Agata Tuszyńska, Viva! 11/2020
Fot. Iza Grzybowska
ZE ŚWIATA LITERATURY

Wielki sukces Agaty Tuszyńskiej w Paryżu! Książka „Żongler” zachwyciła francuskich czytelników

Zobacz zdjęcia z wyjątkowej premiery

Konrad Szczęsny 16 września 2023 15:30
Agata Tuszyńska, Viva! 11/2020
Fot. Iza Grzybowska

Niezwykła pisarka, silna osobowość. Kobieta o wyjątkowej wrażliwości. Książki Agaty Tuszyńskiej cieszą się dużą popularnością nie tylko nad Wisłą. Właśnie premierę miał słynny „Żongler”, czyli historia Romaina Gary'ego, francuskiego pisarza pochodzenia żydowskiego, a także scenarzysty i reżysera filmowego oraz dyplomaty. W Paryżu przybyły na nią tłumy!

Wyjątkowa premiera „Żonglera” we Francji 

W Polsce pozycja ta ukazała się w maju 2022 roku. We Francji teraz. W czwartek 14 września w Księgarni Polskiej przy Saint-Germain stawiły się tłumy czytelników i czytelniczek, by wziąć udział w uroczystej premierze „Le Jongleur”, czyli „Żonglera” – książka została wydana na tamtejszym rynku przez wydawnictwo Stock. Spotkanie prowadzone było oczywiście po francusku (autorka biegle posługuje się tym językiem). W jego trakcie nie zabrakło interesujących rozmów, ciekawych pytań i anegdot.

W trakcie pobytu nad Sekwaną Agata Tuszyńska udzieliła kilku wywiadów dla uznanych czasopism, takich jak „Le Figaro” czy „Teleramy”, jak również do programu o książkach, który będzie emitowany w telewizji. Pierwsze recenzje są bardzo przychylne, podkreślany jest świetny warsztat Polki, jej wnikliwość oraz dokładność. 

To jednak, co najważniejsze i najbardziej cieszy to fakt, że książka jest dostępna we wszystkich księgarniach, zaś w czwartek w jednej z nich wyprzedały się wszystkie egzemplarze. W najbliższych dniach Agata Tuszyńska odwiedzi Tuluzę i festiwal literacki w Besançon.  

Agata Tuszyńska, Paryż, słuchacze
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Na premierę przybyły tłumy gości

Agata Tuszyńska, tłumaczka Isabelle Jannes-Kalinowski, Paryż
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Agata Tuszyńska z tłumaczką „Żonglera” na francuski, Isabelle Jannes-Kalinowski

Agata Tuszyńska, tłumaczka Isabelle Jannes-Kalinowski, prowadząca spotkanie Oriane Jeancourt-Galignani z magazynu Transfuges, Paryż
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Agata Tuszyńska, tłumaczka Isabelle Jannes-Kalinowski, prowadząca spotkanie Oriane Jeancourt-Galignani z magazynu „Transfuges”

Agata Tuszyńska, Paryż
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Agata Tuszyńska podpisuje egzemplarze „Żonglera”

Agata Tuszyńska, Paryż, książka „Żongler” na półce
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Książka „Żongler” na półce we francuskiej księgarni

Agata Tuszyńska, Paryż
Fot. Materiały prasowe/ M. Darowska

Agata Tuszyńska przed witryną księgarni w Paryżu

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.