Ola Nizio
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Tak dziś wygląda Ola Nizio! Zwyciężczyni „The Voice” przeszła imponującą metamorfozę

Bardzo się zmieniła?

Konrad Szczęsny 27 listopada 2021 15:04
Ola Nizio
Fot. TRICOLORS/East News

W grudniu 2014 roku życie Aleksandry Nizio miało się całkowicie zmienić. Podopieczna Justyny Steczkowskiej wygrała wówczas finał 5. edycji lubianego formatu „The Voice of Poland”. Jednak po udziale w show TVP słuch po niej zaginął. Wróciła na dobre rok temu. Nie ukrywa, że przeszła przez te lata spektakularną metamorfozę. Jak wygląda obecnie?

Ola Nizio - co stało się ze zwyciężczynią „The Voice of Poland 5”?

Przyszła na świat w 1995 roku. Pochodzi z Aleksandrowa koło Biłgoraja (woj. lubelskie). Wydawało się, że ma wszystko, by zrobić karierę nad Wisłą. Młoda (w chwili zwycięstwa miała zaledwie 19 lat), o pięknym głosie, typ dziewczyny z sąsiedztwa, którą lubi się już od pierwszej chwili. Widzowie piątej edycji „The Voice of Poland” byli zachwyceni talentem Aleksandry Nizio. Gdy podopieczna Justyny Steczkowskiej zwyciężyła w show, kariera wydawała się kwestią czasu. Okrzyknięto ją nawet „polską Adele”. 

Dosyć długo było o niej cicho... W 2018 roku premierę miał singiel „Kuloodporna”, będący zwiastunem nowej płyty, która jednak... nigdy się nie ukazała. Dlaczego? Wokalistka milczenie przerwała rok temu. Twierdziła, że proponowano jej gotowy materiał i kazano go śpiewać, zaś osoby z wytwórni płytowej, z którą podpisała kontrakt po programie sugerowały, żeby... schudła. Tak też się stało. W wywiadzie dla „Gali” ujawniła, że straciła aż 33 kilogramy!

Zobowiązania między młodą wokalistką a firmą fonograficzną wygasły w zeszłym roku. W wywiadzie z portalem All about music Aleksandra Nizio nie kryła ulgi.

Cieszę się, że nikt mi już nie mówi co i jak mam robić, jak mam wyglądać, czy mam być szczupła, śpiewać wysoko czy nisko, bo bardzo długo słuchałam, że mój głos jest za mocny, nazbyt chrypliwy i muszę być kolejną czyjąś kopią, czego nie chciałam. Bardzo chcę pokazać, że jestem Nizio i jestem świadomą artystką, która rzeczywiście pojawia się i znika, ale jak już się pojawia, to narobi trochę zamieszania”, podkreślała.

Czytaj także: Laureatka Voice of Poland Ola Nizio mocno o wytwórni płytowej. Kazano jej schudnąć!

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok
Fot. Press Photo Center/East News

Aleksandra Nizio, finał „The Voice of Poland 5”, 06.12.2014 rok

Aleksandra Nizio - jak dziś wygląda zwyciężczyni „The Voice od Poland”?

Rok temu wydała utwór „Nie nasz czas”, który był dla niej nowym otwarciem. Nie ukrywała, że reakcje widzów i fanów sprawiły, że dostała skrzydeł i już planuje kolejne przedsięwzięcia.

„Od wielu lat słyszałam, że mój głos się nie przyjmie, bo nie jest dla każdego ucha, a jednak minęło kilka dni od wydania nowego klipu i piosenki, a ludziom się podoba, chcą mnie słuchać i doceniają moją pracę. Bardzo to uskrzydla! Teraz strach jest mniejszy, a z taką armią ludzi, którzy są przy mnie i mnie wspierają”, cieszyła się Ola Nizio.

Później zajęła się promowaniem swojego kanału w serwisie Youtube, w którym poruszała m.in. kwestię kontraktów płytowych, zawieranych z młodymi artystami przed duże wytwórnie, zalet i wad takich programów, jak „The Voice of Poland” oraz promowała w jej odczuciu niedocenianych wokalistów. Wciąż jest również aktywna w mediach społecznościowych, gdzie informuje o kolejnych przedsięwzięciach i swojej działalności. Teraz opublikowała zestawienie dwóch fotografii, które dokumentują, jaką metamorfozę przeszła.

Te zdjęcia dzieli prawie 10 lat. Co byś powiedział/a sobie z przed 10 lat gdybyś miał/a możliwość?”, podpisała je.

Widać, że zwyciężczyni „The Voice of Poland” faktycznie mocno schudła. Jak bardzo? Możesz zobaczyć poniżej.  

Czytaj także: Jest sobą na przekór światu. Michał Szpak od dziecka mierzy się z olbrzymim hejtem

Aleksandra Nizio, premiera filmu „Artyści przeciw nienawiści”, Warszawa, 09.12.2019 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Aleksandra Nizio, premiera filmu „Artyści przeciw nienawiści”, Warszawa, 09.12.2019 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.