Zobacz, na co warto wybrać się do kina!

Weronika Kostyra 25 stycznia 2019 13:49

Już dzisiaj do kin wchodzi wyczekiwana kontynuacja przeboju sprzed lat. Mimo że Kogel-mogel oraz Galimatias i Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3 dzieli trzydzieści lat, powracają w nim niemal wszystkie znane doskonale znane widzom postaci. Co wydarzyło się w życiu w tym czasie? Okazuje się, że naprawdę wiele. Teraz los ponownie krzyżuje ze sobą ich losy.

Co obejrzeć w kinie w weekend 25.01-27.01.2019 roku?

Swoją premierę ma też film kostiumowy Maria, królowa Szkotów. Jest to pojedynek dwóch silnych kobiet – dwie królowe walczą o władzę, a dwie aktorki młodego pokolenia dają pokaz swojego talentu. Margot Robbie musiała też oszpecić się dla roli Elżbiety I.

W kinach zobaczymy też dramat Nienawiść, którą dajesz, ekranizację bestsellerowej powieści autorstwa Angie Thomas napisanej w 2017 roku. Podejmuje tematy rasizmu i mechanizmów powodujących jego powstanie. Ekranizacją jest także najnowszy film oparty na motywach kolejnej książki W. Bruce’a Camerona. O psie, który wrócił do domu to pełna emocji, podnosząca na duchu odyseja, której najjaśniejszym punktem jest bezwarunkowa, absolutna miłość między psem a człowiekiem.

Kolejne premiera tego tygodnia to Złe wychowanie Cameron Post, także ekranizacja. Tym razem powieści o odkrywaniu własnej seksualności i dorastaniu w trudnym otoczeniu. W kinach zobaczymy też duński thriller kryminalny wyreżyserowany przez Christoffera Boe: Kartoteka 64.

Wciąż możemy też obejrzeć premiery poprzednich tygodni, między innymi filmy Underdog i Glass.

Przeczytaj nasze recenzje i zdecyduj, na co wybrać się do kina! 

1/8
Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, film, plakat
Copyright @Mat. prasowe
1/8

Kultowa komedia powraca po trzydziestu latach! W rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wszystko przez panią Wolańską, która stała się celebrytką i sekstrenerką. Nie podoba się to członkom jej rodziny. Nie mogąc jej znieść, buntują się i uciekają z domu. Z kolei Piotruś ustatkował się i wiedzie życie u boku żony Marleny...

2/8
Plakat filmu Maria, królowa Szkotów
Copyright @Materiały prasowe
2/8

Owdowiała Maria Stuart wraca do Szkocji, by objąć tron. Panuje tam jednak królowa Elżbieta I. Zaczyna się rywalizacja między silnymi kobietami w męskim świecie. Obserwują się z lękiem i fascynacją, tocząc grę o władzę i niezależność.

3/8
Plakat filmu Nienawiść, którą dajesz
Copyright @Materiały prasowe
3/8

Szesnastoletnia Starr Carter w zależności od okoliczności przywdziewa odpowiednią maskę, by wmieszać się w towarzystwo. Zbliżająca się tragedia wywróci poukładany świat dziewczyny do góry nogami. Będzie zmuszona do przewartościowania życia, gdy w przypadkowej strzelaninie zginie jej przyjaciel z dzieciństwa.

4/8
plakat filmu O psie, który wrócił do domu
Copyright @Materiały prasowe / United International Pictures
4/8

Opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć człowieka, którego kocha. Zanim uda jej się wrócić, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Film na podstawie bestsellerowej powieści autora hitu „Był sobie pies” to pełna emocji odyseja o bezwarunkowej miłości między psem a człowiekiem.

5/8
Plakat filmu Złe wychowanie Cameron Post
Copyright @Materiały prasowe
5/8

Jest początek lat 90. XX wieku, a mieszkająca w Montanie dziewczyna zaczyna odkrywać swoją seksualność. Wychowywana po śmierci rodziców przez ciotkę, Cameron dorasta w małym miasteczku, którego mieszkańcy żyją według przykazań Biblii. Nikt nie przyjmuje do wiadomości, że dziewczyna jest lesbijką…

6/8
Plakat filmu Kartoteka 64
Copyright @Materiały prasowe
6/8

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Mørck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy tajemniczego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment znacznie większej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego rodzaju.

7/8
Plakat filmu Underdog
Copyright @Materiały prasowe
7/8

Zawodnik MMA w szczytowej formie, Borys „Kosa” Kosiński popełnia w czasie walki błąd, który kosztuje go całą karierę. Aby odzyskać dobre imię i miłość, musi przeżyć wiele wzlotów i upadków oraz… walczyć.

8/8
Plakat filmu Glass
Copyright @Materiały prasowe
8/8

„Glass”: Strażnik David Dunn (Bruce Willis) z pomocą swoich nadprzyrodzonych zdolności stawia czoła Bestii, człowiekowi o wielu osobowościach (James McAvoy). Wszystko komplikuje się, gdy w centrum wydarzeń pojawi się dawny wróg Dunna, Elijah Price, czyli Glass (Samuel L. Jackson).

TAGI #premiera #film #kino

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.