Program tv, 3.06
Fot. mat. pras
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Program telewizyjny na dziś: Zodiak, Vabank II i... Co jeszcze zobaczymy w TV?

To wieczór dla wielbicieli kryminałów!

Ida Marszałek 3 czerwca 2020 05:59
Program tv, 3.06
Fot. mat. pras

Dzisiejszy wieczór będzie szczególnie udany dla wszystkich fanów kryminalnych zagadek. Tydzień po wyemitowaniu filmu Vabank zobaczymy jego równie dobrą kontynuację. W Vabank II, czyli riposta Kramer dostanie szansę odegrania się na Kwincie, czy jego plan się powiedzie? Zobaczymy również Zodiak - film mistrza kinowego suspensu, który umiejętnie "wodzi" widzów za nos - Davida Finchera (Siedem, Podziemny krąg). Dla tych, którzy Zodiak już widzieli, jest alternatywa: drugą kryminalną tajemnicę można rozwiązać wraz z bohaterem filmu W cieniu chwały. Komediowej propozycji też dziś nie zabraknie. Obejrzymy Plan B - słodko-gorzki film słynnej polskiej reżyserki, Kingi Dębskiej. Na którą propozycję postawić wieczorem? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

"Plan B" - TVP2, godz. 23:00

Na kanale TVP2 dziś komediowo. O 23:00 zobaczymy Plan B, film Kingi Dębskiej z gwiazdorską obsadą. To wprawdzie nie 14 lutego, ale każdy dzień jest dobry, by celebrować miłość. Akcja filmu rozpoczyna się na dwa tygodnie przed Walentynkami. W tym krótkim czasie życie czterech bohaterów: Natalii, Mirka, Klary i Agnieszki przybiera całkiem niespodziewany obrót. Czy odnajdą prawdziwe uczucie przed tym ważnym dniem? Na ekranie zobaczymy: Marcina Dorocińskiego, Kingę Preis, Edytę Olszówkę, Dorotę Kolak i Romę Gąsiorowską!

"Vabank II, czyli riposta" - Polsat, godz. 20:05

Stacja Polsat postanowiła najwyraźniej "pójść za ciosem" i w tym tygodniu wyemituje drugą część kultowej polskiej komedii kryminalnej w reżyserii Juliusza Machulskiego. Akcja filmu znów dzieje się, w tak uwielbianych przez kino, latach 30. Vabank II, czyli riposta zaczyna się w momencie, kiedy Gustawowi Kramerowi udaje się uciec z więzienia z pomocą sprytnego kolegi z celi, Edwarda Sztyca. Chociaż lojalni pracownicy polecają mu natychmiast wyjechać za granicę, były bankier ma do załatwienia jeszcze jedną sprawę. Chce zemścić się na Henryku Kwincie i wpakować byłego wspólnika za kratki. Kramer zapomina jednak, że Kwinto jest godnym przeciwnikiem i ma przygotowaną własną "ripostę".

Zobacz fragmenty wywiadów, jakie król polskiej komedii udzielił magazynowi VIVA!

"W cieniu chwały" - TVN, godz. 22:00

O 20:00 stacja TVN pokaże film kryminalny W cieniu chwały w reżyserii Gavina O'Connora. Głównym bohaterem jest detektyw Ray Tierney (Edward Norton), który staje przed najtrudniejszym zadaniem w całej swojej karierze. Ma rozwiązać sprawę morderstwa czterech policjantów, którzy zginęli w trakcie nalotu antynarkotykowego. Zadanie zleca mu jego ojciec i jednocześnie szef - komendant Francis Tierney (Jon Voight). Dochodzenie Raya dodatkowo komplikuje to, że w sprawę zamieszany jest jego starszy brat (Noah Emmerich), były przełożony zabitych policjantów. Im dalej bohater zagłębia się w śledztwo, tym więcej odnajduje podejrzanych powiązań między tą zbrodnią, a jego rodziną. Okazuje się również, że policjanci, którzy zginęli, wcale nie byli tacy niewinni. Odkryte fakty sprawią, że Ray zacznie kwestionować całą swoją rzeczywistość.

"Zodiak" - TVN7, godz. 20:00

O 20:00 w TVN7 zobaczymy kolejny film kryminalny autorstwa Davida Finchera, reżysera specjalizującego się w kinie gier umysłowych. Zodiak został oparty na autentycznej historii, która do dziś mrozi krew w żyłach wszystkich Amerykanów. "Zodiak" był seryjnym mordercą, który w latach 60. i 70. zamordował prawdopodobnie 37 osób. Zasłynął zaszyfrowanymi wiadomościami, które wysyłał prasie, ostrzegając o swoich następnych ruchach. Jego tożsamość jest w dalszym ciągu nieznana. Policji udało się wprawdzie zawęzić listę podejrzanych, jednak morderca nigdy nie został złapany, a śledztwo trwa do dzisiaj. Film Finchera powstał na podstawie dwóch książek Roberta Graysmitha - rysownika, który w latach 60. pracował dla gazety "San Francisco Chronicle". To właśnie do niej morderca wysyłał swoje przerażające listy.

Aby dobrze przygotować się do realizacji filmu, David Fincher długo studiował zbrodnie seryjnego mordercy. Zdecydował się ukazać sprawę z perspektywy dwóch pracowników "San Francisco Chronicle", próbujących odkryć tożsamość "Zodiaka": Roberta Graysmitha, w którego wcielił się Jake Gyllenhaal oraz reportera śledczego Paula Avery'ego (Robert Downey Jr.). Tropem mordercy w filmie podąża również inspektor David Toschi (Mark Ruffalo). Czy produkcja Finchera poda nam długo wyczekiwane rozwiązanie tej strasznej zagadki?

Który film wybierzecie dziś wieczorem? 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.