‚‚Amelie’’
Fot. Materiały Prasowe
ZE ŚWIATA SZTUKI

„Amelia’’ powraca! Na podstawie kultowego filmu powstał musical. Podbije Broadway?

Damian Duda 13 grudnia 2016 07:15
‚‚Amelie’’
Fot. Materiały Prasowe

Francuski film „Amelia’’ stał się jedną z najpopularniejszych komedii romantycznych na świecie. Mimo że trafił na ekrany kin ponad piętnaście lat temu, do dziś jest o nim głośno. Wszystko za sprawą świetnego scenariusza, którego autorami są Guillaume Laurant oraz Jean-Pierre Jeunet (który jest również reżyserem filmu). Według statystyk „Amelia’’ została najchętniej oglądaną francuską produkcją poza granicami Francji – komedię obejrzało ponad 23 miliony widzów na całym świecie. Film był również nominowany w aż pięciu kategoriach do Nagród Akademii Filmowej – m.in. za najlepszy scenariusz oraz najlepszą scenografię.

Musical „Amelia’’ na Broadway'u 

Kultowy film powrócił w 2015 roku w formie musicalu na deski Berkeley Repertory Theatre. Historia kobiety, której najwięcej radości sprawiało uszczęśliwianie innych, tym razem zagości na Broadway'u. Musical zostanie wystawiony w Walter Kerr Theatre. Oficjalna premiera została zapowiedziana na 3 kwietnia 2017 roku, jednak pokazały przedpremierowe ruszą już w pierwszej połowie marca.

Osobom, które już teraz chcą przenieść się do niezwykłego świata tytułowej bohaterki, polecamy niezwykłą płytę z muzyką do filmu, której autorem jest francuski kompozytor Yann Tiersen. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.