Na co warto wybrać się w weekend?

Weronika Kostyra 2 listopada 2018 13:53

W ten weekend czeka nas prawdziwa filmowa uczta. Na ekrany film wkracza kilka długo wyczekiwanych filmów. Pierwszym z nich jest Bohemian Rhapsody, czyli historia kultowego zespoły Queen i jego charyzmatycznego lidera Freddie’ego Mercury’ego. To doskonała propozycja nie tylko dla fanów grupy.

Premierę ma także Suspiria nowa wersja włoskiego horroru sprzed lat znanego w Polsce jako Odgłosy. Reżyser Luca Guadagnino przygotowywał się do zdjęć przez kilka lat, lecz stworzył dzieło, które nagrodzono na Festiwalu Filmowym w Wenecji owacją na stojąco. W głównych rolach zobaczymy Tildę Swinton oraz Dakotę Johnson znaną dotąd w filmów o Greyu.

Całą rodziną można wybrać się na film Dziadek do orzechów i cztery królestwa. To kolejna po Czarownicy, Królewnie Śnieżce czy Pięknej i bestii ekranizacja baśni, w której w baśniowym świecie Disneya występują aktorzy. To strzał w dziesiątkę, ponieważ produkcje te biją rekordy popularności.

Do kin wchodzą też filmy Jeszcze dzień życia, Oblicza mroku oraz Listopad. Wciąż można też obejrzeć premiery ostatnich tygodni, czyli Kler, 7 uczuć lub Dziewczynę w sieci pająka.

Planujesz wyprawę do kina?

1/9
Plakat filmu Bohemian Rhapsody
Copyright @Materiały prasowe
1/9

„Bohemian Rhapsody” przedstawia splot wydarzeń, który zaprowadził zespół Queen na szczyt i zapewnił mu trwałe miejsce w historii muzyki rockowej. Szczególne miejsce zajmuje w nim barwne i skandaliczne życie lidera grupy, Freddie’ego Mercury’ego.

2/9
Plakat filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Copyright @Materiały prasowe
2/9

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa to adaptacja klasycznego baletu oraz baśni. Klara szuka klucza, który pozwoli jej otworzyć prezent od zmarłej matki. Trafia do magicznego świata, który składa się z czterech królestw. By znaleźć klucz, musi pokonać złą władczynię Matkę Ginger...

3/9
Plakat filmu Suspiria
Copyright @Materiały prasowe
3/9

„Suspiria” to remake kultowego horroru z 1977 roku. Amerykańska tancerka (Dakota Johnson) rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole baletu w Berlinie. Na miejscu dochodzi do serii tajemniczych i przerażających wydarzeń, który obnażają prawdę o mrocznym sekrecie akademii.

4/9
Plakat filmu Jeszcze dzień roku
Copyright @Materiały prasowe
4/9

„Jeszcze dzień życia” to animowana adaptacja reportażu Ryszarda Kapuścińskiego z w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. Ukazuję okrucieństwo wojny, a także stawia pytanie o rolę reportera w wydarzeniach, które relacjonuje.

5/9
Plakat filmu Oblicza mroku
Copyright @Materiały prasowe
5/9

„Oblicze Mroku”: nieśmiała, gnębiona licealistka dzieli się swoimi przeżyciami z własnym odbiciem w lustrze. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że jej odbicie nosi imię Airam i zamierza zemścić się na oprawcach Marii. Wkrótce dochodzi do zamiany miejsc…

6/9
Plakat filmu Listopad
Copyright @Materiały prasowe
6/9

„Listopad” to adaptacja estońskiej powieści. W pogańskim świecie pełnym mroku i tajemnic młoda wieśniaczka zakochuje się bez wzajemności i z rozpaczy przeistacza się z wilkołaka. Reszta wsi przygotowuje się za to do ciężkiej zimy. Dla wielu będzie to kwestia życia i śmierci, dla której nie cofną się przed niczym.

7/9
Film Kler plakat
Copyright @Materiały promocyjne
7/9

„Kler” to historia trzech księży, którzy spotykają się po latach od tragedii, która splotła ich losy. Życie każdego potoczyło się inaczej – jeden jest proboszczem wiejskiej parafii, drugi traci zaufanie swoich parafian, trzeci robi karierę w kurii, lecz utrudnia mu to pławiący się w luksusach arcybiskup.

8/9
Plakat filmu 7 uczuć
Copyright @Materiały promocyjne
8/9

„7 uczuć” to powrót do dzieciństwa Adasia Miauczyńskiego. Bohater (grany po raz pierwszy przez Michała Koterskiego) i jego szkolni koledzy mają problem z nazywaniem towarzyszących im emocji. Jak wydarzenia ze szkolnych murów wpłyną na ich dalsze życie?

9/9
Film Dziewczyna w sieci pająka
Copyright @Materiały prasowe
9/9

„Dziewczyna w sieci pająka”: ekranizacja książki Co nas nie zabije, czyli kontynuacji słynnej Trylogii Millenium. Lisbeth Salander powraca po siedmiu latach, by wymierzać sprawiedliwość na własną rękę oraz zmierzyć się ze swoją siostrą, która jest jej całkowitym przeciwieństwem.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.