Zobacz, na co warto wybrać się do kina!

Weronika Kostyra 4 kwietnia 2019 16:05

Filmy oparte na komiksach nie zawsze są śmiertelnie poważne. Shazam! to komedia, która przekonuje, że rodziną bywa się nie tylko ze względu na pokrewieństwo krwi. Aby to zrozumieć, główny bohater będzie musiał przejść długą drogą. Tym dłuższą, że przyzwyczaił się już do tego, że może liczyć tylko na siebie.

Co obejrzeć w kinie w weekend 05.04-07.04.2019 roku?

Do kin wchodzi Powrót w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. To przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu oraz o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Swoją premierę ma też francuska opowieść o załodze łodzi podwodnej postawionej przed koniecznością podjęcia piekielnie trudnej decyzji. Wilcze echa to nakręcona za 23 miliony dolarów superprodukcja, emocjonujący thriller zrealizowany w hollywoodzkim stylu, w którym nie zabraknie zwrotów akcji. We Francji obejrzało go blisko półtora miliona widzów.

Jutro albo pojutrze to jeden z najlepszych filmów dokumentalnych ubiegłego roku. Nominowany do Oscara, znalazł się też na liście najlepszych filmów 2018 roku sporządzonej przez Baracka Obamę.

Obyczajowy hiszpański dramat Berlin, Barcelona pokazuje, że niezależnie od szerokości geograficznej, problemy współczesnych trzydziestoparolatków są identyczne. Czy to słoneczna Barcelona, czy pochmurny Berlin – w zderzeniu z rzeczywistością nie wytrzymają najsilniejsze przyjaźnie.

Pozostałe nowości to film piękny i niepokojący film nagrodzonego Oscarem László Nemesa Schyłek dniaFani horrorów mogą wybrać się na film Impostor. 

1/10
Plakat filmu Shazam!
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Billy Batson to zbuntowany nastolatek, którego w dzieciństwie porzuciła matka. Nie udało mu się zagrzać miejsca w żadnej z rodzin zastępczych, bo stale ucieka. U kolejnych opiekunów Billy zaprzyjaźnia się z jednym z dzieci, Freddym. Pewnego dnia Billy niespodziewanie zostaje obdarzony superbohaterską mocą...

2/10
Plakat filmu Powrót
Copyright @Materiały prasowe
2/10

„Powrót” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po dwóch latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem.

3/10
Plakat filmu Impostor
Copyright @Materiały prasowe
3/10

Sarah ucieka przed przeszłością i nadużywającym przemocy mężem. Razem z synkiem Chrisem wprowadzają się do domu w małej miejscowości. Ma nadzieję na odnalezienie spokoju. Niedługo potem Chris zaczyna zachowywać się dziwnie. Sarah niepokojona jest też przez kobietę uważaną za wariatkę, która zabiła własnego syna.

4/10
plakat filmu Wilcze echa
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
4/10

Załoga nowoczesnej łodzi podwodnej wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. Okręt zostaje zaatakowany, a dowódcom z trudem udaje się uratować załogę od pewnej śmierci.  Gdy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znalazł się na krawędzi wojny nuklearnej...

5/10
plakat filmu Schyłek dnia
Copyright @Gutek Film/materialy prasowe
5/10

Budapeszt u progu XX wieku. Młoda Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy zginęli w pożarze, szuka zaginionego brata oraz własnej tożsamości. Zapuszcza się w ślepe uliczki, odkrywa eleganckie wnętrza, ale też nędzę. Oto świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz.

6/10
Plakat filmu Jutro albo pojutrze
Copyright @Materiały prasowe
6/10

Bohaterami są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce i imprezowaniu. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu. Film powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania.

7/10
plakat filmu Yomeddine. Podróż życia
Copyright @PMPG Polskie Media
7/10

40-letni Beshay od dziecka mieszka w kolonii trędowatych. Choć już dawno zwalczył chorobę, nie opuścił zamkniętej społeczności. Nagła śmierć żony wyzwala w nim potrzebę odnalezienia swoich korzeni. Wyrusza w podróż do rodzinnego miasta, by dowiedzieć się, dlaczego przed laty ojciec porzucił go na pastwę losu.

8/10
Plakat filmu Berlin, Barcelona
Copyright @Materiały prasowe
8/10

Z okazji urodzin Comasa, przyjaciele udają się do Berlina, aby zrobić mu niespodziankę. Powitanie nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali. W trakcie weekendu, nierozerwalna więź łącząca przyjaciół, zostaje wystawiona na próbę. A oni odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić...

9/10
Plakat filmu Dumbo
Copyright @Materiały prasowe
9/10

Były cyrkowiec Holt Farrier wraca do domu po wojnie. Właściciel lokalnego cyrku proponuje mu opiekę nas słoniątkiem o niezwykle dużych uszach. Okazuje się jednak, że nie są one wadą, a umożliwiają słonikowi latanie. Złowieszczy cyrkowiec Vandemere będzie chciał wykorzystać Dumbo, a ten zrobi wszystko, by wrócić do swojej mamy.

10/10
Plakat filmu Kapitan Marvel
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Vers to członkini oddziału militarnego toczącego wojnę z odwiecznym wrogiem. Sytuacja komplikuje się, gdy jej dostaje się w pułapkę i trafia do niewoli, lecz cudem udaje jej się uciec. Trafia na Ziemię lat 90. ubiegłego wieku, gdzie wrogowie depczą jej po piętach. Podejrzana kobieta wzbudza czujność Nicka Fury’ego...

TAGI #premiera

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.