Co jeszcze w repertuarze?

Weronika Kostyra 18 lipca 2019 15:51

Animowana opowieść wszech czasów Król lew powraca! Tym razem w fabularnym filmie wyreżyserowanym przez Jona Favreau. Głosów kultowym postaciom użyczyli m.in. Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba), Beyoncé Knowles (Nala), James Earl Jones (Mufasa), Billy Eichner (Timon) i Chiwetel Ejiofor (Skaza). W polskiej wersji językowej usłyszymy odpowiednio: Marcin Januszkiewicz, Michał Piela, Zofia Nowakowska, Wiktor Zborowski, Maciej Stuhr i Artur Żmijewski. Król lew A.D. 2019 w kinach od 19 lipca.

Co obejrzeć w kinie w weekend 19.07-21.07.2019 roku?

Sukces wyreżyserowanego przez Macieja Kawulskiego Underdoga utorował drogę dla kolejnej sportowej opowieści o wojowniku, który staje przez możliwością odkupienia na ringu. Tym razem w wyreżyserowanym przez Konrada Maximiliana Fighterze zobaczymy pojedynek Piotra Stramowskiego oraz Mikołaja Roznerskiego. 

Nakręcony w 2014 roku Za jakie grzechy, dobry Boże? to jeden z największych kasowych sukcesów francuskiej kinematografii w ostatnich latach. Nie dziwi więc fakt, że jego bohaterowie powracają w kolejnej odsłonie przygód rodziny Verneuilów, I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!. I trzeba od razu powiedzieć, że druga część przebojowej komedii skazana jest na sukces.

Oglądając w 2018 roku odurzonego Diego Armando Maradonę na trybunach podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, trudno było nie zastanawiać się nad tym, w którym momencie jego kariery coś poszło nie tak. Kiedy z prawdopodobnie najlepszego piłkarza świata przeistoczył się w otyłego narkomana z mnóstwem osobistych problemów. Z pytaniem tym w znakomitym dokumencie Diego zmaga się reżyser Asif Kapadia.

Warto też nadrobić kinowe zaległości. W repertuarze nadal są filmy Spider-Man: Daleko od domu, Yesterday, Sekretne życie zwierzaków domowych 2, Annabelle wraca do domu i Stuber. 

1/9
plakat filmu Król lew
Copyright @Disney/materiały prasowe
1/9

Simba jest następcą tronu po swoim ojcu Mufasie. Następcą króla był jednak dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza łatwo oddać tronu. Knuje spisek i posuwa się do zdrady, która doprowadza do tragedii. Simba zostaje wygnany, ale bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie.

2/9
 filmu Fighter. Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
2/9

Zawodnik MMA Tomek Janicki ma sławę, pieniądze i piękną Agatę u boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Pod wpływem emocji podejmuje jednak złe decyzje, przez które jego kariera legła w gruzach. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie, kiedy znów zbierają się nad nim czarne chmury...

3/9
plakat filmu I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
Copyright @Gutek Film/materiały prasowe
3/9

Claude i Marie to seniorzy nietypowej rodziny. Ich cztery córki poślubiły Żyda, Chińczyka, Algierczyka oraz Senegalczyka. Po początkowych problemach życie rodziny układa się znakomicie. Mimo to zięciowie podejmują decyzję o wyjeździe z kraju. Claud i Marie zrobią wszystko, by zatrzymać ich we Francji.

4/9
plakat filmu Diego
Copyright @M2 Films/materiały prasowe
4/9

Diego Maradona był zawsze otoczony wianuszkiem fanów. Podobało mu się, że jest królem życia na boisku i poza nim. A wkrótce też piłkarskim mistrzem świata. Uśmiechnięty od ucha do ucha pozował na fotkach z bossami Camorry, dzięki którym mógł robić to, co tylko mu się podobało.

5/9
Plakat filmu Spiderman.  Daleko od domu
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Peter Parker wyrusza ze swoimi przyjaciółmi na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent.

6/9
Plakat filmu Yesterday
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Jack to piosenkarz z aspiracjami, który nie potrafi przebić się na scenie muzycznej. Zrezygnowany postanawia rzucić muzykę, jednak orientuje się, że nikt oprócz niego nie słyszał o Beatlesach, postanawia to wykorzystać. Nieśmiertelne kompozycje zapewniają mu upragnioną sławę. Niedługo potem zaczynają się problemy...

7/9
plakat filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Copyright @materiały prasowe
7/9

Max i Duke wyruszają na wieś, gdzie poznają krowy – wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Nieco szalony, choć niezwykle słodki króliczek Tuptuś odkrywa zaś w sobie superbohatera.

8/9
Plakat filmu Annabelle wraca do domu
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Demonologowie Ed i Lorraine Warrenowie chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Zamykają opętaną lalkę w pokoju z niezwykłymi przedmiotami. Nadchodzi jednak bezbożna noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju duchy, które na swój cel obierają córkę Warrenów.

9/9
Plakat filmu Stuber
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Stu pracuje w sklepie z artykułami sportowymi, nocami dorabiając jako kierowca Ubera. Jego celem jest sfinansowanie działalności siłowni i zwrócenie uwagi dziewczyny jego marzeń. Jest gotowy na wszystko, by utrzymać swoją pięciogwiazdkową ocenę kierowcy...

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.