenie i fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń. Przypływ wiary to pasjonujący przykład, jak wiara i miłość potrafią przenosić góry, a czasem nawet czynić cuda. (opis dystrybutora)

O filmie „Przypływ wiary”

Pozbawiony tlenu John Smith przebywał pod lodem 15 minut. Po wyłowieniu go przez ratowników nie miał wyczuwalnego pulsu. Natychmiast został przewieziony na pogotowie, gdzie reanimacja trwała przez kolejne 45 minut. Lekarzom nie udało się jednak przywrócić mu funkcji życiowych. Kiedy na pogotowie dotarła Joyce i zobaczyła syna leżącego bez życia, zamiast się pożegnać złapała go za stopy i zawołała: „Duchu Święty, proszę przywróć mego syna do życia!”. Na ekranie EKG natychmiast pojawił się sygnał. W karcie pacjenta zapisano po prostu: „Pacjent zmarł, matka się pomodliła, pacjent powrócił do życia”. – Fakt, iż John nie doznał uszkodzeń mózgu, oczu, płuc i w pełni wrócił do zdrowia, jest nieznany w historii medycyny. Dlatego okrzyknięto go cudem medycyny – wyjaśnia producent filmu DeVon Franklin.

– Dla mnie niezwykle przejmującym aspektem i jednym z powodów, dla których chciałem zrobić ten film była opieka, jaką cała społeczność otoczyła Johna. To jest współczesna opowieść o zmartwychwstaniu. Bóg czyni cuda każdego dnia, lecz czasem jesteśmy tak skupieni na prozie życia, że ich nie dostrzegamy. Jestem przekonany, że historia Johna i Joyce Smith oraz pastora Jasona przypomni ludziom o tym, że cuda nadal się zdarzają. Przypomni nam o sile modlitwy – tłumaczy Franklin.

Zwiastun filmu „Przypływ wiary”

W roli Joyce Smith zobaczymy znaną z serialu telewizyjnego Tacy jesteśmy Chrissy Metz. To jej debiut na dużym ekranie. – Joyce Smith jest pełna mocy. Jest bardzo silna. Jej wiara jest głęboka i całym sercem kocha syna. Nie mam dzieci, lecz mam instynkt macierzyński. Pracowałam w przedszkolu, mam dużą rodzinę i rozumiem jak to jest opiekować się innymi i stawiać ich na pierwszym miejscu. Joyce wierzy, że John urodził się w jakimś celu i nie przyjmuje do wiadomości tego, co mówią lekarze. Jej wiara pozostaje niezachwiana, a ona jest miłością w czystej postaci – przybliża swoją postać aktorka. Obsadę uzupełniają Josh Lucas (Dziewczyna z Alabamy, Piękny umysł), Topher Grace (Czarne bractwo. BlacKkKlansman, Różowe lata 70.) i Mike Colter (Luke Cage). W rolę Johna Smitha wcielił się Marcel Ruiz.

Przypływ wiary w kinach od 12 kwietnia. 

Plakat filmu Przypływ wiary:

plakat filmu Przypływ wiary
Fot. Imperial Cinepix/materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.