Małgorzata Leitner, Gosia Leitner
Fot. Instagram @gosia.leitner
ZE ŚWIATA KSIĄŻKI

Małgorzata Leitner zdradziła w książce tajniki sukcesu i świata modelingu! 

O czym jest „Dobre uczennice zostają topmodelkami”? Sprawdź

Konrad Szczęsny 30 czerwca 2020 10:22
Małgorzata Leitner, Gosia Leitner
Fot. Instagram @gosia.leitner

Co zrobić, by zostać modelką znaną na całym świecie? Jak skutecznie połączyć naturalne piękno i talent z trudnym rzemiosłem? Małgorzata Leitner, znająca świat mody od podszewki i na co dzień reprezentująca topowe modelki, dzieli się swoim doświadczeniem. Poradnik „Dobre uczennice zostają topmodelkami” to propozycja dla tych, którzy marzą o karierze w profesjonalnym modelingu oraz tych, którzy chcą po prostu zajrzeć za kulisy świata mody.

Książka Małgorzaty Leitner - poradnik o modelingu

Małgorzata Leitner jest znaną i cenioną w świecie modelingu właścicielką agencji Avant Models. Na co dzień reprezentuje interesy znanych topmodelek, m.in. Karoliny PisarekZuzanny Bijoch, Magdy Mielcarz i Anny Jagodzińskiej, natomiast jej agencja jest oficjalnym partnerem słynnego programu „Top Model”, odsłaniającego kulisy zawodu. Współpracowała również z jedną z jurorek show, Joanną Krupą. Prowadzi szkołę modelek oraz doradza, jak osiągnąć sukces zarówno w okresie szczytu kariery zawodowej, jak i później.

Książka „Dobre uczennice zostają topmodelkami” została podzielona na 10 rozdziałów:

  • „Przygotowanie do bycia modelką”,

  • „Pierwsze kroki w drodze na szczyt”,

  • „Umowa pomiędzy modelkąi agencją”,

  • „Przykazania profesjonalnej modelki”,

  • „Sztuka pozowania”,

  • „Jak przygotować się do castingu”,

  • „Słowniczek pojęć używanych w modelingu”,

  • „ Trener gwiazd poleca”,

  • „Social media i wizerunek – ich waga w Twojej karierze”,

  • „ Podsumowanie”.

W każdym z nich Małgorzata Leitner przekazuje czytelnikom tajniki zawodu, które poznawała przez lata pracy w branży, a przy tym udostępnia szereg praktycznych porad.

„Dobre uczennice zostają topmodelkami” to praktyczny przewodnik poświecie modelingu dla dziewczyn i… ich mam. Dokąd się zgłosić, kiedy, co robić, kiedy dostaje się propozycję współpracy? Gdzie szukać swojej szansy? Jak dostrzec sygnał ostrzegawczy?”, mówi Małgorzata Leitner.

Książka stanowi cenny zestaw wiedzy, szczególnie ważną, jeśli marzy się o karierze w zawodzie modelki. Okazuje się, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy bowiem jedynie uroda – nawet ta niekonwencjonalna, ceniona przez niektórych projektantów. By sprawdzić się w świecie modelingu, trzeba posiadać wiele wypracowanych umiejętności. Małgorzata Leitner przytacza m.in. pozowanie, znajomość branżowego żargonu czy języka angielskiego. Dbanie o dobry sen, umiejętne budowanie relacji i stała gotowość do wysiłku – zarówno psychicznego, jak i fizycznego – to tylko niektóre z wymaganych kwalifikacji.

W pracy na planie zdjęciowym, wybiegu czy castingu doceniana jest także umiejętność pracy w zespole czy stała gotowość do rozwoju. Zawód modelki tylko z pozoru wydaje się łatwy i przyjemny. W rzeczywistości jest to ciężka praca od świtu do nocy, połączona z częstymi podróżami, wymagająca dużej samodzielności i dyscypliny oraz całkowicie pochłaniająca czas.

Małgorzata Leitner mówi wprost: nie uroda, nie wzrost, nie figura, a charakter decyduje, że spośród miliona anonimowych dziewcząt wybija się ta jedna – i zostaje TOPMODELKĄ.  

Kim jest Małgorzata Leitner? Karierę w branży zaczynała od modelingu, dziś jest właścicielką agencji modelek Avant Models – oficjalnego partnera programu „Top Model” – oraz szkoły modelek. 

Okładka książki „Dobre uczennice zostają topmodelkami” Małgorzaty Leitner:

Małgorzata Leitner, Gosia Leitner, Dobre uczennice zostają Top modelkami
Fot. Materiały prasowe
 Materiał powstał przy z udziałem PR AVANT MANAGEMENT.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.