Indios Bravos
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MUZYKI

Indios Bravos – XX lecie płyty Part One. Poznaj daty koncertów

To prawdziwa gratka dla fanów formacji

Konrad Szczęsny 28 października 2019 10:47
Indios Bravos
Fot. Materiały prasowe

Zapraszamy na koncerty grupy Indios Bravos! Gościem koncertów w Krakowie oraz Gdańsku będzie zespoł Tabu. Indios Bravos – XX lecie płyty Part One, Tabu – bilety na koncerty już w sprzedaży!

Koncerty Indios Bravos - XX-lecie płyty Part One: daty

Formacja z okazji tej wyjątkowej okazji pojawi się w następujących miastach:

Indios Bravos Kraków - 8.11, Klub Kwadrat + gość: Tabu

Indios Bravos Wrocław - 9.11, Centrum Koncertowe A2

Indios Bravos Warszawa - 16.11, Progresja

Indios Bravos Poznań - 22.11, Centrum Kultury Zamek

Indios Bravos Gdańsk - 29.11, B90 + gość: Tabu

Indios Bravos o trasie z okazji 20-lecia wydania pierwszej płyty

Tak formacja mówi o tej niezwykłej inicjatywie.

„Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja. Otóż równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta - „Part One”. Powstała, jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej.

Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem „Gutkiem” Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki „Drogi”, a finalnie „Part One” miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem „cyber-reggae”. Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych.

Następstwem tejże płyty było rozpoczęcie w roku 2003 regularnej działalności koncertowej i wydawniczej, poprzedzonej rozszerzeniem składu. Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie „Part One”. Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne, będące do kupienia wyłącznie podczas tej trasy. Pierwszych 300 biletów na każdy z zaplanowanych koncertów będzie upoważniało do odbioru płyty za darmo u biletera. Szczegóły wkrótce!”, zdradzają muzycy.

Indios Bravos
Fot. Materiały prasowe

Tabu - co wiemy o formacji, która wystąpi z Indios Bravos na koncertach w 2019?

Można pokusić się o stwierdzenie, że dzięki doskonale przyjętej płycie „Endorfina” rok 2012 w polskim reggae należał do nich. W 2005 roku jako mało znana kapela wygrali ostródzki konkurs a dziś każdy nuci „Jak dobrze cię widzieć, jak dobrze cię słyszeć”. Tabu po prostu nie może się nie podobać!

Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku. W 2006 roku wydali swój debiutancki album „Jednosłowo”. 2009 to czas bardzo wysoko ocenianej drugiej produkcji pt. „Salut”, z której pochodzą popularne numery jak „Bang Bang!”, „Salut” czy „Mam dość”. Album nagrany został we wrocławskim studio Fonoplastykon pod okiem Andrzeja „Gieni” Markowskiego i Marcina Borsa. Zespół od wielu lat jest bardzo aktywny koncertowo, mają na swym koncie setki koncertów w każdym zakątku kraju.

Sukces zawdzięczają na pewno swej porywającej wizji reggae, gdzie standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota. Kolejnym wielkim sukcesem grupy okazała się ubiegłoroczna „Endorfina”, gdzie zespół po raz pierwszy wprowadził do swej muzyki bałkańskie elementy. „Jak dobrze cię widzieć” wg. wielu notowań okazał się hitem roku. Ale również takie utwory jak „Marzenia” z udziałem Cheeby & Grizzulah z Eastwest Rockers, „Nie chcę umierać” czy „Naga prawda” potwierdzają wielki potencjał zespołu do tworzenia porywających piosenek z tekstami w prostych słowach opowiadającymi o życiu.

8 lutego ujrzał światło dzienne najnowszy album grupy, zatytułowany „Sambal”. Płyta niemal od razu zyskała uznanie zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Tego dnia miał również swoją premierę piąty singiel promujący płytę, „Nie mam już sił”, w którym gościnnie zaśpiewał Kuba Kawalec z zespołu Happysad  

Indios Bravos
Fot. Materiały prasowe

TAGI #koncert #muzyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…