Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska
OSCARY 2020

Jan Komasa: „Oscar wydaje się nierealistyczny i bardziej kojarzy się z jakąś bajką”

Jak reżyser zapatruje się na szansę na statuetkę?

Gabriela Czernecka 7 lutego 2020 10:52
Jan Komasa
Fot. Zuza Krajewska

Film Boże Ciało Jana Komasy powalczy o Oscara 2020 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. 92. gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 lutego 2020 w Dolby Theatre w Hollywood. Specjalnie dla Was będziemy robić relację na żywo z Oscarów 2020, więc bądźcie z nami w oscarową noc. Tymczasem reżyser Jan Komasa, główny aktor Bartosz Bielenia oraz pozostałe wielkie nazwiska związane z filmem Boże Ciało już przebywają w Hollywood. W oczekiwaniu na oscarowy wieczór Jan Komasa udzielił wywiadu RMF FM, w którym opowiada o tym, czy spodziewał się nominacji i czy wierzy, że polska produkcja ma szansę na Oscara 2020! 

Oscary 2020 Boże Ciało Jana Komasy

Dla Jana Komasy Oscary 2020 z pewnością otwierają drzwi do wielkiej kariery. Dzieło reżysera Boże Ciało z Bartoszem Bielenią w roli głównej 10 lutego 2020 roku powalczy o Oscara 2002 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Dla samego Komasy nominacja do Oscara była ogromnym zaskoczeniem, której kompletnie się nie spodziewał. Okazuje się, że w tym czasie zarezerwował wycieczkę dla całej rodziny, bo akurat wtedy wypadają ferie zimowe: „Jak to się pojawiło, to oczywiście radość, radość jak w końcu to do mnie doszło, natomiast trzeba było zmienić nasze plany”, mówi w rozmowie z RMF FM.

Boże Ciało Jana Komasy powalczy o Oscara 2020 z takimi filmami jak: Parasite Bonga Joon-Ho, Kraina miodu Ljubomira Stefanowa, Ból i blask Pedro Almodovara oraz Nędznicy Ladja Ly. Czy polski reżyser przewiduje, że to właśnie on otrzyma statuetkę? W rozmowie z dziennikarzem RMF FM mówi wprost: „Ja szczerze mówiąc, o nim nie myślę. Może dlatego, że on się wydaje taki nierealistyczny i bardziej kojarzy się z jakąś bajką”, wyjawia.

Ekipa Bożego Ciała jest już w Hollywood. Jan Komasa, Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel i Tomek Ziętek spotkali się na imprezie w Samuel Goldwyn Theater. Zobaczcie, jak się prezentowali. Mocno trzymamy za nich kciuki!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eliza Rycembel (@elizarycembel)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aurum Film (@aurumfilmproduction)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.