Javier Bardem i Penelope Cruz na premierze Kochając Pabla nienawidząc Escobara
Fot. Javier Bardem i Penelope Cruz na premierze Kochając Pabla nienawidząc Escobara
PREMIERA FILMOWA

Streszczenie serialu „Narcos”, czyli Kochając Pabla, nienawidząc Escobara od dziś w kinach 

Warto obejrzeć?

Monika Katarzyna Krupska 15 czerwca 2018 14:30
Javier Bardem i Penelope Cruz na premierze Kochając Pabla nienawidząc Escobara
Fot. Javier Bardem i Penelope Cruz na premierze Kochając Pabla nienawidząc Escobara

Gdy w 2015 roku Netflix wypuścił serial o jednym z najpotężniejszych bossów kartelu narkotykowego, Pablo Escobarze już od pierwszego odcinka nikt nie miał wątpliwości, że będzie to sukces! Historia przestępcy i jednego z najbogatszych ludzi na świecie zgromadziła miliony widzów przed ekranami. Sukces szybko wypatrzyli filmowcy, którzy życie przestępcy postanowili pokazać w 143 minutowym filmie. I tak dziś w kinach ma miejsce premiera filmu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara. Sprawdziliśmy, czy warto iść! 

Recenzja filmu kochając Pabla nienawidząc Escobara 

W główne role w filmie wcieliło się znane na całym świecie małżeństwo, czyli Penelope Cruz i Javier Bardem. On zagrał odważnego bossa Pabla, ona wcieliła się w zakochaną po uszy w handlarzu narkotyków, dziennikarkę Virginię. Film oparty jest na książe Amando a Pablo, Odiando a Escobar, napisaną właśnie przez Virginię Vallejo. Jak wyglądał romans z królem kartelu narkotykowego? Odpowiedzi na to pytanie pokrótce znajdziemy w filmie, jednak nie są one wyczerpujące. Dlaczego? 

A to dlatego, że nie da się w dwóch godzinach streścić historii kolumbijskiego barona narkotykowego i jego kochanki. Owszem w filmie został pokazany moment poznania Escobara z dziennikarką, ich wywiady, miłosne igraszki czy kłótnie, jednak w dalszym ciągu widz ma prawo czuć niedosyt. „Króla kokainy” i prezenterkę łączyła bardzo silna więź. Tylko ona miała prawo zadawać mu najbardziej skryte pytnia, a on z chęcią na nie odpowiadał. Nawet żona Pabla nie wiedziała o swoim mężu tyle co najsławniejsza dziennikarka w Kolumbii! Niestety ich pogłębionej relacji na próżno szukać w produkcji Fernando Leona de Aranoa. 

Film Nienawidząc Pabla kochając Escobara zdecydowanie nie jest skierowany do osób, które widziały serial Narcos. Po spędzeniu 30 godzin przed ekranem laptopa (3 sezony po 10 odcinków) oglądając najnowszą produkcję z Penelope i Javierem możemy czuć się „lekko oszukani”, że tyle wątków zostało pominiętych! Z drugiej strony kinomaniacy, którzy nie widzieli serialu i mają ochotę lekko liznąć wątku narkotykowego z seansu wyjdą nawet zadowoleni. Uciekający nago po dżugnli Pablo, zabójstwa policjantów czy widok więzienia Escobara - zdecydowanie zapadają w pamięć. 

Czy warto udać się do kina na Nienawidząc Pabla kochając Escobara?  Jeśli ktoś ma ochotę na historię w pigułce, dlaczego nie? Jednak fani najpotężniejszego „króla kokainy”, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o swoim idolu mogą poczuć się lekko rozczarowani.  

 

#escobar #pabloemilioescobargaviria #pabloescobar #donpablo

Post udostępniony przez PABLO EMİLİO ESCOBAR GAVİRİA (@peeg_escobar)

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.