‚‚Amelie’’
Fot. Materiały Prasowe
ZE ŚWIATA SZTUKI

„Amelia’’ powraca! Na podstawie kultowego filmu powstał musical. Podbije Broadway?

Damian Duda 13 grudnia 2016 07:15
‚‚Amelie’’
Fot. Materiały Prasowe

Francuski film „Amelia’’ stał się jedną z najpopularniejszych komedii romantycznych na świecie. Mimo że trafił na ekrany kin ponad piętnaście lat temu, do dziś jest o nim głośno. Wszystko za sprawą świetnego scenariusza, którego autorami są Guillaume Laurant oraz Jean-Pierre Jeunet (który jest również reżyserem filmu). Według statystyk „Amelia’’ została najchętniej oglądaną francuską produkcją poza granicami Francji – komedię obejrzało ponad 23 miliony widzów na całym świecie. Film był również nominowany w aż pięciu kategoriach do Nagród Akademii Filmowej – m.in. za najlepszy scenariusz oraz najlepszą scenografię.

Musical „Amelia’’ na Broadway'u 

Kultowy film powrócił w 2015 roku w formie musicalu na deski Berkeley Repertory Theatre. Historia kobiety, której najwięcej radości sprawiało uszczęśliwianie innych, tym razem zagości na Broadway'u. Musical zostanie wystawiony w Walter Kerr Theatre. Oficjalna premiera została zapowiedziana na 3 kwietnia 2017 roku, jednak pokazały przedpremierowe ruszą już w pierwszej połowie marca.

Osobom, które już teraz chcą przenieść się do niezwykłego świata tytułowej bohaterki, polecamy niezwykłą płytę z muzyką do filmu, której autorem jest francuski kompozytor Yann Tiersen. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?