W PRL-u realizował wielką karierę aktorską, gdy wyjechał do USA, zaczął wszystko od zera. Jak dziś wygląda życie Macieja Góraja?
Fot. INPLUS/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

W czasach PRL-u był jednym z najpopularniejszych aktorów. Maciej Góraj w wieku 73 lat poślubił kobietę swojego życia

Przed ceremonią doszło do niespodziewanego zdarzenia

Marcjanna Maryszewska 11 lipca 2024 15:10
W PRL-u realizował wielką karierę aktorską, gdy wyjechał do USA, zaczął wszystko od zera. Jak dziś wygląda życie Macieja Góraja?
Fot. INPLUS/East News

W czasach PRL Maciej Góraj był jednym z najpopularniejszych aktorów. Wróżono mu świetlaną przyszłość — gwiazdor zagrał m.in. w "Ziemi obiecanej", "07 zgłoś się" czy "Dom". Ostatnią produkcją, w której mogliśmy go oglądać, był "Smoleńsk" z 2016 roku. Pod koniec ubiegłego roku o 74-letnim aktorze znów zrobiło się głośno. Wtedy miała bowiem miejsce jego ceremonia ślubna!

[Ostatnia publikacja na VUŻ-u 11.07.2024 r.]

Maciej Góraj: kariera aktorska w PRL-u, emigracja

W latach 70. zaliczano go do grona najbardziej obiecujących aktorów-amantów młodego pokolenia. Maciej Góraj ma na koncie m.in. główną rolę w serialu Jacka Butrymowicza "Śmieciarz". Jednak pomimo prężnie rozwijającej się kariery nieustannie mierzył się z problemami finansowymi. Aby dać im kres, postanowił uciec z Polski do Stanów Zjednoczonych. Powrócił dopiero pod koniec lat 90., następnie wystąpił w dwóch odcinkach serialu "Ranczo", a w 2016 roku Macieja Góraja mogliśmy oglądać w filmie "Smoleńsk". 

Wiele wskazuje na to, że był to ostatni projekt na pokaźnej liście filmów, w których wystąpił. Teraz Maciej Góraj cieszy się spokojną emeryturą u boku kobiety swojego życia, którą poznał blisko trzy dekady temu. Teraz para wzięła ślub w Polsce!

CZYTAJ TAKŻE: Trzy razy stawała na ślubnym kobiercu, odbiła partnera Marii Czubaszek. Barbara Wrzesińska przez lata szukała swojego szczęścia w miłości

W PRL-u realizował wielką karierę aktorską, gdy wyjechał do USA, zaczął wszystko od zera. Jak dziś wygląda życie Macieja Góraja?
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Maciej Góraj wziął ślub w wieku 73 lat 

W sobotę 9 grudnia Maciej Góraj wziął ślub kościelny ze swoją ukochaną, Hanną. Skromna ceremonia odbyła się w jednym z kościołów na Nowym Mieście w Warszawie. Okazuje się, że nowożeńcy mieli początkowo pobrać się w 2021 roku, lecz na wymarzony dzień musieli jeszcze trochę poczekać. 

Aktor zgodził się udzielić krótkiego wywiadu portalowi ShowNews. Żonie nie szczędził najpiękniejszych słów. "Jesteśmy z Hanią razem już od 28 lat i ślub kościelny, na który kilka lat temu dostałem w końcu zgodę Kościoła, będzie dla nas ukoronowaniem naszej miłości. Hania to miłość mego życia, zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia, bo jest dobra, mądra, ma poczucie humoru, jest piękna i ma niebiańsko piękne oczy" — mówił.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: On był gwiazdą, ona nieznaną piosenkarką. Stworzyli najdłużej śpiewający duet na polskiej scenie muzycznej 

Po ceremonii goście bawili się na przyjęciu zorganizowanym w Konstancinie Jeziornej. Obrączki pary młodej zostały zrobione z jadeitu, lecz narzeczeni nie zabrali ich ze sobą z Chicago. Przed wyczekiwanym dniem doszło również do drobnego wypadku, z którego Maciej Góraj nie omieszkał zażartować: "Kilka dni temu przewróciłem się na ulicy. Szczęśliwie nic sobie nie złamałem, ale mam przeciętą wargę, wyglądam jak bokser po walce. Na szczęście do wesela się zagoi".

Małżeństwu serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najwspanialszego!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.