Lech i Bożena Janerkowie
Fot. Paweł Przybyszewski / MW Media
Z ŻYCIA GWIAZD

Od 40 lat nierozłączni w życiu prywatnym i zawodowym. Lech Janerka nie ukrywa, że dzięki żonie wciąż jest muzykiem

Tak mówili o swojej miłości

Karol Sowa 16 czerwca 2024 17:56
Lech i Bożena Janerkowie
Fot. Paweł Przybyszewski / MW Media

Lech Janerka uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Przypomnijmy, że jest założycielem formacji — Klaus Mitffoch, z którą stworzył jedyny album, który do dzisiaj uznawany jest za przełomowy w polskim rocku. W niedawnej rozmowie artysta opowiedział o swojej pracy.

Lech Janerka i jego żona zachwycili na tegorocznym rozdaniu Fryderyków

Lech Janerka i jego żona są nie tylko zgranym duetem w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Od 40 lat razem współpracują. To właśnie ona gra na wiolonczeli w zespole muzyka. Efekty ich pracy zostały również docenione na tegorocznej gali rozdania Fryderyków. Małżonkowie sięgnęli aż po kilka statuetek, w tym za Utwór Roku. To był ich wielki powrót na rynek muzyczny po niemal 18 latach. Artystów doceniono w pięciu kategoriach oraz przyznano im specjalne wyróżnienie za ponadczasową twórczość. „Pracujemy razem, ale jednocześnie dzięki Bożenie utwierdziłem się w tym graniu [...] Może jeszcze nagram jakąś płytę jeszcze bez górnolotnych zakończeń. Moja mama mówiła, że tylko Bóg nie ma początku i końca", mówił artysta w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Lech Janerka jest niezwykle skromny i dzisiaj mówi wprost: „Zawsze to podejrzanie brzmi "płyta wszech czasów", ja tak nie uważam. [...] Przykładaliśmy się — owszem, ale ja wiem, czy to jest płyta wszech czasów?", mówił w Dzień Dobry TVN.

CZYTAJ TEŻ: Nicola Zalewski od lat związany jest z Włoszką, niedawno wybuchł skandal. Jej wymowny gest rozwiał wątpliwości

Lech i Bożena Janerkowie
Fot. Paweł Przybyszewski / MW Media

Lech i Bożena Janerkowie — od 40 lat nierozłączni

Poznali się w szkole pomaturalnej. Żona Lecha Janerka przyznaje, że ukochany oczarował ją na początku inteligencją, urodą oraz sprawnością fizyczną. Ale na pierwszą randkę spóźniła się 1,5 godziny. Mimo wszystko ich miłość zaczęła kwitnąć. „Ładny chłopak był. [...] Lechu jak mówił, to wszyscy go słuchaliśmy bardzo uważnie", mówiła Pani Bożena.

Dodała również, że Lech Janerka rzadko bywa w domu i nie miał zbyt dużo czasu, by zajmować się ich córkami. Dzisiaj natomiast jest niezwykle oddanym i kochanym dziadkiem. „Jak już mają wnuki, to są bardzo kochający i troskliwi. [...] Ja byłam samotną matką, tak na dobrą sprawę, bo on pracował. [...] Dzieci dorastały właściwie bez ojca", wyznała. 

CZYTAJ TEŻ: Prowadził ''Jaka to melodia'', potem zniknął z TVP. Pilne nowe wieści w sprawie powrotu Roberta Janowskiego

Lech i Bożena Janerkowie
Fot. Sławomir Mielnik/PAP

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.