PREMIERA FILMOWA

Zobaczcie zwiastun Dywizjonu 303 z Maciejem Zakościelnym w roli głównej!

To produkcja inspirowana książką Arkadego Fiedlera

Sabina Zięba 20 lipca 2018 16:30

Chyba każdy z nas z czasów szkolnych pamięta napisane w latach 40. ubiegłego wieku dzieło Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”. Lektura ta powstawała podczas ostatnich tygodni bitwy o Anglię oraz przez kilka tygodni po niej i opowiada o losach pilotów z pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Sam autor twierdził: „Spośród wszystkich moich książek „Dywizjon 303” jest chyba utworem pisanym najbardziej na gorąco, pod bezpośrednim wrażeniem rozgrywających się w 1940 roku wypadków”.

To właśnie na podstawie tego dzieła powstał teraz film Denisa Delića. W początkowo niedocenianych i wyśmiewanych polskich lotników, którzy w końcu stają się legendą, wcieli się m. in. Piotr Adamczyk (Witold Urbanowicz), Maciej Zakościelny (Jan Zumbach), Antoni Królikowski (Witold "Tolo" Łokuciewski), Krzysztof Kwiatkowski (Mirosław "Ox" Ferić) czy Jan Wieczorkowski (Ludwik Witold Paszkiewicz).

W kinach już od 31 sierpnia 2018 roku!  

Plakat filmu „Dywizjon 303”

Fot. Materiały prasowe

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.