Anna Samusionek z córką, Angeliką, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA
Z Życia gwiazd

Trafiła do domu dziecka, na lata straciły kontakt. Trudna relacja Anny Samusionek z córką

"Nasza historia jest gotowym scenariuszem na niezły film"

Olga Figaszewska 10 września 2023 19:01
Anna Samusionek z córką, Angeliką, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Wspierają się, przyjaźnią, kibicują w zawodowych wyzwaniach. Annę Samusionek łączy z córką wyjątkowa więź. Jednak nie zawsze ich relacje wyglądały tak dobrze. Przed laty aktorka walczyła z byłym partnerem o prawo do opieki nad dzieckiem. „Nasza historia jest gotowym scenariuszem na niezły film... Być może byłby mieszanką thrillera, melodramatu, sensacji i filmu psychologicznego, ale z całą pewnością byłaby to historia o ZWYCIĘSKIEJ SILE MIŁOŚCI”, pisała w 2022 roku. Dziś Angelika Samusionek jest już dorosła i kroczy własną ścieżką, gna za marzeniami i nie ogląda się za siebie. Co mama i córka mówią o łączącej je relacji?

Anna Samusionek: córka jest miłością jej życia. Historia relacji

Anna Samusionek wspólnie z drugim mężem, biznesmenem Krzysztofem Zuberem doczekali się jedynej córki. Angelika przyszła na świat 4 października 2002 roku. Po trzech latach związek pary przeszedł do historii. Z kolei prasa rozpisywała się o konflikcie między aktorką i Krzysztofem Zuberem, którzy zaciekle walczyli o prawo do opieki nad córką. Nie brakowało wzajemnych oskarżeń, listów otwartych do mediów.

Sytuacja była tak napięta, że Angelika w 2013 roku trafiła do domu dziecka, skąd przekazano ją do rodziny zastępczej po tym, jak uciekła z domu matki do ojca, któremu wcześniej sąd odebrał prawa rodzicielskie. W 2015 roku sąd wydawał wyrok, w którym podano, że dziewczynka trafia pod opiekę ojca, zgodnie z jej własnym życzeniem.

Nic nie wskazywało na to, że mamie i córce uda się szybko naprawić relację. „Miłość wszystko zwycięża, miłość jest cierpliwa. Na pewno nie było łatwo, szczególnie że stało się to tematem publicznym, więc to był dodatkowy problem, ale to już za nami. […] Tak naprawdę wszystkim kobietom, które są dziś w trudnej sytuacji, chciałabym powiedzieć, by nigdy nie traciły wiary we własną wartość i nie traciły nadziei”, mówiła Anna Samusionek w rozmowie z Dzień Dobry TVN w marcu 2023 roku.

Czytaj też: Mieli być ze sobą na dobre i na złe... Tak kochali się Marcin Bosak i Monika Pikuła

Na szczęście dziś mama i córka nie oglądają się za siebie. Widać, że świetnie się dogadują, wpierają i są ze sobą szczere. W mediach społecznościowych Anna Samusionek i Angelika publikują wspólne zdjęcia. Aktorka z czułością pisze o swoim jedynym dziecku. Nie ukrywa, że jest z niej bardzo dumna.

„Kiedyś pod zdjęciem Angeliki napisałam, że córka to jedyna kobieta, o której urodę i talent nie jestem zazdrosna. Jedyna kobieta, której sukcesy i osiągnięcia cieszą bardziej niż moje własne. Ta miłość jest tajemnicą, której nie mam potrzeby drążyć ani rozwikłać, chce nią po prostu żyć do końca świata i przez całą wieczność. ❤”, pisała. 

Anna Samusionek z córką, Angeliką, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Anna Samusionek z córką, Angeliką, 2004 rok

Jak dziś wygląda córka Anny Samusionek?

Po małej dziewczynce nie ma śladu. Rok temu, z okazji 20. urodzin Angeliki, aktorka zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym złożyła jej wyjątkowe życzenia.

„20 LAT MINĘŁO, JAK JEDEN DZIEŃ... Dziś największa miłość mojego życia, moja córka Mia Samusionek @mia.samusionek kończy dwadzieścia lat ❤️ No, może brakuje jeszcze kilku godzin, bo urodziła się późnym wieczorem. Pewnie wszystkie mamy tak mają, ale moment gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy, gdy usłyszałam jej płacz i poczułam łzy radości na swojej twarzy jest tak świeży i wyraźny, jakby było to wczoraj. Dziś z dumą patrzę, jak dojrzale i mądrze wkracza w dorosłe życie. Nasza historia jest gotowym scenariuszem na niezły film... Być może byłby mieszanką thrillera, melodramatu, sensacji i filmu psychologicznego, ale z całą pewnością byłaby to historia o ZWYCIĘSKIEJ SILE MIŁOŚCI ❤️❤️❤️ I niech ona będzie zawsze Twoim drogowskazem moja mała księżniczko 🎁 TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO 😊”, pisała. 

Na początku marca 2023 roku mama i córka pojawiły się u swojego boku na premierze filmu Pokolenie Ikea. Fani nie potrafili przejść obojętnie obok ich zdjęć, nie szczędzili im komplementów i składali najpiękniejsze życzenia. Okazuje się, że córka Anny Samusionek miała okazję pracować przy tworzeniu produkcji! 

Czytaj też: Groziła mu utrata słuchu, dziś Maciej Miecznikowski nadal spełnia się artystycznie. Zaapelował do Polaków

Czy Angelika poszła w ślady mamy? Poniekąd. 20-latka studiuje w Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie uczy się zawodu kierownika produkcji. To mama podpowiedziała jej, w którą stronę iść. Pomógł również fakt, że córka Anny Samusionek od najmłodszych lat przyglądała się z zainteresowaniem pasji mamy.

„To trochę jakby jej filmowy debiut, więc nie mogło zabraknąć dumnej mamy 😉 To dopiero drugi rok studiów w Łódzkiej Filmówce na organizacji produkcji, a coś czuję, że częściej będę chodzić na jej premiery niż swoje 😅. A może teraz po prostu przychodzi taki czas, że na zmianę będziemy zapraszać się na "swoje" filmy, aż w końcu spotkamy się we wspólnej produkcji”, pisała na Instagramie dumna aktorka. 

Na Instagramie Angelika dzieli się z obserwatorami efektami swojej pracy, prywatnymi zdjęciami i pasją, jaką jest taniec.  To niezwykle utalentowana i pełna wdzięku kobieta!

Mamie i córce życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!   

Źródło: Wp.pl, Party.pl, Dzień dobry TVN

Angelika Zuber-Samusionek, Anan Samusionek, Uroczysta premiera filmu Pokolenie Ikea, 2023
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Angelika Samusionek, Anna Samusionek, Uroczysta premiera filmu Pokolenie Ikea, 2023
 

Anna Samusionek z córką przed studiem DD TVN, 2023
Fot. VIPHOTO/East News

Anna Samusionek z córką przed studiem DD TVN, 2023

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.