Uzależnienie od seksu
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Seks zniszczył ich związki, rodziny, kariery, przyjaźnie...

Ta książka pozwoli wam przeniknąć do zamkniętego środowiska seksoholików.

Artykuł sponsorowany 2 marca 2021 18:14
Uzależnienie od seksu
Fot. Adobe Stock

Średnio osiemnaście razy dziennie myślimy o seksie. Oni myślą o nim dużo częściej... Kim są polscy seksoholicy, bohaterowie nowej książki Wiktora Krajewskiego?

Sylwia na spotkaniach rodzinnych i zawodowych włączała wibrator. Dla Tomka oglądanie filmów porno było jak słuchanie muzyki. Konrad potrafił masturbować się cały dzień. Szymon brał udział w seksie grupowym, który trwał kilka dni. Agnieszce partner seksoholik zniszczył życie.

Około pięć procent populacji cierpi na seksoholizm. To oznacza, że w Polsce mamy prawie dwa miliony seksoholików. Mijamy ich każdego dnia na ulicy, ale tworzą zamknięte środowisko, do którego bardzo trudno przeniknąć i o którym się nie mówi. Udało się to dziennikarzowi Wiktorowi Krajewskiemu, autorowi bestsellerów literatury faktu, m. in. książek "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego" czy "Pocztówki z powstania".

Wiktor Krajewski,
Fot. mat. prasowe

Skąd się bierze uzależnienie od seksu? Paradoksalnie w seksie bez kontroli ci ludzie odnajdują inną kontrolę. Seksoholiczne objawy pojawiają się, gdy na łeb na szyje wali się co innego. Zachowania w chwili stresu są różne. Jedni kupią i wypiją wino, inni położą się do łóżka spać, jeszcze kolejni odpalą PlayStation i spędzą kilka godzin na grze, jeszcze kolejni pójdą na siłownie. Seks jest w tej samej kategorii - komentuje dr Agata Loewe, seksuolożka i założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Dzięki nowości wydawniczej Prószyński i Sk-a poznasz kobiet i mężczyzn cierpiących na seksoholizm. Do czego byli i są zdolni dla seksu? Jaką cenę zapłacili za swoją chorobę? I jak wygląda ich życie po terapii?

Materiał powstał z udziałem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

TAGI #książka #seks

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?