Wokalistka kończy dzisiaj 35 lat

Rafał Kowalski 14 września 2023 11:56

Rok 1999, kolejna odsłona Szansy na sukces i występ, na który nie wszyscy byli gotowi. Wówczas w jednym z odcinków programu gościem była Natalia Kukulska. Wtedy swoje umiejętności wokalne zaprezentowała między innymi 11-letnia Georgina Tarasiuk. Swoim głosem oczarowała wszystkich telewidzów. Nastolatka zaśpiewała utwór Dłoń, dzięki któremu chwilę później wygrała Szansę na sukces. Czym dzisiaj zajmuje się uczestniczka programu?

Georgina Tarasiuk — kariera muzyczna

Po zakończeniu programu Georgina Tarasiuk ukończyła Szkołę Muzyczną I Stopnia w Białej Podlaskiej, a w 2002 roku wydała debiutancką płytę zatytułowaną swoim imieniem. W 2003 miała nawet pojawić się w krajowych eliminacjach przed Konkursem Piosenki Eurowizji (utwór „Pierwszy raz”), ostatecznie zgłoszenie wycofano z powodu zbyt młodego, nieregulaminowego wieku wokalistki (miała 15 lat, a zgodnie z zasadami powinna w dniu konkursu ukończyć 16.).

Wystąpiła za to w tym samym roku na koncercie Premier w Opolu. Część z Was może pamiętać piosenkę Niedorosła miłość, którą nagrała w 2006 roku. To owoc współpracy Georginy z Piotrem Rubikiem i Kasią Klich. Piosenkarka ma na swoim koncie także występy u boku Violetty Villas.

CZYTAJ TEŻ: Sylwia Grzeszczak o ukochanym: „Zawsze był blisko mnie i mi pomagał. Pozwolił mi uwierzyć w siebie”

Od maja 2007 do 2008 roku Georgina Tarasiuk była solistką w oratorium Piotra Rubika. Wzięła również w projekcie dyrygenta, zatytułowanym „Balkanika” (również 2008 rok). W ostatnich latach Georgina Tarasiuk skupiała się głównie na występowaniu w klubach, a od 2018 roku razem z ukochanym, Piotrem Lewańczykiem współtworzy zespół Blauka. Artyści określają styl swój styl jako „retrospektywny rekreacyjny rock”. Kapela w 2021 roku wydała kolejny singiel — Lekko, tym razem we współpracy z Noviką. W tym samym czasie na rynku ukazał się ich debiutancki album Miniatura. Niedawno artystka ukończyła swoją trasę Live Act. 

"Zdarzyła mi się historia, która jest spełnieniem snów, a wielkie marzenie dziecka, aby śpiewać i być na scenie, się ziściło. Chociaż wszystko miało swoje dobre i złe strony. Z dzisiejszej perspektywy wiem, że dorastanie w mniejszym mieście, gdzie wszyscy wiedzą, że występowałam w „Szansie na sukces”, było dla mnie trudne", mówiła o początkach kariery w rozmowie z Wysokimi Obcasami (cytat za Wprost.pl).

Nie zabrakło też skandalu z ulubienicą publiczności w roli głównej. Przypomnijmy, że w 2006 roku znowu zrobiło się głośno o Georginie. Podkreślała wówczas, że to właśnie ona miała zaśpiewać piosenkę pod tytułem - "2 bajki", którą ostatecznie wylansowała Doda ze swoim zespołem Virgin. Nastoletnia wówczas wokalistka na swoim blogu przyznała, że numer nagrała jeszcze w 2005 roku i miał on się znaleźć na jej albumie. "To nie było uczciwe zagranie", mówiła.

Głos w tej sprawie zabrał sam autor piosenki — Tomasz Lubert, który stwierdził, że utwór został nielegalnie opublikowany na stronie 17-latki. ,,Nagrałem ten utwór w formie demo z dwiema różnymi wokalistkami, jedną z nich była właśnie Georgina Tarasiuk. Nie będąc jednak zadowolony z poziomu artystycznego wykonania żadnej z tych artystek, postanowiłem przeznaczyć tę kompozycję na trzeci album Virgin. Doda gwarantowała bowiem najlepszy efekt końcowy [sic!], który w istocie został osiągnięty. Georgina Tarasiuk bezpodstawnie więc twierdzi, że utwór był przeznaczony na jej solową płytę, ona była tylko wykonawczynią wersji demo, która nigdy nie miała trafić na jej album. Natomiast opublikowanie tej wersji na stronie internetowej jest prawdziwie nieuczciwym zagraniem, a wręcz działaniem niezgodnym z prawem. Nie tędy droga do wielkiej kariery, droga Georgino...", grzmiał wówczas. 

Jak dziś wygląda Georgina Tarasiuk?

W galerii zamieściliśmy kilka fotografii, które wykonano artystce w ostatnim czasie. Mocno się zmieniła? Dzisiaj artystka kończy 35 lat. A my już życzymy jej wielu sukcesów!  

Czytaj też: Jolanta Kwaśniewska w mocnych słowach o swojej relacji z kościołem. Zwraca uwagę na jedno

 

1/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
1/5

PŁASZCZ KOSZULOWY W KRATĘ
SINSAY
119,99 zł

Georgina nie porzuciła muzyki, która wciąż jest najważniejszą przygodą jej życia

2/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
2/5

Pięknego głosu 35-latki wiele razy można było posłuchać w klubach

3/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
3/5

W 2018 roku debiutował zespół Blauka, w którym Georgina jest wokalistką

4/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
4/5

Prywatnie gwiazda związana jest w Piotrem Lewańczykiem, basistą zespołu Blauka

5/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
5/5

Słyszeliście najnowsze piosenki Georginy?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.