Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Podczas jednego z rejsów cudem uniknęli śmierci. Wojciech Gąssowski i Małgorzata Potocka zostali zaatakowani przez terrorystów

Niedługo po tym wydarzeniu ich związek się zakończył...

Karol Sowa 21 czerwca 2023 18:50
Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Śpiewał o miłości, jednak w życiu prywatnym nie mógł jej znaleźć... Tej jedynej kobiety, która byłaby przy nim do samego końca. Oczywiście, w przeszłości Wojciech Gąssowski wdawał się w romanse i tworzył związki między innymi z: Kaliną Jędrusik, Elżbietą Jaworowicz czy Małgorzatą Potocką. Ta ostatnia była najbliższa jego sercu. Planowali ślub, jednak ta relacja również nie przetrwała próby czasu. Oto tajemnice tej znajomości...

Wojciech Gąssowski — romans z Kaliną Jędrusik

Nie mógł narzekać na brak powodzenia. Zawsze był otoczony kobietami, jednak nigdy nie stworzył trwałej relacji. Wdawał się w romanse czy dłuższe związki, jednak żaden z nich nie doczekał się szczęśliwego zakończenia. Kto należał do grona jego adoratorek? Między innymi Kalina Jędrusik, jednak ta znajomość była tylko chwilowa. Połączył ich ognisty romans. Gdy się spotykali, zatracali się w rozkoszy miłosnych uniesień. „Czy związek z Kaliną był szaleństwem? Takich szaleństw miałem kilka w swoim życiu. Ale nie nazwałbym tego w ten sposób. To normalna rzecz w życiu mężczyzny i kobiety", wyznał. Artyści poznali się w Chałupach, byli zgranymi kochankami. Ona nazywała go "Kociem", on zapewniał jej bezpieczeństwo. Kalina Jędrusik nie ukrywała swojego uczucia. O kochanku powiedziała również swojemu mężowi — Stanisławowi Dygatowi. Pisarz nie miał nic przeciwko temu, zaakceptował nową miłość żony. W międzyczasie na drodze Wojciecha Gąssowskiego stanęła Małgorzata Potocka, założycielka grupy „Sabat". „Stanowiliśmy zgodny, przynajmniej przez jakiś czas, trójkąt", przyznała w jednej z rozmów. Niedługo potem piosenkarz i tancerka dali sobie szansę.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Sapkowski pochował jedynego syna. To dzięki niemu powstał kultowy „Wiedźmin”

Wojciech Gąssowski, piosenkarz, lata 70. XX wieku
Fot. Jerzy Michalski / RSW / Forum

Wojciech Gąssowski, piosenkarz, lata 70. XX wieku

Małgorzata Potocka i Wojciech Gąssowski — historia miłości, relacja, związek

I to właśnie ona zawróciła w głowie słynnemu piosenkarzowi, który był w stanie zrobić dla niej niemal wszystko. Przez 10 lat uchodzili za zgrany duet. Wielu fanów odliczało dni, aż zakochani staną na ślubnym kobiercu. Niestety nigdy do tego nie doszło. Na początku artystka liczyła, że to właśnie on jest jej pisany. Po dwóch rozwodach (z Krzysztofem Potockim i Tadeuszem Rossem) chciała stworzyć stałą relację. Wtedy poznała Wojciecha, z którym miała być na zawsze. Pokochali się do szaleństwa. Jednak nie każdy pamięta, że w ich związku doszło do prawdziwego dramatu. Dlaczego? Otóż w 1985 roku szczęśliwa para postanowiła podjąć się pracy na statku wycieczkowym — Achille Lauro. Na początku było cudownie, jednak ich sielskie dni zakończyły się wraz z atakiem terrorystów. Jednostka, którą płynęli, została porwana przez członków Frontu Wyzwolenia Palestyny. „1000 osób zeszło ze statku oglądać piramidy, a 400 zostało", mówiła. „Zobaczyliśmy terrorystów stojących z karabinami. Pamiętam, jak jeden z nich strzelał w powietrze, drugi miał za paskiem granaty, inni pistolety maszynowe. Wtedy przeprowadzili nas do największej sali, usadzili na podłodze, rozstawili kanistry z benzyną i powiedzieli, że jeżeli ktoś będzie chciał odbić statek, to wysadzą nas w powietrze", wyjaśniał ulubieniec publiczności. 

„Rzucili nas pod stoły, krzyczeli, że jeżeli się ruszymy, to od razu będzie ogień. Trzymali nas dość długo i nie mogliśmy nawet iść do toalety", dodawała choreografka. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zostawił ją dwa dni przed porodem, wrócił po dwóch tygodniach. Mówił, że ich związek to fikcja

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 17.04.1998 rok

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 17.04.1998 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2011 rok

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Małgorzata Potocka i Wojciech Gąssowski cudem uniknęli śmierci 

Wojciech Gąssowski drżał o życie ukochanej. Co więcej, terroryści oddzielili kobiety od mężczyzn, co jeszcze bardziej zaniepokoiło pasażerów statku. Niedługo potem bandyci zażądali, aby z izraelskich więzień uwolniono 50 Palestyńczyków. Gdy nie spełniono ich prośby, doszło do mrożącej krew w żyłach sytuacji. Terroryści zamordowali jednego z zakładników. Był to multimilioner — Leon Klinghoffer. Po oddaniu strzałów wyrzucili jego ciało za burtę. „Umierałam ze strachu o Wojtka. Kiedy nas uwolnili, obiecałam sobie, że nigdy się już nie rozstaniemy", wyznała. Niestety nigdy nie dotrzymała obietnicy. Dlaczego? Po dramatycznych wydarzeniach na jej drodze stanął Jan Nowicki. Słynna tancerka nie potrafiła ukryć swojego zauroczenia i wdała się z nim w romans. W ten sposób raz na zawsze przekreśliła wieloletni związek z Wojciechem Gąssowskim, który nie potrafił ukryć swojej rozpaczy. 

Gdy romans Małgorzaty Potockiej i Jana Nowickiego dobiegł końca, próbowała odzyskać poprzednią miłość. On jednak nie potrafił jej wybaczyć. Już nigdy nie wrócili do siebie, a obrączki, które zakupili jeszcze we Włoszech, tancerka przechowuje w specjalnej szkatułce. „Bardzo żałuję, że zniszczyłam tę miłość, ale czasu nie da się cofnąć. Wojtek na zawsze ma w moim sercu miejsce szczególne", przyznała po latach. 

Piosenkarz nie gniewał się na nią. Gdy w 2015 roku jej teatr obchodził jubileusz, on przyszedł z bukietem róż. Wręczył go wówczas Małgorzacie. „Często żartowaliśmy z Wojtkiem, że na stare lata i tak się zejdziemy. Cenię sobie, że wciąż jesteśmy bardzo blisko", mówiła. Być może ich serca jeszcze mocniej zabiją i dadzą sobie drugą szansę? 

CZYTAJ TEŻ: Po 10 latach „Detektywi” wracają na antenę! Tak zmienili się bohaterowie produkcji

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2012 rok

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski
Fot. Eugeniusz Helbert / Forum

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2013 rok

Małgorzata Potocka, Wojciech Gąssowski, 2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.