Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
Z ŻYCIA GWIAZD

Był gwiazdą telewizji, nie chce słyszeć o powrocie do mediów. Przemysław Kossakowski wybrał zupełnie inny zawód

Co dziś u niego słychać?

Karol Sowa 17 lutego 2024 15:56
Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Kochały go tysiące Polaków, a jego programy biły rekordy oglądalności. Przemysław Kossakowski dał się poznać w takich produkcjach jak: Kossakowski. Inicjacja czy Down the Road. Zespół w tasie. I choć wydawało się, że jego kariera będzie nabierać tempa, nagle zniknął z życia publicznego. Co dziś robi ulubieniec publiczności?

Przemysław Kossakowski — życie prywatne, kariera

Kształcił się Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Przed laty pracował jako nauczyciel i malarz. Przemysław Kossakowski nie ukrywał też, że zarabiał w holenderskiej chlewni. Co więcej, zbierał ziemniaki we Francji, naprawiał samochody i ścinał drzewa.

Dopiero później otrzymał propozycję pracy w telewizji, dzięki czemu jego życie znacznie się zmieniło. Przypomnijmy, że prowadził programy w telewizji TTV czy TVN. Kossakowski. Szósty zmysł, Down the Road. Zespół w tasie, Kossakowski. Być jak... czy Kossakowski. Inicjacja skradły wówczas serca publiczności. Nie tylko w życiu zawodowym wszystko zaczęło się u niego układać. Prywatnie związał się z Maryną Wojciechowską. Połączyło ich między innymi zamiłowanie do podróżowania. 

Gdy w 2020 roku stanęli na ślubnym kobiercu, wszyscy im kibicowali. Niestety po trzech latach ich związek przeszedł do historii. Od tamtego czasu ulubieniec publiczności zaczął usuwać się w cień. „Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa. Ta nagła zmiana była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnymi. [...] Moja decyzja o ślubie była głęboko przemyślana i traktowałam ją bardzo poważnie", wyjaśniała podróżniczka. 

Z medialnych doniesień wynika również, że przed laty Przemysław Kossakowski miał jeszcze jedną kobietę, o której niewiele wiemy. „Wspomnienie o rozwodzie nadal wiąże się z dużymi emocjami. Jak sam mówi, stracił wtedy wszystko, żonę, dom i źródło dochodu. W trakcie pierwszego małżeństwa Przemek mieszkał w Częstochowie, a później wraz z żoną przenieśli się do małej miejscowości Popielewo", informował Super Express w 2021 roku. „Udało nam się ustalić, że Anita Kossakowska była zaangażowana w pracę z dziećmi. Była opiekunką młodzieży w wiejskiej świetlicy, gdzie najmłodsi mogli korzystać z wielu atrakcji i rozwijać swoje talenty plastyczne", dodawał ten sam informator.

CZYTAJ TEŻ: Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz wzięli ślub w tajemnicy. To, co zrobili potem, zaskoczyło wszystkich

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Co dziś robi Przemysław Kossakowski?

Obecnie Przemysław Kossakowski żyje w cieniu i stara się unikać błysku fleszy. Jakiś czas temu media donosiły, że prowadzi ośrodek, w którym pomaga osobom z niepełnosprawnością. „Ostatniego dnia zeszłego roku kupiłem dom i kawałek ziemi. Dom jest zdecydowanie zbyt duży jak na moje potrzeby, ale taki też był zamiar. Stoi na wzgórzu, w cichej, spokojnej okolicy. Miła odmiana po dekadzie zgiełku. Już wkrótce w tym miejscu rozpocznie działalność "Arterytorium", bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. Arteterytorium to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. Arterytorium jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna. Pierwsze warsztaty już w przyszłym miesiącu, parapetówka wkrótce", pisał w mediach społecznościowych. 

„Myślę, że po dekadzie pracy w mediach, uczciwym będzie zastanowić się, czy nadal mam coś ciekawego do powiedzenia i czy w ogóle nadal chcę to robić", dodawał. Zaś w innym poście przekazał radosną nowinę. W 2023 roku obronił pracę dyplomową. „Przed chwilą obroniłem pracę końcową na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Tytuł pracy: Arteterapia w pracy z Osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi", napisał.

Okazuje się, że dzisiaj pracuje w dziale promocji zachodniopomorskiego Festiwalu „Pojezierze Wolnych Myśli". „Teren, na którym wydarzy się ta nadzwyczajność, to mniej więcej 180 hektarów, w samym sercu Pomorza Zachodniego, w obrębie miejscowości Ińsko-Brzeźnica-Jankowo, gdzie oprócz pięknej przyrody (którą potraktujemy z należytym szacunkiem i dbałością), znajdziemy architektoniczne niesamowitości takie jak opuszczona wieś, czy pierwszy budynek (niewielu o tym wie) zaprojektowany na początku ubiegłego wieku przez Waltera Gropiusa – założyciela legendarnego Bauhausu", wyjaśniał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mąż Aleksandry Kwaśniewskiej złożył jej wyjątkowe urodzinowe życzenia. „Fajna dziewczyna, choć odrobinę dziwna”

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.