Beata Tyszkiewicz, Witold Orzechowski
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum /Piotr Gesicki, Konrad Kalbarczyk / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Zostawiła Andrzeja Wajdę dla młodszego o trzy lata studenta. Gdy Beata Tyszkiewicz wyszła za niego za mąż, wybuchł skandal

To małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu

Karol Sowa 28 grudnia 2023 18:46
Beata Tyszkiewicz, Witold Orzechowski
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum /Piotr Gesicki, Konrad Kalbarczyk / Forum

W latach 60. byli jednym z najpopularniejszych małżeństw w polskim show-biznesie. Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda przez dwa lata byli w formalnym związku i doczekali się córki — Karoliny. W najnowszej książce — Beata Tyszkiewicz. Portret damy poznaliśmy szczegóły rozstania pary.

Kulisy rozstania Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz

Książka — Beata Tyszkiewicz. Portret damy niebawem zadebiutuje w polskich księgarniach. I to właśnie w tej pozycji możemy poznać kulisy rozstania wybitnych artystów. Przyjaciele aktorki, czyli Janusz Majewski i jego żona przyznali, że byli w domu Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy, gdy aktorka podjęła decyzję o rozstaniu. „Któregoś razu zaprosili nas na obiad. [...] Siadamy do stołu, ale cały czas wyczuwamy napięcie", czytamy. „Gdy kończy się obiad, Beata zbiera talerze, Andrzej się zrywa jej pomóc i na chwilę wychodzą. Żona, korzystając, że jesteśmy sami, mówi: „Beata właśnie mu powiedziała, że go opuszcza". Być może była jakaś sprzeczka, kłótnia i pewnie to padło w emocjach, akurat tego dnia. I rzeczywiście się rozstali", mówił Janusz Majewski.  

CZYTAJ TEŻ: Izabela Trojanowska podjęła trudną decyzję. Dla córki jest w stanie zrobić wszystko!

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz
Fot. Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Beata Tyszkiewicz zostawiła Andrzeja Wajdę dla młodszego o trzy lata studenta

Po rozstaniu artystów w polskim show-biznesie wybuchł skandal. Okazało się wówczas, że wybitna aktorka zostawiła cenionego reżysera dla... młodszego o trzy lata studenta — Witolda Orzechowskiego, z którym niedługo potem stanęła na ślubnym kobiercu. Oboje podkreślali, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Jest taki typ mężczyzny, który zawsze jest obok. Miły, uśmiechnięty... Jest wiosna, a on z bukiecikiem fiołków czeka, aż wreszcie nadejdzie czas na niego. On był takim mężczyzną", cytował ulubienicę publiczności tygodnik Życie na Gorąco. „Nie odchodzi się przecież od męża bez powodu”, dodawała.

I choć Witold Orzechowski starał się być idealnym mężem, Beata Tyszkiewicz nie potrafiła go pokochać. Przypomnijmy, że pomagał jej nawet wychować córkę — Karolinę Wajdę i trzymał dom w ryzach. Niestety w pewnym momencie oboje poszli swoimi drogami. „To było małżeństwo przypadkowe, w afekcie, na przekór wszystkim. Jeśli coś do Witka czułam, szybko mi przeszło. Uczucie do niego pozwolił mi wytłumaczyć przed samą sobą rozstanie z Andrzejem. W uczuciach nie warto udawać”, mówiła. O ich związku wiemy niewiele. Zakochani konsekwentnie chronili swoją prywatność i unikali medialnego szumu. Po śmierci drugiego męża Beata Tyszkiewicz nie zrobiła wyjątku.

Po wielu latach od rozstania z Andrzejem Wajdą z goryczą również przyznała: „Gdyby Andrzej był moim drugim mężem, pewnie byśmy się nie rozeszli. Zawiodłam go... Byłam chyba za mało dojrzała. Do małżeństwa też trzeba dorosnąć", przyznała aktorka z goryczą na łamach magazynu VIVA!. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Nie miałam szczęścia do miłości". Maria Pakulnis szczerze o małżeństwie z Krzysztofem Zaleskim i jego zdradach

Andrzej Wajda

Andrzej Wajda
Fot. AKPA

Witold Orzechowski

Witold Orzechowski
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.