Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Jako 11-latek wystąpił w „Rozmowach w toku”. Zdjęcie Dawida Kwiatkowskiego rozczuliło fanów! 

„Słodziak”, piszą fani. Inni porównują go do znanego aktora

Olga Figaszewska 28 września 2023 10:10
Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Miał wtedy jedenaście lat i nikt nie spodziewał się, że za chwilę usłyszy o nim cała Polska. Dawid Kwiatkowski szturmem podbił serca słuchaczy i stał się idolem młodego pokolenia. Artysta sięga po więcej, spełnia marzenia. Wszystko wskazuje na to, że udział w programie Rozmowy w Toku był jego telewizyjnym debiutem. Fani są zachwyceni kadrem, który pojawił się w sieci. Sami zobaczcie!

Dawid Kwiatkowski szturmem podbił serca fanów. Jak zaczęła się jego kariera?

Od najmłodszych lat podglądał karierę starszego brata – Michała Kwiatkowskiego. To on pociągnął go w stronę muzyki, był autorytetem i wsparciem. Gdy wyjechał do Paryża, wysyłał część zarobionej gotówki na opłacanie młodemu bratu szkoły muzycznej. Uwierzył w niego jako pierwszy.

Dawid Kwiatkowski pierwsze kroki stawiał w zespole „Two of Us”, z którym sięgnął po wygraną w konkursie Askana łowi talenty. „Moje życie zmienił konkurs młodych talentów w galerii handlowej Askana. Kilka etapów, stresy. W jury Piotr Cugowski, Anna Wyszkoni. Naprawdę fajne nazwiska. Strasznie się jarałem i stresowało mnie to, że muszę przed nimi zaśpiewać. Ale udało mi się wygrać”, opowiadał w 2016 roku w VIVIE! Za otrzymaną nagrodę kupił gitarę i rozpoczął samodzielną naukę, ponieważ nie było go stać na prywatne lekcje. Nauczył się śpiewać i akompaniować sobie. „Śpiewałem Bruno Marsa, Erica Claptona… Po lekcjach chodziłem w swoje ulubione miejsce, siadałem na murku z gitarą, a koleżanka, która zajmowała się fotografią, kręciła filmiki. Wstawiałem to na YouTube, dostawałem coraz więcej komentarzy, aż w końcu znalazł mnie mój menedżer Igor”, zwierzał się w rozmowie z VIVĄ! w 2016 roku.

Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Koncerty, płyta, rzesza fanów. W 2013 roku Dawid Kwiatkowski wydał swój debiutancki album. Od tamtej pory wydał jeszcze sześć solowych krążków, a jego utwory podbijają listy przebojów. Dawid Kwiatkowski ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia – jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV, czterokrotnie sięgał po Nickelodeon Kids’ Choice Award. Artysta ma także na swoim koncie Bursztynowego Słowika, ale to zaledwie część jego artystycznych osiągnięć. Były juror The Voice Kids sięga po więcej i pielęgnuje swój talent.

Czytaj też: Chciał, by najmłodszy syn poszedł w jego ślady... Jak wyglądają relacje Dawida Kwiatkowskiego z tatą?

Dawid Kwiatkowski
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE

Dawid Kwiatkowski, VIVA! kwiecień 2016

Dawid Kwiatkowski na archiwalnym zdjęciu. To był jego telewizyjny debiut

W sieci pojawiło się archiwalne zdjęcie Dawida Kwiatkowskiego wykonane 16 lat temu. Artysta pojawił się wtedy w programie Ewy Drzyzgi pt. Rozmowy w toku. 11-latek występował tam jako brat Michała Kwiatkowskiego. Przyglądał się jego pasji i dążył do tego, by tak jak on stać na scenie. Starszy brat Dawida Kwiatkowskiego miał wtedy na swoim koncie pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej VISA Francophone, zwycięstwo w Szansie na sukces, gdzie wykonał piosenkę „Maczo”, a także drugie miejsce we francuskim programie Star Academy.  A w 2004 roku na rynku muzycznym pojawił się jego pierwszy album De l’or et des poussières.

Archiwalny kadr, na którym możemy podziwiać 11-letniego Dawida Kwiatkowskiego szturmem podbija sieć. „11-letni Dawid Kwiatkowski w "Rozmowach w toku" (2007)”, napisano na profilu  tele.nostalgia.  W komentarzach nie zabrakło porównań do postaci Rossa z kultowego serialu Przyjaciele. „Jaki słodziak”, „Myslalam, że to mały Dawid Schwimmer”, „Słodziak😍”, czytamy.

Sprawdź też: Dawid Kwiatkowski rozpaczał po wyjeździe starszego brata za granicę. Dziś występują razem na jednej scenie

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.