Książka asystentki Jackie Kennedy
Fot. Getty Images, materiały prasowe
PREMIERA KSIĄŻKI

Jakie sekrety skrywała najpopularniejsza rodzina Ameryki? Wieloletnia asystentka Jacqueline Kennedy napisała książkę

Weronika Bruździak-Gębura 7 maja 2017 10:30
Książka asystentki Jackie Kennedy
Fot. Getty Images, materiały prasowe

Już 9 maja na rynku ukaże się długo wyczekiwana książka asystentki Jacqueline Kennedy, Kathy McKeon „Jackie’s Girl”. Czego się z niej dowiemy?

19-letnia imigrantka, która stała się asystentką Jacqueline Kennedy

Kathy McKeon była 19-letnią irlandzką imigrantką, która dopiero co przyjechała do Nowego Jorku, gdy Jacqueline Kennedy zatrudniła ją jako osobistą asystentkę. Był rok 1964, a od śmierci jej męża, prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, minęło zaledwie dziewięć miesięcy. McKeon szybko stała się nie tylko zaufaną pracownicą, która pomagała wychowywać Caroline i Johna Juniora w słynnym apartamencie 1040 przy Piątej Alei, gdzie mieszkała Jackie, ale też członkiem rodziny.

Kathy McKeon, „Dziewczyna Jackie”

Kathy McKeon przez trzynaście lat (1964-1976) była jedną z najbardziej zaufanych osób Jackie Kennedy. Przez ponad 50 lat publicznie nie powiedziała ani słowa na temat ich współpracy. Zrobi to dopiero teraz - za pomocą książki „Jackie’s Girl: My Life with the Kennedy Family” („Dziewczyna Jackie: Moje życie z rodziną Kennedy”). 

„Dziewczyną Jackie” Kathy McKeon nazywała Rose Kennedy, matka Johna Fitzgeralda Kennedy’ego i teściowa Jacqueline, bo Kathy zawsze była blisko swojej pracodawczyni. Również wtedy, gdy zaczynał się jej związek z miliarderem Aristotlem Onasisem, którego później poślubiła oraz w kolejnej dramatycznej chwili, gdy zamordowano młodszego brata jej męża, Roberta Kennedy’ego.

Dzięki książce będziemy mieli wgląd w życie Jacqueline Kennedy

Książka 72-letniej dziś Kathy McKeon sprawi, że będziemy mieli wgląd w życie wyjątkowej osobistości XX wieku i najbardziej eleganckiej kobiety Ameryki, której styl do dzisiaj inspiruje miliony kobiet na całym świecie. „Byłam zwykłą dziewczyną, gdy Jackie Kennedy zdecydowała, że będę częścią jej rodziny. Tak wiele z nimi przeżyłam”, powiedziała w jednym z wywiadów McKeon.

Niewiele szczegółów dotyczących książki przedostało się do mediów. Wiadomo jednak, że Kathy McKeon w kilku słowach opisała żonę Johna Fitzgeralda Juniora, Carolyn Bessette Kennedy, która podobno panicznie bała się paparazzi. Mimo że wzięła ślub z członkiem najpopularniejszej rodziny w Ameryce, nigdy nie odpowiadał jej błysk fleszy. Nienawidziła fotografów, którzy uparcie śledzili każdy jej krok. „Przerażają mnie”, miała powiedzieć o paparazzi do Kathy McKeon. Autorka książki wspomina rozmowę po śmierci księżnej Diany, gdy Carolyn opisała swoje dramatyczne wspomnienia związane z paparazzi. „Opowiedziała, jak była ścigana przez watahę fotografów. Musiała schować się w jakimś budynku, by im uciec. Znaleźli ją i otoczyli w windzie, aż w końcu udało jej się nacisnąć guzik i odjechać. Była przerażona”, pisze w swojej książce McKeon. Carolyn Kennedy wraz z mężem, Johnem Fitzgeraldem Juniorem zginęła w katastrofie samolotu w 1999 roku.

Jakie inne sekrety poznamy dzięki książce McKeon? Tego dowiemy się już 9 maja.

Polecamy też: Jackie Kennedy była i wciąż pozostaje prawdziwą ikoną mody. Spróbuję odkryć sekrety jej stylu!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.