Przygody zaginionych skarpetek, zwierzaki cudaki i książka o ciemności. Co wybierzesz?

Katarzyna Piątkowska 31 maja 2019 07:57

Wieczór spędzony na wspólnym czytaniu książki na pewno zapadnie Twojemu dziecku w pamięć. Po latach będzie z rozrzewnieniem wspominać, jak razem zaśmiewaliście się z przygód zaginionych skarpetek, jak zastanawialiście się, czy pięć minut to dużo czy mało i wspólnie poznawaliście zwierzaki-cudaki.

Poza tym, podpowiem tym pragmatycznym, praktycznym i pedantycznym - książka zajmuje jednak mniej miejsca na półce niż wielki kolejny zestaw klocków, albo kolejna płacząca lalka :)

Wybrałam osiem najciekawszych (według mnie) książek nadających się na prezenty.

Ze skarpetkami przez świat

Szczególnie polecam Bandę Czarnej Frotte. Kto czytał poprzednie książki Justyny Bednarek o przygodach skarpet znikających w czarnej dziurze pod pralką, ten wie, że to naprawdę wyśmienita lektura. Pełna humoru, ciepła i niesamowitych pomysłów na to co może robić zaginiona skarpetka. A przecież ten problem dotyczy nie tylko dzieci.

Lubię też Czy to długo, czy krótko, bo nigdy sama nie jestem w stanie poprawnie odpowiedzieć na to pytanie mojej sześcioletniej córce. Izabela Zięba i Urszula Palusińska, nie mają takich zmartwień i na pytanie odpowiadają w dwóch zdaniach. O przyjaźni napisano wiele książek, ale ta napisana przez Astrid Desborades w prosty sposób opowiada o wyjątkowych związkach międzyludzkich i pokazuje, że każdy jest inny i każdy jest wyjątkowy. Zwierzaki cudaki to opowieści o zwierzętach, o których nie wiedzieliśmy nawet, że istnieją. I znajdziemy odpowiedzi na trudne pytania: Jak wygląda jak? Czy latająca ryba ma skrzydła? Po co zebrze paski? Z czego strzela strzel bombardier? Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta?

Jest też świetna książka dla wszystkich, którzy boją się ciemności. Wielka księga ciemności zabierze nas w mroczne głębiny oceanu,  odpowie na pytanie co wspólnego z ciemnością ma transport i co to w ogóle jest ciemność.  

1/8
Banda Czarnej Frotte
Copyright @materiały prasowe
1/8

Justyna Bednarek i Daniel Latour, Banda Czarnej Frotte, wyd. Poradnia K

2/8
Przyjaźń
Copyright @materiały prasowe
2/8

Astrid Desborades i Pauline Martin, Przyjaźń, wyd. Entliczek

3/8
Czy to długo, czy krótko?
Copyright @materiały prasowe
3/8

Izabela Zięba i Urszula Palusińska, Czy to długo, czy krótko?, wyd. Dwie siostry

4/8
Zwierzaki cudaki
Copyright @materiały prasowe
4/8

Bibi Dumon Tak, Zwierzaki cudaki, Księga najdziwniejszych zwierząt świata, wyd. Dwie Siostry

5/8
Wielka księga ciemności
Copyright @materiały prasowe
5/8

Wielka księga ciemności, wyd. Adamada

6/8
Książka Hela foka
Copyright @materiały prasowe
6/8

Renata Kijowska, Hela foka. Historie na fali, wyd. Znak

7/8
Sam i Watson
Copyright @materiały prasowe
7/8

Ghislaine Dulier, Sam i Watson przeganiają gniew, wyd. Adamada

8/8
Ja i świat
Copyright @materiały prasowe
8/8

Mireia Trius i Joana Casals, Ja i świat. Informacje w obrazkach, wyd. Adamada

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.