królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tego się nie spodziewaliście! Królowa Elżbieta II posiada tajne konto na Facebooku?!

Monarchini wychodzi naprzeciw nowym technologiom

Olga Figaszewska 25 czerwca 2018 09:00
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Symbol monarchii, wielkości i trwałości... Chociaż wiemy o niej wiele, pod wieloma względami wciąż jej pozostaje tajemnicą. Ostatnie doniesienia zagranicznych mediów zaskakują! Prywatny telefon, laptopa, tablet, a nawet... no właśnie! Tego chyba nikt się po niej nie spodziewał!

Tajemnica Królowej Elżbiety II

Niedawno świętowała swoje 92. urodziny. Mimo sędziwego wieku, królowa podąża za nowinkami technologicznymi. Okazuje się, że Elżbieta II wykorzystuje do komunikacji nie tylko media społecznościowe. Monarchini posiada prywaty telefon komórkowy, który uważany jest za jeden z najbardziej zaawansowanych modeli na świecie. Smartfon jest wyposażony w sieć zabezpieczeń przed hakerami. „Jest to bardzo cienki model z aparatem, dostatecznie lekki i mały tak, aby mieścił się w kieszeni lub torebce”, zdradził w rozmowie z Daily Mail Brian Hoey, autor książek poświęconych rodzinie królewskiej. 

Komórka jest cały czas naładowana, a odpowiada za to osobista asystentka królowej, Angela Kelly. Królowa Elżbieta II jest wręcz uzależniona od rozmów przez telefon. Przez 50 lat, codziennie pozostawała w kontakcie ze swoją matką. Dziś utrzymuje najczęstszy kontakt z córką, księżną Anną, a także Johnem Warrenem, doradcą w sprawie wyścigów konnych. Jak udało się dowiedzieć mediom, najszczęśliwszą rozmowę odbyła w 2013 roku z księciem Williamem. Wnuczek poinformował ją wówczas o narodzinach prawnuka, księcia George'a.

Elżbieta II na Facebooku

Na przestrzeni ostatnich lat, możemy zaobserwować, jak królowa wraz całym Pałacem Buckingham wychodzi naprzeciw technologii. Brytyjska rodzina królewska posiada swoje oficjalne konta na Twitterze, Facebooku, Instagramie i Youtube... Dzięki temu są jeszcze bliżsi Brytyjczykom. Co ciekawe, najdłużej panująca monarchini, wie jak wysyłać wiadomości, posiada iPada, laptopa i... tajne konto na Facebooku! Obsługi portalu nauczyły ją najstarsze wnuczęta, Peter Phillips i jego siostra Zara. Jak wielu ma znajomych? To pilnie strzeżona informacja, dostępna tylko dla nielicznych. Zresztą, królowa Elżbieta II miała założyć swój profil, by pozostawać w stałym kontakcie z najbliższą rodziną.

Pierwszy telefon w historii rodziny królewskiej

Rodzina królewska od dawna jest pionierem technologii. Jak donosił express.co.uk, Pałac Buckingham dysponuje najlepiej skomputeryzowaną centralą telefoniczną, zarządzaną 24 godziny na dobę, 365 dni. Mówi się, że zawiera prywatne numery wszystkich światowych przywódców, liderów państw Wspólnoty Narodów i każdego, z kim zapragnie rozmawiać. Wszystko to zasługa królowej Wiktorii, która zleciła założenie pierwszej linii telefonicznej w 1883 roku. Jednak sama rzadko używała telefonu, ponieważ nienawidziła potrzeby mówienia do gumowej tuby przy ustach, którą uważała za niehigieniczną.

Spodziewaliście się, że Elżbieta II idzie z duchem czasu?  

królowa Elżbieta II
Fot. East News

Królowa Elżbieta II na pokazie mody z naczelną „Vogue'a” Anną Wintour

Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.