VIVA! 8 lutego 2018 17:50
1/7
Michał Szpak kopiuje Dawida Kwiatkowskiego?
Copyright @Adam Pluciński/MOVE, Zuza Krajewska LAF AM
1/7

Przypadek, inspiracja czy kopiowanie z premedytacją? W show-biznesie nie jest tajemnicą, że obozy dla młodzieży, które od kilku lat organizuje Dawid Kwiatkowski to pomysł, dzięki któremu na jego konto co pół roku trafia kwota godna pozazdroszczenia. Nic dziwnego, że inni artyści próbowali pójść w ślady idola nastolatek – bezskutecznie. Czy w przypadku Michała Szpaka będzie inaczej?

 

Zobacz też: Co łączy Dawida Kwiatkowskiego i Michała Szpaka? Będziecie zaskoczeni, że aż tak wiele!

 

Obozy Dawida Kwiatkowskiego: cena, program

Obozy, które organizuje Dawid Kwiatkowski, wyprzedają się w kilka minut. Obejmują one nie tylko kameralny występy wokalisty dla uczestników, lecz także szereg warsztatów: w trakcie ostatniego turnusu były to te związane z modą i designem oraz dziennikarskie! Złośliwi uważają, że koszt (około 2800-2900 złotych za tydzień) to głównie wypadkowa popularności piosenkarza. Faktem jest jednak, że miejsca wyprzedają się jak świeże bułeczki, zaś fanki idola młodego pokolenia nie kryją zachwytu po ich zakończeniu. Są one organizowane od 2014 roku dwa razy do roku: zimą i latem. Suma, którą trzeba uiścić,  by znaleźć się na liście zakwalifikowanych, zależy głównie od lokalizacji (najdroższe są te zagraniczne). 

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

 

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Michał Szpak postanowił w tym roku zorganizować pierwszą edycję własnych obozów. Będą one trwały około 10 dni i obejmą dwie lokalizacje: Mazury oraz ośrodki nad morzem. Ich program ma być zróżnicowany: znajdą się w nim nie tylko warsztaty wokalne z reprezentantem Polski na Eurowizji 2016, lecz także te związane z... robieniem makijażu i malowaniem paznokci! Koszt dziesięciodniowego obozu to około 2600 złotych. Rodzice będą musieli zapewnić również swoim dzieciom transport na miejsce ich organizacji.

Zarobek będzie z tego spory, bo organizatorzy przygotowali 200 miejsc. Michał dostanie z tego około 100 tysięcy”, podkreśla informator „Faktu”.

 

Czy Michał Szpak wzorował się na Dawidzie Kwiatkowskim czy też jest to głos oddolny, płynący od jego fanów?

 

Zobacz też: Z kim ćwiczą Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski i Nergal? Oto 6 najpopularniejszych trenerów gwiazd

2/7
NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Michał Szpak po raz pierwszy organizuje w tym roku obozy dla młodzieży, które obejmą m.in. warsztaty wokalne z uczestnikiem Eurowizji 2016. Część mediów uważa, że kopiuje on w ten sposób pomysł Dawida Kwiatkowskiego, którego wyjazdy z fanami cieszą się niebywałą popularnością od 2014 roku.

 

Zobacz też: Gwiazdy pokazują torsy na Instagramie. Kwiatkowski, Szpak, Pniewski... Kto wygląda najlepiej?

3/7
Dawid Kwiatkowski leży na łóżku
Copyright @Adam Pluciński/Move
3/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Dawid Kwiatkowski jest pionierem w polskim show-biznesie, jeśli chodzi o organizację wyjazdów wakacyjnych, na których jego fani mogą pobyć przez tydzień ze swoim idolem, wziąć udział w szeregu warsztatów i po prostu dobrze się bawić. Pierwotnie, aby zostać ich uczestnikiem, trzeba było ukończyć 13 lat. W ostatnim czasie granica wiekowa zwiększyła się i osiągnęła granicę pełnoletności.

 

Zobacz też: Szpak, Madox, Maga. Czy mężczyźni o androgynicznym typie urody mogą odnieść w Polsce sukces?

4/7
NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
4/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Czy obozy organizowane przez Michała Szpaka będą cieszyły się większą popularnością niż te Dawida Kwiatkowskiego? To okaże się już niebawem. Część mediów uważa, że uczestnik Eurowizji 2016 skopiował ten pomysł od swojego młodszego kolegi z branży. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że mogła to być po prostu inicjatywa jego wielu fanów.

 

Polecamy też: Ekstrawaganckie stroje, pomalowane paznokcie, buty na koturnach. Wszystkie prowokacje Michała Szpaka

5/7
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
5/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Dawid Kwiatkowski póki co nie zabrał głosu w sprawie. Wydaje się jednak, że nie ma za złe Michałowi Szpakowi tego, że zdecydował się zorganizować obozy wakacyjne i zimowe dla swoich fanów. Warto zaznaczyć, że podobna inicjatywa nie jest nowością w show-biznesie.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS! Dawid Kwiatkowski jest zakochany? „Połączyła ich chemia i podobne poczucie humoru”. Kim jest tajemnicza dziewczyna u jego boku?

6/7
NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA, Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
6/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Michał Szpak na organizowanych przez siebie obozach ma zarobić nawet sto tysięcy złotych! Złoży się na to fakt, że jedno miejsce kosztować ma aż 2600 złotych, zaś tych, w ramach dziesięciodniowego wyjazdu, będzie łącznie 200. Trzeba jednak pamiętać, że część tej kwoty to koszt wynajęcia ośrodka, wyżywienia, opłacenie specjalistów, którzy poprowadzą warsztaty etc.

 

Polecamy też: Gwiazdy pokazują torsy na Instagramie. Kwiatkowski, Szpak, Pniewski... Kto wygląda najlepiej?

7/7
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
7/7

Obozy Michała Szpaka - kopia czy inspiracja?

Czy organizację obozów przez Michała Szpaka należy odbierać w kategoriach konkurowania z innym idolem młodego pokolenia, Dawidem Kwiatkowskim? Wydaje się, że nie. Nie od dziś wiadomo, że obaj nie tylko mają podobną liczebność Fan Clubów, lecz także trenują pod okiem tego samego trenera, Tadeusza Gauera i... zachwycają świetnymi warunkami wokalnymi, szczególnie w trakcie występów na żywo!

 

Zobacz też: Co łączy Dawida Kwiatkowskiego i Michała Szpaka? Będziecie zaskoczeni, że aż tak wiele!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.