Co jeszcze w repertuarze?

Weronika Kostyra 18 lipca 2019 15:51

Animowana opowieść wszech czasów Król lew powraca! Tym razem w fabularnym filmie wyreżyserowanym przez Jona Favreau. Głosów kultowym postaciom użyczyli m.in. Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba), Beyoncé Knowles (Nala), James Earl Jones (Mufasa), Billy Eichner (Timon) i Chiwetel Ejiofor (Skaza). W polskiej wersji językowej usłyszymy odpowiednio: Marcin Januszkiewicz, Michał Piela, Zofia Nowakowska, Wiktor Zborowski, Maciej Stuhr i Artur Żmijewski. Król lew A.D. 2019 w kinach od 19 lipca.

Co obejrzeć w kinie w weekend 19.07-21.07.2019 roku?

Sukces wyreżyserowanego przez Macieja Kawulskiego Underdoga utorował drogę dla kolejnej sportowej opowieści o wojowniku, który staje przez możliwością odkupienia na ringu. Tym razem w wyreżyserowanym przez Konrada Maximiliana Fighterze zobaczymy pojedynek Piotra Stramowskiego oraz Mikołaja Roznerskiego. 

Nakręcony w 2014 roku Za jakie grzechy, dobry Boże? to jeden z największych kasowych sukcesów francuskiej kinematografii w ostatnich latach. Nie dziwi więc fakt, że jego bohaterowie powracają w kolejnej odsłonie przygód rodziny Verneuilów, I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!. I trzeba od razu powiedzieć, że druga część przebojowej komedii skazana jest na sukces.

Oglądając w 2018 roku odurzonego Diego Armando Maradonę na trybunach podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, trudno było nie zastanawiać się nad tym, w którym momencie jego kariery coś poszło nie tak. Kiedy z prawdopodobnie najlepszego piłkarza świata przeistoczył się w otyłego narkomana z mnóstwem osobistych problemów. Z pytaniem tym w znakomitym dokumencie Diego zmaga się reżyser Asif Kapadia.

Warto też nadrobić kinowe zaległości. W repertuarze nadal są filmy Spider-Man: Daleko od domu, Yesterday, Sekretne życie zwierzaków domowych 2, Annabelle wraca do domu i Stuber. 

1/9
plakat filmu Król lew
Copyright @Disney/materiały prasowe
1/9

Simba jest następcą tronu po swoim ojcu Mufasie. Następcą króla był jednak dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza łatwo oddać tronu. Knuje spisek i posuwa się do zdrady, która doprowadza do tragedii. Simba zostaje wygnany, ale bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie.

2/9
 filmu Fighter. Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
2/9

Zawodnik MMA Tomek Janicki ma sławę, pieniądze i piękną Agatę u boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Pod wpływem emocji podejmuje jednak złe decyzje, przez które jego kariera legła w gruzach. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie, kiedy znów zbierają się nad nim czarne chmury...

3/9
plakat filmu I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
Copyright @Gutek Film/materiały prasowe
3/9

Claude i Marie to seniorzy nietypowej rodziny. Ich cztery córki poślubiły Żyda, Chińczyka, Algierczyka oraz Senegalczyka. Po początkowych problemach życie rodziny układa się znakomicie. Mimo to zięciowie podejmują decyzję o wyjeździe z kraju. Claud i Marie zrobią wszystko, by zatrzymać ich we Francji.

4/9
plakat filmu Diego
Copyright @M2 Films/materiały prasowe
4/9

Diego Maradona był zawsze otoczony wianuszkiem fanów. Podobało mu się, że jest królem życia na boisku i poza nim. A wkrótce też piłkarskim mistrzem świata. Uśmiechnięty od ucha do ucha pozował na fotkach z bossami Camorry, dzięki którym mógł robić to, co tylko mu się podobało.

5/9
Plakat filmu Spiderman.  Daleko od domu
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Peter Parker wyrusza ze swoimi przyjaciółmi na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent.

6/9
Plakat filmu Yesterday
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Jack to piosenkarz z aspiracjami, który nie potrafi przebić się na scenie muzycznej. Zrezygnowany postanawia rzucić muzykę, jednak orientuje się, że nikt oprócz niego nie słyszał o Beatlesach, postanawia to wykorzystać. Nieśmiertelne kompozycje zapewniają mu upragnioną sławę. Niedługo potem zaczynają się problemy...

7/9
plakat filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Copyright @materiały prasowe
7/9

Max i Duke wyruszają na wieś, gdzie poznają krowy – wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Nieco szalony, choć niezwykle słodki króliczek Tuptuś odkrywa zaś w sobie superbohatera.

8/9
Plakat filmu Annabelle wraca do domu
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Demonologowie Ed i Lorraine Warrenowie chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Zamykają opętaną lalkę w pokoju z niezwykłymi przedmiotami. Nadchodzi jednak bezbożna noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju duchy, które na swój cel obierają córkę Warrenów.

9/9
Plakat filmu Stuber
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Stu pracuje w sklepie z artykułami sportowymi, nocami dorabiając jako kierowca Ubera. Jego celem jest sfinansowanie działalności siłowni i zwrócenie uwagi dziewczyny jego marzeń. Jest gotowy na wszystko, by utrzymać swoją pięciogwiazdkową ocenę kierowcy...

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.