Ola Nizio
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Tak dziś wygląda Ola Nizio! Zwyciężczyni „The Voice” przeszła imponującą metamorfozę

Zobacz, jak dziś wygląda 27-latka

Konrad Szczęsny 24 września 2022 12:07
Ola Nizio
Fot. TRICOLORS/East News

Okrzyknięta została „polską Adele”. W piątej edycji „The Voice of Poland” Aleksandra Nizio nie miała sobie równych. W grudniu 2014 roku podopieczna Justyny Steczkowskiej wygrała finał popularnego formatu. Ale później zniknęła, zanim w ogóle zaistniała w show-biznesie. Powróciła na dobre dwa lata temu. W tym czasie poszukiwała muzycznych inspiracji, zerwała kontrakt z wytwórnią płytową i... przeszła spektakularną metamorfozę! Jak obecnie wygląda 27-latka?

Ola Nizio - co stało się ze zwyciężczynią „The Voice of Poland 5”?

Przyszła na świat w 1995 roku. Pochodzi z Aleksandrowa koło Biłgoraja (woj. lubelskie). Wydawało się, że ma wszystko, by zrobić karierę nad Wisłą. Młoda (w chwili zwycięstwa miała zaledwie 19 lat), o pięknym głosie, typ dziewczyny z sąsiedztwa, którą lubi się już od pierwszej chwili. Widzowie piątej edycji „The Voice of Poland” byli zachwyceni talentem Aleksandry Nizio. Gdy podopieczna Justyny Steczkowskiej zwyciężyła w show, rozwój kariery wydawał się kwestią czasu. Okrzyknięto ją nawet „polską Adele”. 

Dosyć długo było o niej cicho... W 2018 roku premierę miał singiel „Kuloodporna”, będący zwiastunem nowej płyty, która jednak... nigdy się nie ukazała. Dlaczego? Wokalistka przerwała milczenie dwa lata temu. Twierdziła, że proponowano jej gotowy materiał i kazano go śpiewać, zaś osoby z wytwórni płytowej, z którą podpisała kontrakt po programie, sugerowały, żeby... schudła. Tak też się stało. W wywiadzie dla „Gali” ujawniła, że straciła aż 33 kilogramy!

ZOBACZ: Laureatka Voice of Poland Ola Nizio mocno o wytwórni płytowej. Kazano jej schudnąć!

Zobowiązania między młodą wokalistką a firmą fonograficzną wygasły dwa lata temu. W wywiadzie z portalem „All about music” Aleksandra Nizio nie kryła ulgi.

Cieszę się, że nikt mi już nie mówi, co i jak mam robić, jak mam wyglądać, czy mam być szczupła, śpiewać wysoko czy nisko, bo bardzo długo słuchałam, że mój głos jest za mocny, nazbyt chrypliwy i muszę być kolejną czyjąś kopią, czego nie chciałam. Bardzo chcę pokazać, że jestem Nizio i jestem świadomą artystką, która rzeczywiście pojawia się i znika, ale jak już się pojawia, to narobi trochę zamieszania”, podkreślała.

Czytaj także: Popularność przyniosła jej rola w 07 zgłoś się. Jak dziś wygląda życie Ewy Florczak?

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok
Fot. Press Photo Center/East News

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok

Aleksandra Nizio - jak dziś wygląda zwyciężczyni „The Voice od Poland”?

Dwa lata temu wydała utwór „Nie nasz czas”, który był dla niej nowym otwarciem. Nie ukrywała, że reakcje widzów i fanów sprawiły, że dostała skrzydeł i już planuje kolejne przedsięwzięcia.

„Od wielu lat słyszałam, że mój głos się nie przyjmie, bo nie jest dla każdego ucha, a jednak minęło kilka dni od wydania nowego klipu i piosenki, a ludziom się podoba, chcą mnie słuchać i doceniają moją pracę. Bardzo to uskrzydla! Teraz strach jest mniejszy, a z taką armią ludzi, którzy są przy mnie i mnie wspierają”, cieszyła się Ola Nizio.

Później zajęła się promowaniem swojego kanału w serwisie Youtube, w którym poruszała m.in. kwestię kontraktów płytowych, zawieranych z młodymi artystami przed duże wytwórnie, zalet i wad takich programów, jak „The Voice of Poland” oraz promowała w jej odczuciu niedocenianych wokalistów. Wciąż jest również aktywna w mediach społecznościowych, gdzie informuje o kolejnych przedsięwzięciach i swojej działalności. Niedawno zdradziła, że ma kolejne muzyczne plany, które obecnie stopniowo realizuje.

„Podjęłam pierwsze kroki, aby wrócić na scenę z nowym materiałem, absolutnie spójnym z tym, kim teraz jestem. Muszę mocno zaznaczyć, że ja już pożegnałam 19-letnią, szaloną Olę z zespołu ludowego, dziękując jej za tą dziecięcą radość i ogromną siłę. Chcę, żeby ludzie poznali Aleksandrę Nizio i zobaczyli we mnie i w mojej muzyce 27-letnią świadomą kobietę. Nadal radosną, nadal silną, ale już dojrzalszą o wiele doświadczeń i emocji" - pisała na swoim Instagramie.

Widać, że zwyciężczyni „The Voice of Poland” bardzo się zmieniła! Efekty jej przemiany możesz zobaczyć poniżej.  

Sprawdź również: Zdobyła popularność udziałem w Big Brotherze. Oto, czym dzisiaj zajmuje się Alicja Walczak!

Aleksandra Nizio, premiera filmu „Artyści przeciw nienawiści”, Warszawa, 09.12.2019 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Aleksandra Nizio, premiera filmu „Artyści przeciw nienawiści”, Warszawa, 09.12.2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?