ZE ŚWIATA SZTUKI

„Amelia’’ powraca! Na podstawie kultowego filmu powstał musical. Podbije Broadway?

Damian Duda 13 grudnia 2016 07:15
‚‚Amelie’’
Fot. Materiały Prasowe

Francuski film „Amelia’’ stał się jedną z najpopularniejszych komedii romantycznych na świecie. Mimo że trafił na ekrany kin ponad piętnaście lat temu, do dziś jest o nim głośno. Wszystko za sprawą świetnego scenariusza, którego autorami są Guillaume Laurant oraz Jean-Pierre Jeunet (który jest również reżyserem filmu). Według statystyk „Amelia’’ została najchętniej oglądaną francuską produkcją poza granicami Francji – komedię obejrzało ponad 23 miliony widzów na całym świecie. Film był również nominowany w aż pięciu kategoriach do Nagród Akademii Filmowej – m.in. za najlepszy scenariusz oraz najlepszą scenografię.

Musical „Amelia’’ na Broadway'u 

Kultowy film powrócił w 2015 roku w formie musicalu na deski Berkeley Repertory Theatre. Historia kobiety, której najwięcej radości sprawiało uszczęśliwianie innych, tym razem zagości na Broadway'u. Musical zostanie wystawiony w Walter Kerr Theatre. Oficjalna premiera została zapowiedziana na 3 kwietnia 2017 roku, jednak pokazały przedpremierowe ruszą już w pierwszej połowie marca.

Osobom, które już teraz chcą przenieść się do niezwykłego świata tytułowej bohaterki, polecamy niezwykłą płytę z muzyką do filmu, której autorem jest francuski kompozytor Yann Tiersen. 

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.