Uzależnienie od seksu
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Seks zniszczył ich związki, rodziny, kariery, przyjaźnie...

Ta książka pozwoli wam przeniknąć do zamkniętego środowiska seksoholików.

Artykuł sponsorowany 2 marca 2021 18:14
Uzależnienie od seksu
Fot. Adobe Stock

Średnio osiemnaście razy dziennie myślimy o seksie. Oni myślą o nim dużo częściej... Kim są polscy seksoholicy, bohaterowie nowej książki Wiktora Krajewskiego?

Sylwia na spotkaniach rodzinnych i zawodowych włączała wibrator. Dla Tomka oglądanie filmów porno było jak słuchanie muzyki. Konrad potrafił masturbować się cały dzień. Szymon brał udział w seksie grupowym, który trwał kilka dni. Agnieszce partner seksoholik zniszczył życie.

Około pięć procent populacji cierpi na seksoholizm. To oznacza, że w Polsce mamy prawie dwa miliony seksoholików. Mijamy ich każdego dnia na ulicy, ale tworzą zamknięte środowisko, do którego bardzo trudno przeniknąć i o którym się nie mówi. Udało się to dziennikarzowi Wiktorowi Krajewskiemu, autorowi bestsellerów literatury faktu, m. in. książek "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego" czy "Pocztówki z powstania".

Wiktor Krajewski,
Fot. mat. prasowe

Skąd się bierze uzależnienie od seksu? Paradoksalnie w seksie bez kontroli ci ludzie odnajdują inną kontrolę. Seksoholiczne objawy pojawiają się, gdy na łeb na szyje wali się co innego. Zachowania w chwili stresu są różne. Jedni kupią i wypiją wino, inni położą się do łóżka spać, jeszcze kolejni odpalą PlayStation i spędzą kilka godzin na grze, jeszcze kolejni pójdą na siłownie. Seks jest w tej samej kategorii - komentuje dr Agata Loewe, seksuolożka i założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Dzięki nowości wydawniczej Prószyński i Sk-a poznasz kobiet i mężczyzn cierpiących na seksoholizm. Do czego byli i są zdolni dla seksu? Jaką cenę zapłacili za swoją chorobę? I jak wygląda ich życie po terapii?

Materiał powstał z udziałem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

TAGI #książka #seks

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…